bugün

yüksek bir iradeyle ve destek alarak alkol bataklığından kurtulmak mümkündür.
uyuşturucuda ise durum değişir.kullanılan uyuşturucunun içeriği, ne süredir kullanıldığı ve miktarı önem arz eder. örneğin eroin, kokain gibi sinir sistemi üzerinde direkt tahribata yol açan narkotikleri uzun süre kullanan bağımlıların kurtulma şansı çok düşüktür.

amfetamin bağımlıları daha kolay kurtulabiliyorlar. fakat bunun için de mutlaka tıbbi destek gerekir. alkol bağımlılığından kurtulmak da tıbbi destek ve psikodinamik yardımla mümkündür.
ciddi anlamda alkol problemi olan bir birey için alkolü birden bırakmak ciddi problemlere hatta ölümle sonuçlanacak bir süreci de başlatabilir. bu evreye "delirium tremens" denir, yani bir alkoliğin alkolü bırakmasının 4-5 gün akabinde kendini gösteren yoksunluk krizidir.

Alkoliklerin, etilalkolü metabolize etme kabiliyetleri yüksektir ve normal enerjilerinin büyük kısmını, glukoz veya yağ asidlerinden değil, etil alkolden alırlar. Bu noktada aniden alkolün bırakılması, glukoz ve yağ asitlerinin ani yakılmaya başlanması ve dopamin reseptörlerinin bloke olması neticesinde, sinir sistemindeki yıkımı arttırır. ayrıca terleme ve titreme nöbetleriyle gelen aşırı bitkinlik halinden sonra ölümcül koma başlayabilir.

bu yüzden, özünde ciddi boyutta seyir eden bir bağımlılığınız söz konusuysa, bırakma aşamasında mutlaka destek alınmalıdır.

unutulmamalıdır ki insan iradesi her şeyin üstesinden gelecek bir güce sahiptir.
konsamasyona cıkması muhtemel kadındır.
allah yardım etsin denilebilecek kadındır.
daha farklı bir perspektiften yaklaşalım niye düşer böyle bir bataklığa canlar. çok istediği için mi? lanet olsun yaşama (bu arada düşmüşüm gibi anlattım sanki ama düşmedim henüz:))))
bataklığa götüren yolda, arkasında mutlaka bir pezevengi olan zavallıdır. kişi uyuşturucu, alkol ve seks bataklığında olmayı kendi seçmemiştir, araştırıldığında o yola götüren pezevengi çıkacaktır.

ya birisini kanıp sevmiş, ya da ailede sorunları olandır. hani derler ya ''hayat kadını'' işte o feleğin silvesini, hayatın en kötü günlerini yaşamıştır/yaşayacak olandır.
kötü yola düşmüş kadındır...
BiR ERKEK TARAFINDAN DÜŞÜRÜLMÜŞ OLABiLiR.
uyuşturucu, alkol ve seks bataklığına girme sebebidir, erkekler için.