bugün

Bizimkiler alkışlar...ama italyanlar da alkışlar...lufthansa roma-stuttgart uçağı stgt'a teker koyup fren yaptıktan sonra, kabinde çığlık çığlığa alkışladılardı, lan bunlar bizimkilerden de manyakmış, demiştim...

Tv'de seyretmiştim, ruslar da alkışlarmış hatta uçaktan inerken, ağlayarak, çok güzel inerek bize yeni bi hayat bahşettiniz diye, kapının önündeki hostes hanıma sarılanlar olurmuş..

Eminim brezilya'lılar, ispanyollar falan da alkışlıyodur. Olur öyle.
Güldürür.

Varış noktasına ulaştınız diyen navigasyonu da alkışlar bunlar.
biz muslumanlar dua eder sehadet getiririz. yabancilar genel de alkis tutarlar.

sag selamet yere indik mutluyuz anlamin da.
Birkaç kere karşılaştığım durumdur. Çok türbülans, sallantı falan olduğunda da yapılıyor.
pilot işini yapıyor diye alkışlamaktır. ne yani garson masamı topladı diye garsonu alkışlayacak mıyım diye sorduğum olaydır.
Anlam veremedigimdir. Nedir yani bizi sağlam indirdin ölmedık diye mi seviniyoruz.
Yürüyen uçaksa neden olmasın.
görgüsüzlüktür.
Bir düğün pastası gelince alkışlamak değildir..
Dış hatlarda, Almanya ve Avusturya gibi gurbetçi nüfusun Sıkça bulunduğu uçuşlarda hala gözlemlenebilir.
Hiçbir uçak yolculuğunda karşılaşmadığımdır.
utanma sebebidir. evet.
Genelde uzun süren uçak yolculukları sonunda yapılır. Senin istanbuldan izmire gittiğin uçakta olacak şey değildir. Pendikten Kadıköye 1 saatte gidiyorum. istanbuldan izmire 45 dk sürüyor. Niye alkışlayayım lan?
alkışlayınca inen uçak kadar sıradışı değildir.
Genellikle avrupa' da vuku bulan olaydır. Galiba orada pilotlar babasının hayrına çalışıyor, inince millet alkışlıyor falan. Olmadı o ara hostes bir kutu falan gezdirsin de yardım toplasın pilot için....

lan adam çuvalla para kazanıyor, işi bu yani tabi indirecek uçağı....
sanılanın aksine türklere özgü değildir.
Göt korkusunun en kısa tanımı olan hadise.
ilk seferim olan istanbul - antalya çuşunda büyük istekle beklediğim lakin göremediğim aksiyon.
sinemada bile alkışlama işine girebilen bir milletten beklenen gayet normal bir aksiyon.
Cenaze törenlerin de alkış tutmak ile eşdeğer anlamsızlığa sahip bir eylemdir.
bir tek türklerde görülen olaydır. *
ürkütendir. o metal yığınının içinde o kadar geriliyorum ki, o saçma alkışlarda şükür bitti diye mutluluktan ağlayacam bir gün diye tırsıyorum sözlük. resmen rezillik!
alkışlamak iyidir. ellerinizi her çarpışınızda, vücudunuzda doğal olarak serotonin salınımı gerçekleşmektedir.
gereksizdir.
insanların, alkışlayan insana deli gözüyle bakmasına neden olur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar