bugün

baştan belirteyim, 'uykudan amına koyayım rüyaymış diyerek uyanmak' ile gerçekçilik bakımından kıyaslanamayacak uyanma şeklidir.. hiç bir insan, hadi o abartı oldu ama, hiç bir erkek 'allah kahretsin rüyaymış' demez, 'hay amına koyayım böyle işin' der..
bir iki gündür takip edemiyorum, küfür müfür serbest oldu dediler ama riske etmenin alemi yok.. doğruysa da daha ilk günden amlı koymalı bir başlık açıp bokunu çıkarmanın alemi yok..
'allah kahretsin' i, 'amına koyayım' ile başarılı bir şekilde değiştirdikten sonra şunu belirtmek lazımdır ki, siz bunu söyleyene bakmayın.. 'amına koyayım' der ama asıl amına koyulan, hayatı skilen, bu durumda kendini bulan kişi veya kişilerdir.. daha bu sabah başıma geldi de oradan biliyorum.. karakteri zayıf bir kimseyi camdan bile atlatabilir bu hüsran.. beni birinci katta oturuyorum, ondan manasız olurdu..
peki bir insan niye uykudan böyle sinirle, yenilmiş, yıkılmış uyanır?..
çünkü öyle rüyalar görüyordur ki.. böyle hem müthiş, ama bir yandan da inandırıcı.. yani rüyada angelina jolie'yi brad pitt'e aldattırsam, bir yerde uyanıcağım 'bu işte bir iş var' diye.. anlayıp, işime gücüme bakacağım, hoş bir anı olacak angie ile yaşadığımız bu gece.. (bir yazar angelina jolie'ye sarkık göğüslü yazmış da oradan aklıma girdi hemen..)
ama yoo, hayır.. öyle hemen anlaşılmasın ki durum, iyice acı çekelim, rezil-i rüsva olalım.. böyle hakikaten olabilecek gözüken ama aslında hiç bir zaman olmayacak şeyleri olmuş gibi görelim ki, iyice psiklolojimiz dağılsın, günümüzün içine sıçılsın..
kişiden kişiye değişir uyanınca hüsrana uğrama nedenleri.. kimisi bir zamanlar salya sümük aşık olduğu eski sevgilisinin, kendine gelip ilan-ı aşk yaptığını görür (ühühü), kimisi yavşadığı kızın elini tuttuğunu görür, kimisi hayatının en önemli sınavından 85 aldığını görür.. görür de görür.. tek başına uyanılan yatakta gerçeklikle yüzleşilince de işte o zaman bağırırsınız..
amına koyayım...
diye..
eğer yanınızda biri varsa, ''ben tek değilim ki..'' diyorsanız da yazıklar olsun size.. madem beraber yattığınız bir sevgiliniz var hala niye burada dram kovalıyorsunuz, ''ben de acı çekiyorum, bakmayın..'' skecine yatıyorsunuz.. gidin kızlara oral seks sırasında verilecek tavsiyeler miydi neydi, o başlığı okuyun.. baya revaçta son günlerde..

hayır skecem böyle işi rüyadayken de yeminle kendimi çimdirdim rüya mı bu acaba diye, canım acıdı lan.. bütün bilimsel ve parapsikolojik gerçeklere boyun eğdiriyor rüyam, sadece dünyamı skmek adına..
jennifer lopez kumsalda boylu boyunca uzanmış, size doğru bakıp bakar mısın yakışıklı, sırtıma şuradaki güneş kremini sürer misin? dediği an da uyanıldıysa gayet normal bir tepkidir.*
this is matrix neo.
durağan ya da sancılı bir dönemdeyken bilinç altının yaptığı bir jest sonucu rüyanız o anki hayatınızdan daha güzel olabilir. uyandıktan sonra geri uyumaya çalışırsınız, elinizden bir şey alınmış hissi verir, zira uyanmanıza biri sebep olduysa bir kaç saat kahrınızı çekmek zorundadır.