bugün

teorik vs pratik olacaktır, evdeki hesap çarşıya uymayacaktır. biz "merhaba dünyalı, biz dostuz" diyen uzayle beklerken, karşımıza "lideriniz gelsin teslim şartlarını konuşalım" diyecek amcalar gelecektir. belki de teyzedirler.
Uzaylı teorisi amerika filmlerinde işliypr diye değil! Bilinen evrenin yapısı ve zaman karşısında mantıklı olduğu için doğru gelmektedir.

Öte yandan düz mantık ile bizim geleceğimiz ya da potansiyelimiz düşünüldüğünde el ayakları olan uzaylılar olmayacaktır. Bu özetle şu demek; kendimizi ve toplumumuzu o kadar kirletip tüketiyoruz ki arınmak için kendimize ihtiyacımız olacak...

Son olarak o filmlerde istilacı uzaylılar insan ırkına bir göndermedir... Hani müstehak gibi...

Neyse' komplo teorileri üzerine güzel düşünülmüş bir başka komplo teorisi daha... Okuması eğlenceli.

Not: Sen bundan senaryo çıkart film yap bence rahat 7-8 film çıkar bu konudan...
kafamdaki uzaylı fenomeni doğruysa eğer tadından yenmeyecek olaydır. tabi kafamdaki uzaylı fenomenine uyması için bunun bir istila değil, ziyaret olması gerekiyor. küçükken özellikle yaz aylarında balkonda saatlerce ufo görmek için gökyüzünü gözlemlediğimi biliyorum. daha geçen sene olası bir ufo ziyareti esnasında hiçbir şeyi kaçırmamak için bir sürü para bayılıp teleskop aldım. bilmiyorum belki de ben tuhafımdır ama kafamda yarattığım bu uzaylı fenomeninden sonra bir istila olursa gerçekten kırılırım.