bugün

gece uyumakta ve sabah erken kalkmakta zorlanan biri olarak bende de olan durum.
yaklaşık 2 haftadır bi projeyle uğraşıyorum. günde 8-10 saat gidiyor rahat. son %10-20 lik kısım kaldı en zor yerleri hallettim geriye sadece gerekli kod yapılarını yerine yerleştirmek kaldı. fakat bi türlü odaklanamıyorum çünkü uyku saatim yatağa 11 12 de girsem bile 3-4 ü buluyor. tezat bi biçimde 7-8 en geç 9 gibi uyanıyor oluyorum ya çişim geldiğinden ya her sabah kalkan sikimin ağrısından. işeyip dönüyorum ama bi türlü tekrar uyuyamıyorum. yorgun, uykusuz bi halde mecbur tekrar kalkıp pc başına geçiyorum çalışmayı sürdürmek için ama kalıyor orada. yarım saat çalışsam 40 dk oyalanıyorum dikkatimi veremeyip uykulu durduğum için. uyumaya kalksam napıcam akşam mı uyancam, akşamdan geceye tekrar iş mi kovalıcam hepten mi yarrağı yicek düzen. yok, bu iş bitene kadar çözüm yok kafam çok dolu. bu bitse 2-3 proje var peşinden gelmeyi bekleyen kafamda tasarladığım onlara girişcem. kahve yapıyorum 2 gündür bunu geçirmek için hiç böyle alışkanlıklarım yok ama bakalım tesiri olur umarım. sıkıntılı durum vesselam.
Geç uyuma ve erkendende uyanma .
Kafan rahat degilse uyuyamazsin evde bu sorunu yasiyorsan bir yere bir kaç günlügüne misafir olun orada uyursunuz yada 36 saat uyumayarak biraz çözüle biliyor.
büyük bir sağlık sorunudur. Hatta çok ileri boyuta bile varabilir. Tedavisi de öyle kısa sürede olmaz.
Anamdan doğduğum günden beri bende olan sorundur. Lanet olsun. Günaydın.
kışları sabahin 5inde kalkıyoru(z)m akşam 7 dede yatsam sabah o saatte kalktığım için her türlü uykum oluyor, yazları ya hiç uyuymuyorum ya da 14saat uyuyorum
yaşamsal faaliyetlerim aksıyor bu ne yahu bıktım.
sabah erken kalkacaksam akşam uykumun gelmemesi, sabah işim yoksa erkenden uykumun gelmesi sorunsalı.
Uyuyunca çözülecek olandır.
Bi türlü çözemediğim sorundur. Az önce aşırı uykum geliyordu, şimdi cin gibiyim.
Kafayı yiyeceğim bu gidişle...
görsel
her gün çektiğim sorundur. büyük bir işkence olmaya başladı artık.
bende olan sorundur.
genelde fiziksel olarak yorgun olsak da zihnimizin sürekli düşündüğü zamanlarda olandır.
çok ciddî sorun yaşıyorum lütfen bir yardımcı olun.
Sorun olmaktan çıktı artık. Ben onsuzluğa alıştım. Uykusuzluğa yani. O da alışmış bu duruma, öyle diyor. 2 saat falan birlikte vakit geçirebiliyoruz. Eh Artık gideyim yanına sonra trip atıyor.

Iyi miyim diye soruyorum kendime,
Değilim.
''kimsenin bilmediği kuralların işlediği bir felsefedir uykusuzluk. her uykusuzun kendine ait teorilerle dolu bir evreni vardır. içinde hiçbir misafir bulundurmayan bir evren! yaşarken ölmeyi, ölerek yaşamayı sadece uykusuzlar bilir. gözlerinin altında biriken her küçük torba gördükleri hayallerle doludur. o her torbada ayrı bir hayal saklıdır uyanıkken görülen. "

hakan günday
Vize haftası sebebiyle splinter ustaya dönmek gece çalışıp sabahlamak sınav olduktan sonra vurup kafayı yatmak.
lanet bir sorun. gözaltı morlukları da cabası.
doktora gidilmesi gereken problemdir zira büyük oranda nedeni depresyondur.
Bütün hayatımı mahvetti.
Erken uyusam dahi gece 10 kere uyanıyorum.
Hep aynı kabusu görüyorum.
Yaşam kalitesini etkileyen önemli bir durumdur.
Telefonun şarjı bitene kadardır.
Yarım saat muzik dinledim müzik bitti ben uyanık. Baktım olacağı yok sözluğe aktım. Sözlük olmasa kim bilir kimin karısına kızına sarkacaktım. Teşekkürler sözlük.
(bkz: insomnia)
tüm gün gece uykusunun hayalini kurup akşam olunca uykuya dair tüm isteklerin kaçması, geç saatte yatağa yattıktan sonra bile uyuyamamaktır. okul tatil olunca uykunun gelmesiyle yatağa girip mışıl mışıl uyumaktır. okul zamanı erken kalkmak gerektiği psikolojisiyle mi bilinmez istenen saatte uyumak zor zanaat benim gibiler için.
işe geç kalma korkusunu ecel terleriyle beraber getiren sorundur. mümkünse uyusun herkes, tavsiye edilmez böylesi.