bugün

Uzun bir süre yalnız kalmak istenen bir süreçtir.
insanların 3-5 aylık ilişkileri size samimiyetsiz gelir.
Her ilişkiye "sanki sonunuz evlilik amk triplere bak." Kafasında bakarsınız.
tamda şu an içinde bulunduğum süreçtir. canından can kopar ses çıkaramazsın. istemsiz gelen göz yaşları, uykusuz geceler, hayattan tat alamamalar, alkolle can ciğer olmalar sürecin vazgeçilmezleri arasındadır. ne zaman geçeceğini bilemediğindir, yaşarken öldürür.
güzel bir süreç değil, tavsiye etmiyoruz.
canim arkadaslarim kardeşlerim oturun uzulun aglayin ne bileyim için sicin belli bir dozda aciyi çekin. olgunlasin ders alin. ve sonra hayata birakin geri kalanini onun adaleti sasmiyor.
hem yeniden aşık olma isteği hem ' aman başka derdin mi yok gerizekalı ' düşüncesi.

ilk başlarda ' ben Ondan başkasıyla olamam, yakışmam ömrümün sonuna kadar rahibe gibi takılıcam ' dersiniz.

sonra ' ne demek Ondan başkası olmaz, tek o gerizekalı mı var hayatta ' süreci

zamanla arkadaşların ilişkilerini küçümseme ve saçma bulma.

önceden vitrinine yapıştığınız gelinlikçi dükkanının sokağından bile geçmeme.

evlenenlere acıma ve ' hayatını mahvediyo salak ' diye eleştirme

ama yine de ' keşke o olsaydı da kavga etseydik ' demek ne kadar bunu inkar etsen de...
karşınıza çıkacak yeni insana bağlı olan süreçtir.
ben böyle sürecin ta....dedirten o saçma salak umudun hiç bitmemesinin verdiği acıyla günlerini ziyan ettiğin siktiri boktan bir zaman kaybı
11 yıllık ilişki bitirip amı götü dağıtmış biri olarak; kötü bir süreçtir. Bittikten sonra ilk 4 ay alkol sonrasın da daha farklı şeylere uzadı. Ertesin de pskolojik tedavi ve hayata bağlanmak için çaba. Şimdi hiç birşeyden keyif almadan mecburiyetten yaşıyorum. Sokayım ilişkisine bitişi kötüsür işte.
o surecten kurtulmanin tek yolu kitaptir efenim.
O süreçten kurtulmanin tek yolu; güler yüzlü anlayisli tesellici, potansiyel sevgilidir adayidir efendim.
Uzun süre insan kendini yalnız ve boşlukta hissedecektir. 1 - 2 gün yaşanan hüzünler ileriki dönemlerde kendini zamanın akışına bırakacak ve git gide şahıs unutulacaktır.
insanın kendisi için yaşamaya başladığı evre. asıl olması gerekeni idrak ettiği evre.
kisa bir sendeleme süreciyle beraber devamin da yeni ufuklara yelkenme açma süreci baslayacaktir.

