bugün

uzun süre kullanımda insanı içten içe çürüten sentetik madde.

http://galeri.sozcu.com.t...bedenindeki-etkileri.html
Tahminimce kullandıkları madde metanfetamindir. Çünkü diğer hiç bir maddenin bu kadar kısa sürede insan bedenini curutebilmesi inanılır gibi değildir . Oyle ki 9.resimde adam 3 senede yamulmus bi hale gelmiştir . Yazıktır , günahtır . Allah yardım etsindir.
ne tür bi uyuşturucu olduğuna göre değişir.
gerizekalı insanımızın topyekün uyuşturucu diye yaftalama haberlerinden sadece birisidir. genelde 4-5 ayda bir piyasada okuyucularla buluşturulur. ulan andaval medya bari uyuşturucunun tipini yazsaydın hangisi. ben söyleyeyim; büyük ihtimalle metamfetamin kullanmış bu kırıklar. ayrıca uyuşturucu değil, uyarıcı-stimülandır o madde. sigara da uyuşturucu/stimulan maddedir, alkol de. beyinsiz insanımız hemen balıklama atlayıp eroin deyince çıldırır. evet çıldırmakta haklılardır ama madde olarak bakınca sigara da en az eroin kadar beyin kimyasını bozucu etkilere sahiptir. yoksunluk sendromları filan ayrı konu. sigaranın 50-60 katı daha zordur eroin yoksunluk hissi. ancak şunu hiç unutmam, kokain krizine girmiş adam diyen insanlarımız var ülkede. daha fazla söze gerek yok. kokain fiziksel ağrı, acı krizine filan neden olmaz. kokain de uyarıcıdır aynı bu metamfetamin gibi. sağlığınızı düşünüyorsanız sigara bile içmemeniz gerekir. sağlıktan kastım ruh sağlığı. fiziksel sağlık ayrı konu.
bir de esrarı iyi gösterenler var ki bunlar ağır maldır. esrar içince çok hızlı ve analitik düşünüyorum, derin düşünüyorum diyen mallar vardır. bu klasik madde etkisidir. açıklayacağım kısaca. sonra esrar kullanıp kullanmamak arasında kalanlar bu meraklarını gidermiş olurlar. beyindeki thc reseptörleri vardır. bu reseptörlerin çok bulunduğu yerlerden birisi de kısa süreli hafızda rol oynayan hipokampüs bölgesidir. bu kısımda çok sayıda esrarın bizim için önemli olan maddesi olan thc'ye ait reseptörler vardır. esrardaki thc bu reseptörlere yapışınca kısa süreli hafızanızda sorunlar yaşanır. yeni bilgiler ve kısa süreli hazıfa gerektiren işlerde aksamalar veya tamamen silinmeler olabilir. şimdi bu bilgiden sonra, hızlı düşünebiliyorum oha olayına geçiyorum hemen... 3 mühendis esrar içmiş birbirlerine kendilerince inanılmaz gelecek fikirlerini sunmaktadırlar. ancak madde o kadar etki etmiştir ki üçüne de, hiçbirisi de ne kadar mal konuşuyorum lan ben demez, diyemez. mühendisin teki tuvalete gitmek için çiş apartı üstünde düşünüp diğer arkadaşlarına bunu sunmaktadır. öne sürdüğü süper(!) fikir o kadar kötüdür ki hastanede yatalak hastalar için sunulan ördekten bile kötüdür ama bu fikir onlara iyi gelir. evet bu yaşanmış bir olaydır ve dışarıdan bunları gören şahıs analarına sövmüş nasıl mühendissiniz lan siz deyince esrarın da etkisiyle iki mühendis bu adama alınmış ve küsmüşlerdir. bu arada, ertesi gün fikirleri not alan mühendis deftere o kadar malca şeyler yazmıştır ki, gören başka bir şahıs bu defterin bir idiot tarafından veya 7 yaşında ilkokula giden bir öğrenci tarafından yazıldığını sanabilir. evet esrar budur. aksini savunanlar ağır junkie ve orospu oğludur.
kokain içerseniz 3 saat durmaksızın pompa yapabilirsiniz.
http://m.haberself.com/h/4027/ 18 gün sonraki güncellemesidir. (bkz: ulunun thy den hızlı olması)
görsel
olm yemeyin lan şu numaraları ben etrafımda bu bokun kölesi olmamış hiç bir kişiyi paspal şekilde görmedim. he bu bokun kölesi olursan olur öyle şeyler. çok da şey yamamak lazım.
(bkz: paranoya)