bugün

Allahım yattım kaldır beni nur içinde daldır beni can bedenden ayrılınca iman ile gönder bizi.
her gece yaptığım unutursam gecenin bir yarısı uyandığım şeydir.
Yattım sağıma döndüm soluma,
Melekler şahit olsun dinime imanıma.
Yattım kallarsam elhdülillah,
Yattım kalkmazsam elhükmüllah.
La ilahe illalah Muhammeden resulullah.

Bunu içinde bilumum küfür sapıklık art niyet içeren bu platformda paylaşmak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Ama eskiden yatmadan her gece okurdum lan ben bunu.

(bkz: Az iki dakka insan ol)
Ebu hureyre bir gun zekat mallarini çalan bir iblis yakalar. iblisi gotururken iblis ona kendisini serbest birakirsa yararli bir bilgi vereceğini söyler. ve ona her gece yatmadan once ayet-el kürsi okursa kendi cinsinden kimsenin ona zarar veremeyeceğini söyler.ve hz.muhammed (sav) bunu duyunca 'o yalancidir ama dogru soylemis' der.
5-6 yaşlarındayken babannemin yanında uyurdum. birlikte her gece bildiğimiz bütün duaları okurduk, şükrederdik. annem ve babamda hep söyler dua etmeden uyumayın diye.
hepsine teşekkür borçluyum. bana bu alışkanlığı kazandırdıkları için.
insanı rahatlatır. rahat rahat uyuyabilirsiniz.
Gün boyu hiç ibadet etmemişse bile, yatağa girdiğinde yani yarıölüme yolculuğunda yaradanı hatırlıyorsa kalbinde iman vardır. En önemli olan şey iman, vardır.
içimi ölümüne rahatlatan şeydir. küçükken pek yapmazdım, büyüyünce noldu bilemedim, önünü alamadım. Yapmazsam kötü hissediyorum lan baya.
insana huzur verir, güvende hissettirir.
(bkz: uyumadan önce masturbasyon yapmak)
her gece sürekli kabus gördüğümden beri yaptığım davranış. işe yarıyor.
Sık sık yapılması gereken bir eylemdir. Belki sabah kalkamayacaksınız, kimbilir...
Geceleri ruyada kötü seyler görmemeye veya sabaha çıkmama korkusundandir. Yaparım bende.
her gece yaptığım, sonrasında kendimi güvende ve huzurlu hissettiğim davranıştır.
bir müslüman alışkanlığı.
Huzur verir. Allah a yakın hissetmenizi sağlar.
bilhassa vize ve final haftalarında sizi allaha daha da yakınlaştıran, huzur veren aktivite.
benim için bağlılık. dua etmezsem uyuyamiyorum suclu hissediyorum.
yapılması gerekendir aslında ama uyulmuyor işte. herhalde cehennemde orama burama odun girdikten sonra keşke diyeceğim.
Anında huzur bulduran eylem..
inanan insanların deşarj olmasını sağlayan eylemdir.
Dua ettiginiz kisi bunu hic bir zaman bilmeyecekse guzeldir.
ihlas, Felak ve nas sürelerini okumak sünnettir. Tabiki duâ herzaman edilebilir.
Çocukken umutlarımı katarak yaptığım bir eylemdi. Artık uyumadan önce boş boş tavana bakmayı daha faydalı buluyorum. Tavandaki zımparasız taraf inanın bana daha çok ümit veriyor.
Ruha huzur serpmektir.

Ben çok küçükken rahmetli anneannem * şu duayı öğretmişti:

Yattım allah kaldır beni,
Nur içine daldır beni,
Eğer kalkamazsam
eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden âbduhu ve Resuluhu.