nacizane fikrim flört dönemi iki seneyi aştiği zaman ilişkinin maalesef boku çikiyor. çaliştiğim ofiste 7 senedir çikan arkadaşlarim var artik sevgiliden ziyade kanka olmuşlar. lütfen ilişkinizi yavşatmayin ya evlenin ya ayrilin.
17 aralık'ta başlayan süreçtir.
hiç yaşamadığım süreçtir. aslına bakılırsa uzun ilişki yaşamadım hatta hiç ilişki yaşamadım ki. ulan sözlük! bu tespit yıktı geçirdi beni. en iyisi zıbarayım ben.
insan hayatinda ki zor süreçlerden biridir.
başlarda kabullenmis hatta kendiniz icin en iyisinin bu olacagina inanirsiniz. zaten sonumuz yoktu, anlasamiyorduk gibi tesellilerle kendinizi avutup bir süre mutlu olduğunuzu sanarsiniz.
ilerleyen zamanlarda etrafta ki mutlu iliskiler pitircik sevgililer gözünüze batmaya başlar. biten iliskinizi onlarin iliskileriyle kiyaslamaya baslarsiniz. ayy bu ne boyle iliski mi olur bizim iliskimiz hic oyle degildi gibilerinden biten iliskiyi savunmaya baslarsiniz.
ardindan eski sevgili iyice aklı kemirmeye başlar. bir bakarsınız kendinizi iki günde bir içki masasinda bulursunuz. ulan ben bunu hakedecek ne yaptım diye sorarsiniz. suclayacak kimseyi bulamadiginiz icin kendinizi suclarsiniz. bagira bagira aglarsiniz sarhoş oldukca.
bir sonra ki evre kendinizi ona layik gormeme evresidir. alkol masalari yerindedir siz basindasinizdir degisen tek sey artik kendinizi suclamayi birakmissinizdir. bu evrede o kim ki zaten ya. bir daha benim gibisini arasa bulamaz. o yaninda ki onu benim kadar sevemez bile gibilerinden kucuk daglari ben yarattim edasiyla sarhoş kafayla sallar durursunuz. belki dogrudur bu soylemleriniz ama o duymadiktan sonra sen inansan ne fayda.
toparlanma evresi gelir ardindan. disari cikmaya baslarsiniz. artik sadece alkol temin etmek icin gittiginiz bufenin yerini kahvalti yapmak icin gittiginiz mekanlar alir. ama hala yeni insanlara göz ucuyla bile bakamazsin. igrenirsin. kahvaltin neseyle gecer gece olur yine aklina düşer sarılıp uyurken ne kadar huzurlu olduğun. uyuyamazsin. uyuyamadigin icin bir sonra ki gün kahvaltiya dahi gidemezsin.
zaman akar gider kısır döngü icinde belki daha cok sokağa cikmaya baslarsin, belki asosyal olursun kisisine bagli tabi. ama bir yerde kurtulman gerekir. onunda tek yolu kalbinin tekrar pirpir atmasini saglayacak insani tanimandan geçer. gerisi zaten çorap sokugu gibi gelir. umut fakirin ekmeği bekliyor insan iste.
evlat acisi sureci. ne desen bos..
Alışılmış şeylerin yokluğuna alışma sürecidir. Abartılmamalı, zamanla yeni alışkanlıklarla atlatılan süreç.
başka bir hatun bulmanızla bıçak gibi kesilen süreçtir.
bir türlü bitmeyen süreçtir. her sabah yeni bi duyguyla uyanırsınız. saçlarınız beyazlar. bütün sorunlar arka arkaya sıralanır. ayrılmayın gençler nabın ne edin ayrılmayın. sonradan çok pişman olursunuz.
insanı hayattan soğutan süreçtir. Büyük bir asosyallik başlar. Hergün el ele dolaştığınız uerlere gitmemek için eve kapatırsın kendini. Kimseyle konuşmak istemezsin,onu soracaklarndan korktuğundan. Müzik dinleyemez,film izleyemez olursun çünkü bunları senelerce bir tek onunla yapmışsındır. "Şimdi yanımda olsa.." ile başlayan cümleler kurarsın. O kişi tek sevgilin değil herşeyin olduysa hele daha zorlaşır herşey. Kötü bir ayrılık yaşasanda onun hakkında kötü sz edemezsin. Dolu dolu kimseyle yaşayamadığın zamanlar geçirtmiştir sana. O günleri özlersin. Kalbin paramparça olur. Mutlu olmasını istersin. Çünkü bilirsin o gülümseyince çok güzel oluyor.
muhtemel kişiyi sözlük veya sözlüklerde ağır edebiyat roman şairi, yapacak olan süreçtir. *
Çok boktan bir süreçtir. Atlatana kadar akıl sağlığını yitirecekmiş gibi hisseder insan. Ama yitirmez ve atlatır. Ama istisnasız her insan atlatamayacagını sanar. Zaten ne çekiyorsak şu hislerden çekmiyormuyuz. Robot olsak kral olurmuş valla.
Kendini dağıtma sürecine girmektir. Toplayabilene aşk olsun.
geceleri yastığınızla flört etmenizdir.
güncel Önemli Başlıklar