bugün

(bkz: pivot oynamak)*
-abi senin ayak kaç numara?
+46.
- o ne ya, bebek mezarı gibi.
+seninde bebekten bi farkın yok!
-ne gibi abi?
+ mezarlık olabilirsin yani.
- tamam abi yaaa. şakada yapılmıyor sana...

ayriyetten:
(bkz: şimdi saymaya başlasam buradan köye yol olur)
yeterince uzun olursanız tv muhaberi olursunuz.
basketbolcu olursunuz.
kariyerinizi sona erdirirken lokantacı olursunuz.

(bkz: halil ibo)
kalabalık otobüslerde herkes birbirinin sırtını seyrederken siz ön camdan dışarı bakarsınız, ortalarda olsanız dahi.
tansaş'da sıra varken, herkes ufak kasiyer kızın en üstteki sigarayı alma savaşını beklerken, yardımcı olayım edası ile gelir, bunlar basit işler edası ile sigarayı teslim eder, beklemekten bıkmış insanların kahramanı olursunuz.
her zaman dikkat çekersiniz. bir kere karşılaştığınız insan sizi unutmaz. hele benim gibi kilonuz da yerindeyse.
taksi şoföru, dönerci gibi esnafa karşı muhabbette artı bonusla başlarsınız. yanınızdaki aynı yaştaki arkadaşınıza delikanlı size abi diye hitap ederler.
ha bir de kıyafetlerin belli bir bedenden sonra ence genişlemeye devam ettiği ama boyca kısaldığı gibi saçma bir şey öğrenirsiniz.
yukarıda da belirtildiği üzere, deve dötü mü yağlıcan pezevenk ! latifesine maruz kalacağıdır.
bir de uzun boylulara salak gözüyle bakılır. boyu uzun aklı kısa hesabı. nedir bu uzun boyluların çektiği arkadaş.
sevgiliyle el ele yürüyememek mesela.
+ yukarı da havalar nasıl ?
- çok merak ediyosan gel de bak .
+ yok benim yükseklik korkum var.
- hey allah'ım sabır ver .
+ bişimi dedin ?
- lannnn ........
kıskançlığıma maruz kalmak..
hobbitten devşirme ben, gördüğüm her yerde direkt gözlerimle kesip biçiyorum 20cm e indiriyorum hepsinin boyunu endamını naaber?

imza= "her dem tavuk" avuntusundaki insan yavrusu
türkiye de yaşıyorsanız kızlar yanınızda cücük gibi kalır.
çoğu şahsi otomobilde bile arkada bacaklarının sığmaması ve başını tavanla bir olması durumları.
kompleksli kısaların dalgalarına maruz kalırsınız...
kızsanız ve elleriniz küçükse size sonradan eklenmiş gibi dururlar ve sürekli tırnak uzatmak durumunda kalırsınız...
anne/anneanne/babaanne gibi aile bireyleri sürekli dolabın en üst rafındaki hede'yi ister.
ama bacaklarınız uzundur ve topuklu ayakkabı süper durur.
otobüs neyse ama minübüste ayakta durmak zordur.
kısa boylu kuzenlerin, aile bireylerinin çemkirmesi durumudur. her aile toplantısında bi kere sözü kesin geçer.

-kıız senin boyun kaç oldu(kuzen)
-176 oldu abla
-a aaaa o kadar uzama kızım koca bulamazsın (hala)
-valla annen de kısa kız senin kimden oldun sen (kuzen)
-ben bu kızı diğer karımdan yaptım ahaha(baba)
-valla spor yaptı kızım ondan(savunma mod anne)
-yiğenim bak topuklu giyme sakın telefon direklerine benzemişsin ahaha (gıcık amca-enişte)
-betonları var ya hani onlardan (küçük kuzen)
ahahahahaha(ailecek)

ühühüh(bireysel)
pantolon bulmakta zorlanmak, zira birçoğu kısa gelmekte.
hatun arkadaşlarının benim yanımda yürüme demesinden kaynaklı itilmişlik duygusu.
topuklu ayakkabı giyememek.( en çok koyan da bu insan özeniyor be)
''biraz daha uza da tavandaki örümcekleri neyin alalım''

evet...babam amcamın kızına söyledi bu lafı...
partnerlerinin uzun penis beklentisi.
kendileri ilk görüldüğünde söylenen:

- yukarıda havalar nasıl? ehueheuehe.
"senin beynine yeterince oksijen gitmiyor" yakıştırmasına maruz kalmak...
allah bir boy vermiş tipi esprilerin kurbanı olmak. kafanın tavan ve kapı üstlerine çarpması, (bkz: #5496332).
Markette yüksek raflarda bulunan ne varsa sizi onları almanız için zorlamalar.
dolmuşlarda çok acayip bi fiziksel durumda yolculuk etmek
"boyu uzun aklı kısa eahueahueh" gibi sözler işitmek.
arkadaşlarımın anne-babaları tarafından boyumun,kendi çocuklarına göre ne durumda ölçülmesi....
perde takmak.ampül değiştirmek.mutfak dolabından annenin yetişemediği yerlerden tabak çanak almak.diş hekimliğinde okuyanlar için bol bel agrısı yaratır.önlem alınmassa ayak alır başını gider sonra özel ayakkabı yaptırmak zorunda kalırsınız.
minübüsten veya otobüsten inerken kafayı tepeye çarpma tehlikesi.
üniversitede bile başlarına gelebilecek rezillik ötesi durumlardan bazılarıdır. öyle ki projeksiyon perdesini indirmek ve projeksiyon aletinin düğmesine basmak* bunlardan sadece bazıları.
(bkz: avarel muamelesi)
(bkz: saçma sapık espri denemeleri)
(bkz: ahh o boy bende olsaydı diye iç çekişler)
(bkz: ödünç alınmak üzere istenen cmler)
merdiven muamelesi görmek.