bugün

Pilot, anonsunda, bagajların bir problem nedeniyle ön kısma yüklendiğini belirterek, dengeyi sağlamak için(!) ön koltukların boşaltılmasını istemiş. Ben pilotun Türk olduğundan şüphelendim.

http://www.hurriyet.com.t...unya/11929229.asp?gid=229
la la la düşüyoruz amına koyayım anonsudur.
çok olağan bir anonstur. kalkış sırasında uçağın burnunu daha rahat kaldırabilmek için yapılmıştır muhtemelen. kalkış sona erdikten sonra herkes kendi yerine dönebilirdi. yolcular saçma bir paniğe kapılmışlar ve uçağı terk etmişler. bir çok uçuşta rastlanabilecek bir anons sonuçta. ayrıca pilotun türk olduğunu sanmıyorum, bence gayet bilinçli davranmış, ve bir uçuşun en riskli iki evresi olan kalkış ve inişten, kalkış olanını tehlikeye sokmadan tamamlamayı hedeflemiş.
+sayın yolcular ufak bir dümen problemimiz var. 1, 2, 3 diyince herkes sağ tarafa koşsun. *
-sayın yolcular, uçağımız hızlı irtifa kaybetmektedir. kısacası düşüyoruz!! karısıyla beraber ölmek istemeyen mutsuz kocalar hemen eşleinin boğazlarına boğmak üzere sarılabilirler!!
değerli yolcularımız,kaptan pilotumuz 2. pilota çakarken kalp krizine müteakip hakkın rahmetine kavuşmuştur.şoka giren ve utancından sinir krizi geçiren 2.pilotumuz ise uçağı kullanmayacağını ve bu utançla yaşamaktansa ölmeyi tercih edeceğini belirtti.ama korkulacak bir durum yok,rahat olmanızı ve önlem olarak sevdiklerinizden mesaj yoluyla helallik almanızı tavsiye ederim!
sayın yolcular, aranızda daha önce uçak kullanmış yada kullanmayı az çok bilen kişi varsa lütfen kokpite gelsin. her şey yolundadır lütfen panik yapmayınız.
(bkz: aramızda uzaylılar var)
-sayın yolcularımız, az önce kuyruk dümeni hidroliklerinin boruları koptu, ayrıca flaplar üzerinde de bir kontrolüm kalmadı. uçak sağa yattı, sağ penceden bakarsanız yaklaşan yeryüzünü görebilirsiniz. hadi düşmedik diyelim, önümüzde kocaman dağ var. o zaman kesin ona çarparız. kısacası hepiniz öleceksiniz. ancak çoğunuz çarpma esnasında sağ kalacak. bildiğiniz gibi uçak kazalarının büyük kısmında can kayıpları düştükten sonra çıkan yangından kaynaklanır. yani ya yanacaksınız, ya da boğulacaksınız.

Ancak benim paraşütüm var. ayrıca kokpit kapısı oldukça sağlamdır, kırmayı denemeyiniz. hadi ben kaçtım.
(bkz: cabin crew slide arm and crosscheck)
sayın yolcularımız, uçağımızda bir fransız bir ingiliz ve bir de temel bulunmaktadır, iğrenç fıkralara kendinizi hazırlayın.
aslinda olmayacak seydir de, hürriyet yazmis iste...yani oradaki anons öyle korkulacak bir anons degildir.

hicbir zaman ucus ekibi eger ucakta kabin tarafindan farkedilmeyecek durumda olan, ancak son derece ciddi olan bir problemi yolculara bildirmezler. yolcular genellikle böyle durumlarda öldükleri ana kadar neler olup bittiginden habersizdirler. örnek swissair 11 kazasi, aeroperu kazasi, japanair kazasi(jumbonun daga carptigi kaza)...örnek coktur.

bilakis, görünen problemi de hafifmis gibi göstermeye calisirlar. bunun cok basit bir mantigi vardir - eger ucak düserse zaten büyük trajedidir, ve herkes ölür, ama düsmezse,pilotlar sorgulamaya alinirlar, bir sürü firca yerler, olay basina yansir...en iyisi konuyu hic aciga vurmamaktir.
hostesler helvamızı yapsın.
degerli yolcularimiz (bkz: bugun allah icin ne yaptiniz) ?
pilot1 -sayın yolcular sakın sağa bakmayın bakın solda deniz var oraya bakın
pilot2 -daha ne kadar motorun yandığını saklayacaksın?
belki alakalıdır fıkrası. altaylardan naklen.

uçak düşme tehlikesi geçirir. 2 kişi atladığında uçağın kurtulma ihtimali büyüktür. kimse kabul etmez tabi.
pilot 2 türk yolcu olduğunu görür. biri türk diğeri kürt kökenli bir kardeşimdir.

türk ün yanına gider sen buradan atlayamazsın der. arkadaş küçümseyen bir bakış atar ve doğru aşağı atlar.

kürd kardeşimin yanına gider. buradan atlamak yasak der. kerdeşim bi gülüş atar ve doğru aşağıya.

bu da böyle bir naklimdir. anlatan sağolsun.
-Leydiysen Centılmınım ben kaptan süleyman ragip ağaoğlu aaaahhhh ehhh ooohhh yeahhhhh.
kesin bizim pilotlardan hatta laz olabilir.
-düşüyoruz
sayın yolcularımız sakin olun motor durdu.