bugün

kendi devletinin sırtını döndüğü, dilenci muamelesi yaptığı insanların orucudur.
saray gibi çadırlarda yaşıyorlardı oysa. ne yapsan yaranamazsın bu millete.
Konteynirlarindan atilmak istenen, gidecekleri yer olmadigi icin gidemeyen, bu yuzden elektrik ve sularinin kesildigi depremzedelerin yaptigi eylem.
Ayiptir yahu, depremden onca aci ceken insanlar, simdi de bunlardan magdur oluyorlar.
7.2'nin bile yıkamadığı millete ölüm orucu dokunmaz. bırakalım rahat rahat tutsunlar oruçlarını. allah kabul etsin.
Binlerce daireyi ve yüzbinlerce konteyner kenti kim dikmiş vana? Dağdaki teröristler mi? Yıllar boyunca o kentlerde elektrik, ısınma ve su parasını ödemeden yaşadılar. Böylelikle ne kadar nankör olduklarını bir kere daha kanıtlamış oldular.

Not: gece çaktırmadan yemek yiyorlardır.
konteyner a kira da vermez bunlar.
yardım tırlarını yağmalamayıp zamanında fatura ve vergilerini ödeselerdi bugün onlar için daha farklı olabilirdi.
'Bizi 7.2 yıkamadı , siz mi yıkacaksınız ?' diyene o oruç dokunmaz . Tutsunlar .
dövlet bize bakmiir biz de ölüm orucuna başliriz diyenlerin sözde orucudur. van depremzedelerine yapılan yardımların, yüzde biri 17 ağustos depremzedelerine yapılmadı. allah yukarda.
senelerce deprem vergisi veren insanların şu ana kadar ev sahibi olması gerekirken devlet tarafından, hala çadırlarda zor koşullarda yaşıyor olmaları yüzünden bu grev başlatılmıştır.
bütçe yok, hayır, bütçe var fakat olimpiyatlara ayrıldı.
isteseler bir ayda on katlı bina bitirebilecekken maddi bir gelir sağlamayan binayı neden diksinler değil mi?

\"saray gibi çadırlarda yaşıyorlar oysa\" diyen insanları gördükçe ülkede ne geri kafalı, ne aptal insanlar varmış diye düşünmeden edemiyorum.
bir ay hatta bir hafta sen kal bakalım saray dediğin o çadırlarda.
yattığın kuş tüyü yataklardan konuşmak hep daha kolay gelmiştir çünkü.
oradan vatanı da kurtarırsın, insanları küçümsersinde.
yazık.
nankörlükte son noktadır.
Varki bi nedeni Rabbim sallamış seni. Denilip yan gelip yatılası bir durumdur.
edit: Depremi yaşamadın nerden bilirsin diyen olursa Gölcük depreminin ana şehrindeydim diyebilirim.
radikal gazetesinin ısrarlı haberleri sayesinde çözüme kavuşturulmuş olan hadisedir. vali aileler arasında gerçekten ihtiyacı olanlara süresiz kira yardımı yapılacağını, maddi durumu olduğu halde direnenlerin de çıkartılacağını söylemiş.
doğru tavır da buydu kanımca.