bugün

şu türk televizyonlarında izlediğim üç-beş programdan birisi de var mısın yok musun. yani türk televizyonu filan derken aşağılıyormuşum, bir elimde starbucks fincanım, dizimin dibinde kedim ve mor hırkamla passifloraya vuruyormuşum hissine kapılmayınız lütfen, sadece geceleri özel yayın yapan yabancı kanallara takılıyorum. hahah, osbir için yani, neyse.

heh, şu program ki güzelim konsepti, sunucusu sevdiğimiz bizden biri acun, ama yarışmanın orta yerine çatır çatır sıçan, benim de bir yolunu bulup kafalarına kafalarına sıçmak istediğim insan tiplemesi var orada.
kutuyu yavaştan kaldırırken aradan beyle kafayı eğip bakmaya çalışıyor, ilk görmeye çalışıyor, şeytan diyor sok kafasını o ince delikten içeri, süzüm süzüm süzülsün.

neyse konumuz bu değil, konumuz medyum kesilen dürrükler. anasını satayım bildiğin mavi bir kutunun içinde adamlar büyük sayı var, küçük hissettim, büyüğüm geldi, bi büyük bi küçük kaça filan gibi yorumlar yapıyor.
la mınakoyim nası bi dürrüklük bu lan? nasıl büyük hissediyorsun sen? hadi yarışmada ben olsam ve ''acun bey büyük hissediyorum, zannederim ki gotik gotu'nun malafat şuan bana yaslanmış durumda, ehehe'' desen anlarım, hak veririm, ama kutunun neyini büyük hissediyorsun be dangalak?

bir de ''sana 1 ytl açıyorum'' dedikten sonra 500.000 lira açanlar var ya, canlı yayın olsa gider çıkışta yakalarım onları, pıt pıt vururum ensesine iki tane, anlar onlar.
en babaları için bkz:(anneanne)*
çapsızlık örneği, gerzeklik abidesi, fal meraklısı, beleşçi zihniyetin ürünü olan dürrüklerdir. Tiz kelleleri vurulmalıdır. Çok ciddiyim...
önce medyum kesilip daha sonra "çok özürrr dileriiiiimmm" diyen tiplerdir.

sanki sen koydun o kutuya o rakamları..*

(bkz: burhan altintop)
programın akışını en iyi şekilde sağlayan dürrüklerdir.*
beklenen büyük istanbul depremi hakkında kehanetlerini merak ettiğim insanlardır. varsa bi yeteneğiniz önemli işlerde kullanın. ayrıca oyunculuk yetenekleri gerçekten iyi. senaryoyu kusursuz olarak aktarıyorlar.

medyum demişken aklıma şu geldi;

(bkz: medyum keto)
yarışmacı olduklarında, az miktarda parayla giden dürrüklerdir. hani medyumdun ya?
(bkz: yarismaciyi yakmak)
bunların bir kısmıda 20den geri sayınca kutunun içindekinin değişeceğini sanırlar.
(bkz: var mısın yok musun fenomen)