bugün

* * mustafa topaloğlu tarafından rutin haline getirilmiş eylem.
(bkz: cia) gizli olarak yapıldığından bütün dünya bahseder durur.
+ merhaba uzaylı.
- ...
+ merhaba!
- ...
+ duymuyor musun beni?dilimizi bilmiyor musun?
- (yanındaki uzaylıya:)ay o kadar muhattap olmuyorum yine de vazgeçmiyor.
# onu tanıyor musun?
- hayır ayol.tanımam etmem, ne muhabbet kurucam.
+ merhaba? uzay geminiz nerede? where is your...
- bak hala...
# ya şuna bi ışın yolla da aklı başına gelsin.
*vızzzzt* *cısss*
+ aaaa! uzaylılar dünyayı yoketmeye geldi! kaçın...
"aga bi dal cigara versene" lafından önce yapılan eylem.
+ merhabaa dünyalı ben dostum!
- yaa neden geçen gün pandik attın o zaman!
+ onu dostluğumuzu peki$tirme adına yaptım.
hali hazırda yeryüzüne inen ( daha doğrusu bir metor ile düşen) ilk uzaylılar bakteri ler olduğuna ve çoktan öldüklerine göre pek mümkün görünmeyen hadisedir.
mümkün değildir zira dünyamızdaki sayısız dünya ile bile iletişime geçemedik, geçmek için yeterince çaba göstermedik.
balinalar, yunuslar yanıbaşımızdaki okyanuslarda birbirleriyle iletişim halinde.
dillerini çözmeye çalışan bir avuç insan, onları katletmeye çalışan, onların birbirleri ile iletişim kurmalarına dahi müsade etmeyen milyonlarcamızla mücadele etmek zorunda bırakılıyor.
bir balinanın okyanuslardaki insan eli ile yaratılan ses kirliliği olmasa 10.000 km uzağında olan başka bir balina ile iletişime geçebildiğini, insanlar okyanuslara hakim olmadan önce balinaların küresel bir iletişim ağı olduğunu biliyor muydunuz?
bizi güneş sisteminin dış gezegenlerine, bing bang anına ulaştıran teknolojimize rağmen balinaların iletişim halinde olduğunu farketmek dışında ne yaptık?
onları anlamaya, dimlemeye mi çalıştık?
ne yaptık söyleyeyim;
balinalardan bir iki asır mum, sonrada ruj yaptık.
okyanuslarda yarattığımız ses kirliliği ile birbirleyle olan iletişimlerini kestik.
10.000 km lik iletişim ağlarını 100 km lere indirdik ve hala indirmekteyiz.
yunuslar da benzer kaderi paylaştı.
japonya ve norveç in ticari kaygılarına ve tüm dünyanın havuz kenarı eğlencelerine meze edildiler.
ya goriller, şempanzeler ve tüm primat ailesi?
onlarda labaratuvar faresi, uzaya gönderilen kurban ya da sirklerin, hayvanat bahçelerinin esiri edildi.
biz, kendi gezegenimizdeki akıllı yaşam çeşitliliği ile dahi iletişime geçemeyen yabani yaratıklarız.
uzaylılar bizim neyimize.
uzay araçlarına altın plaklar koyup, evrenin sesimizi duymasını bekliyoruz ya, bir taraflarımla gülüyorum.
evrene duyurduğumuz tek ses katliamlarımızın, nükleer füze denemelerimizin sesi.
biz, kimi kandırıyoruz allah aşkına.
tabii ki sadece kendimizi.
görsel
http://www.chip.com.tr/ha...rla-konusmayin_19689.html
güncel Önemli Başlıklar