bugün

yorgunluktan düşene kadar yaşadığım durum.
Korkunç bir durum. Uyku yapan bitkisel çaylar denenmelidir. Olmadı tv karşısına geçilir ve uyuyakalmak umulur.
uykusuzluktan ölüp uyanamamaktan iyidir.
full çalıştığım günlerin ardından yaşadığım durum.
deli gibi uykum vardır fakat uyuyamıyorumdur.
çözüm gittiği yere kadar gitmektir. nasılsa birzaman bir yerde bayılacaktırım.
(bkz: uykulu uykusuz)
oldukten sonra uyunamaz zaten denilecek, mantik hatasi barindiran basliktir..
sözlüğün gece daha iyi yazılabilir ve okunabilir olmasından dolayıdır.
sabah kalkamıyorum, gitmezsem 4 hafta olacak deyip sabah 7 de uyumak.

edit : ben deli değilim.
mantık hatası değil mecaz yapılan söylemdir.
düzensiz cinsel hayat yaşayan erkeklerde daha sık görülen durumdur. acilen açık bir sevgili yapman gerek dostum...
şuan yaşadığım durumdur!
uykusuzluktan ölüp uyuyamamak söylemi, akla ölümün ebedi uyku olduğunu getirmektedir.*
uykusuzluktan deliye dönmek daha yerinde olacaktır. artık bünye kendini uykuya bırakana kadar ne kadar aklını korursan kardır.
son zamanlarda yasadigim lanet durum.
gelmiyor lanet olsun. uykum gelmiyor.

annenizi cagirip bebek gibi ninni okutsanizda, koyun saysanizda, gozunuzu saatlerde kapatsanizda uykunuz gelmez.
sonra sabahlari uykusuz uykusuz ise/okula gitmek zorudnasinizdir ve gozleriniz kipkirmizi olur.

ama ne zamanki ders calismaya basliyorum hoooop 15 dakka sonra ruya gorurken buluyorum kendimi.
beslenme düzeni ile alakalıdır. Gece yatmadan önce enerji deposu besinler yada kafeinli içecekler tüketildi ise gayet normaldir.
kötüdür. çok kötüdür. en kötüsüdür.
eşcinsel olmaktan iyidir.
Kafayı yemiş insan güruhudur. örnek: ben. kafa o kadar meşguldur ki uyumak imkansızdır. oysa tek bir şeyi, yani tek bir kişiyi düşünürsün. eğer uyumak istersen de bu kesinlikle düşündüğünü görmek içindir...
bebek ya da küçük çocuk sahibi anne babaların kaçamayacağı durum.
Sebebi anlamadığım durumdur. Uykusuzluktan gebercem ama bir türlü uykuya giremiyorum sanırım psikolojik.
sabahattin ali'nin yoldaki bir kamyon şoförünü anlattığı bir hikayesinde müthiş betimlediği bir hal.
"Uykusuzluktan ölüyorum ama uyuyamıyorum" dediğiniz için yaşadığınız haldir. Psikolojik olarak kendinizi buna zorluyosunuz ... Yapmayın...
çok berbat bir şeydir bu.

hani olur ya

uyumak için taktik yaptıkça uyuyamayazsınız. bir süre sonra taktik yapmama taktiğini uygulayıp yine uyuyamazsınız. kendinizi bırakıp bir süre sonra uykuya yaklaştığınızı görünce "aha uyuyorum" deyip yeniden taktik yapmaya kalkışıp tekrar uyuyamazsınız. ne zaman ki gerçek anlamda yatakta uyumak için herhangi bir hamle yapmazsanız işte o zaman uyursunuz.
Ya ilaç alacaksınız yada beyninizi zorlamayacaksınız. Gündüzde çok zorlamayacaksınız. Odayıda havalandırın. Zamanla düzelir. Yatın zıbarın.
Ben denedim 2 gun uyumamayi en sonunda bayildim.