1. 1.
    insanın başından atamadığında artık sabahlamaktan sıkıldığı ve uykularından tat alamadığı gerçeğiyle yüzleştiren hastalık çeşidi.
    ... bazenkusuyorumben
  2. 2.
    bunu düzenlemek için 24 saat uyanık kaldım. sonra akşam olurken uykuya yenik düştüm. hedefim akşam düzenli bir şekilde uyuyup sabah erken kalkmaktı. ama şu saatte uyandım ve tekrardan uyuyamıyorum. yarın bilmem saat kaçta uyurum. bir düzene sokamadığım düzensizliktir.
    2 ... keyfemayesa
  3. 3.
    insanı sinir hastası eden sorundur. gün içinde sürekli yorgun, bezgin, başı ağrıyan insan olup çıkılır. üst üste birkaç gün uyunmaz ise balatalar yanabilir, halüsinasyona bağlanabilinir; camdan baktığında o uçuşan çizgileri görüp "anaa yağmur yağıyor" tribine girerse pek şapşalca olur, sonra dışarı çıkıldığında zekadan şüphe edilip ağlamaklı olabilir insan. demek ki neymiş uyku eşittir zeka imiş *
    1 ... mandayuvayapmissogutdalina
  4. 4.
    psikolojide buna uyku hijyeni deniyor.
    2 ... dusunen adamin infazi
  5. 5.
    düzelmek nedir bilmeyen durum. antidepresan falan var çözüm için ama geçici. bir kere düştüysen bu boka çözümü yok arkadaş.
    1 ... ozclk
  6. 6.
    sanki saat öğlen 2. halim çok kötü sözlük. herşey karmakarışık. her gün jetlag oluyorum amk.
    ... mucizevi minibus
  7. 7.
    Ramazan'da 4 saat daha az oruc tutmak istiyenlerin sahip olduğu problemdir. Gece gece zamanı geçmiş çoktan bitmiş, diziler izlenir. Ben mi? Yok canım ben onlardan değilem.
    ... jetengine
  8. 8.
    Sagliksiz bir durum olmakla beraber akli basinda insani da rahatsiz eden durumdur.

Kimisi seviyo tavuk musunuz bu saatte yatiyorsunuz edebiyatini da, oyle olmuyor iste morinhocuum.
    ... the godfather
  9. 9.
    Bombok bir durumdur.

Şimdi kendimden örnek vereyim. cumartesi ve pazar günü neredeyse hiç uyumadım. Pazartesi günü yani dün akşam 5-6 gibi uyuyakalmışım. Yeni uyanıyorum. 3-4 yıldır yaşıyorum bunları neredeyse. Günleri de takvime bakarak söylüyorum çünkü bu öyle boktan bir şey ki günleri bile şaşırttırıyor insana.
    2 ... abikavgavar
  10. 10.
    sadece akşam erken yatıp gündüz erken kalkılındığında oluyor. yoksa sabah güneş doğduğunda yatayım, rutin öğlen ikide kalkarım. yakinen tanıdığım eş dost için de bu geçerli. ama gece 10'da, 12'de uyumak gerektiğinde o düzen illa ki bozuluyor.
    1 ... yolumunustu