bugün

(bkz: kaçırılan uçağı pilotsuz yere indirmek)
gerekli malzemeler; aklını kaçırmış 1-2 eleman, gerçeğine çok benzeyen oyuncak bir tabanca, kaçırılacak bir uçak.
hiç bir silaha kesici,delici,patlayıcı bir alete gerek olmadan, kalın bir ses tonu ile "höytt lann" diyebilmek ve iri yarı yarı bir kalıba sahip olmak.
istanbul trafiğinde havaalanına yetişemeyip uçağı kaçırmaktır. * * *
uçak kalktıktan sonra havaalanına varmak ile gerçekleştirilebilecek eylem.
(bkz: igrenc espriler)
(bkz: reloaded)
(bkz: ucagı kacırmak)
(bkz: uçak kaçırılırken altına kaçırmak)
air force one başta olmak üzere birçok hollywood filmi' ne tema olmuş terörist eylemi.
eylem süregelirken içinde bulunuluyorsa kulaklar tıkanır, baş iki kolun arasına alınıp kasılınarak olabildiğince kasıklara doğru bükülünür. Bilinen bütün dualar okunurken çaresizce patlama anı beklenir.

uçak havaalanına iner, umut doğar. Kaçıran etkisiz hale getirilir ve dualar kabul olur. Olayın ardından bütün vücutta karıncalar cirit atar.
ulan uçağı neden kaçırır bir insan, sanki alıp evinin önüne mi park edebilecektir ?
uçak yolculuğu yapacak kişi uçağa binmek için gerekli işlemleri yapmadan uçağın yolcu alımına kapanmasıdır.
uçak kaçırmak uçak hareket ettiğinde gerçekleşmez. yolcu alımına kapanmış bir uçak kaçırılmıştır. tekrar uçağa ait sistemin açılması ancak çok özel durumlarda gerçekleşebilir. yetkililerin ve harekat memurunun uygun görebileceği ve opsiyona bağlı bazı durumlar ve insiyatif kullanılabilecek haller vardır.
her uçak için düzenlenen bir evrak bulunur. bu evraka loadsheet denir. evrak üzerinde yolcuların ve bagajların toplam ve ayrı ayrı ağırlık değerleri, yüklenen kargonun ve yolcu bagajlarının hatta yolcuların dağılımı ayrı ayrı hesaplanır. ve bu işlemler standarta bağlı bir düzende olmasına rağmen hak verilmelidir ki her uçağın yüklenen yolcu bagaj ve ağırlıkları farklı olduğundan zaman kısıtlığı da göz önüne alınarak epey zahmetlidir.
ve alınan her yolcu yine bu düzene uyarak evrağa eklenir.
son bir yolcunun bile oturma düzeni bazen loadsheet in hazırlanmasında zorluk çıkarabilmekte ve çok nadir de olsa yeniden hazırlanmasını gerektirebilir.
erken gelin. kaçırmayın. kimse sizin kişisel nedenlerle uçağa binmenizi engellemez.
hava korsanı olmaktır.
başarıya ulaşma şansınız azdır.
diyelimki kaçırdı eee sonra ? fidye falanda istiyemez 2 tur atmak için kaçırdım abi merak ediyordum uçak kullanmak nasıl birşey gibi bir ifadede verebilir.
an itibariyle içinde bulunduğum durumdur. havalimanında bekle ki akşam olsun da 20.30 uçağına binesin. hay ben bu işin..
içinde bulunduğum durum. hele bide 5 parasızsnız çok kötü koyar.
uçağın yakıtı bitmeden evvel bir hava alanına inmesi gerektiğini unutan göteleğin içine girdiği fiiliyatın ta kendisidir. boklu boncuklu bir durumdur. hollywood'un nerden baksan 20 yıldır hiç utanmadan beslendiği damardır.
Uçakta kaçırmak gibi bir şey. Elinde değil bu trafikte. * *
türkçe esnek bir dildir diyorum başka da birşey demiyorum.
(bkz: Türkçe de açıklığa aykırılık)
6.30 da olan servisi 7 de sanıp servisi kaçırdıktan sonra koşarak otogara gidip adana dolmuşuna binilir. saat tam 7.30 dur neyse 50 dk adana sürse 10 dk hava limanı ucu ucuna yetişiriz denilip yola çıkılır. kaptanın mız mız tavırlarıyla 60 km yol 1 saat 10 dk alınır. saat oldumu 8.40 son bir umutla taksiye binilir. taksici sizi masum bir tebessümle karşılar ve şöyle der '' yav bu mersin yolcuları hep geç kalıyor.'' tabi siz o telaşla hiç bir şey demessiniz. saat 9 a 10 kala hava limanına varılır. bir de yolcu giriş sırası vardır. saat 9 a 5 kala hava limanına girersiniz. uçağınız havalanmak üzeredir. o moral bozukluğuyla çıkarsınız. artık duramazsınız orada adana otogarında nefesi alırsınız ve aktarma otobüsle istanbul'A DOĞRU YOLA ÇIKARSINIZ. biletinizin yandığına mı yanarsınız? dersi kaçırdığınıza mı? tabi bide bunun üzerine 14 saat yol çekilince insan yaşadığına şükrediyor doğrusu.
hava korsanı olarak, ve hava korsanı değil de yolcu olarak gerçekleştirilmesi mümkün olan eylem.

hava korsanı olarak olanı seyrektir, yolcu olarak uçak kaçırmak çok daha mümkündür.

stockholm de frankfurt uçağını kaçırıyordum...ama eşşeklik bendeydi. uçağın saatini yanlış kafaya yazmışız, insan bi açar da bilete bakar di mi, sonra- ama gene yeteri kadar öncelikli bir saatte...acaba 14 müydü 15 miydi diye bilete bakıp, 15:30 değil 14:30 (ya da 35 hangi dakika olduğunu bilemeyeceğim şimdi) olduğunu görmüştüm, metroyla arlanda yolunu tuttuk da stockholm metrosunda bi şeyleri tamir ediyorlardı, metro hattı normal çalışmıyordu, bunu aslında biliyorduk da panikle unuttuk onu...başka türlü gitmem sonra otobüse binmem gerekiyordu, o zamanlar öğrenciydim, taksiye param pek yoktu, aslında doğru olan ama o inşaat yüzünden doğru çalışmayan metroya bindiğim için, oldukça zaman kaybetmiştim.

arlanda´da yolcu alımı yoktu o yolcu kuyruğu olan ekranlarda lufthansa amblemi yoktu...frankfurt uçağı check in i bitmiş resmen. yani sonuçta hem havaalanı personelinin hem de lufthansa personelinin iyiliğinden uçağa yetiştim...resmen koşa koşa uçağa ulaştım, ben uçağa girince hostes kapıyı kapattı. en son uçağa alındığı için benim bavul frankfurt´ta uçaktan inen ilk bavul olmuştu. aslında beni almayacaklardı uçağa, daha teknik kontrollerini bitirmemiş olduğu için kadın polis, "valla sorarız, gelsin derlerse, girersin, bizim işimiz bitti derlerse, başka bilet alman lazım" dedi bana. kaptan´la kabin amiri nin iyi günüymüş, uçağa kabul edildik.

de uçak kaçırmak, büyük mesafelerde falan uçulacaksa, adama çok koyar, üstelik vize falan alınan bir yerde uçak kaçırılmışsa, insanın feci şekilde başını ağrıtırlar.
Bugün gerceklestirdigim eylem. Saat 18.00 de kalkacak uçağım olmasına rağmen saat 17.30'da taksimde havataşi arıyordum. Bre ahmaklar dandik dundik yere havatas gibi önemli bir seyahat seysinin konması ne kadar doğru?

Bu arada pegasus ucagini ukraynalinin biri kaçırmış. Uçağımin kalkış saati 19.05 e alınmış ve ben bunu gördüğümde saat 19.00. Ucagin saat 7 de kalkacagini da sanmıyorum malum kaçırma olayından dolayi. Böyle cenabet bir gün geçirdim iste sozluk.
Daha çılgın seçenekler için:
(bkz: takım taklavatsız uçak kaçırmak)
ey hayvan araba kacırdın cocuk kacırdın kesmedi simdi de ucak mı kacırıyorsun diye sorulmalıdır.