bugün

şüphesiz insanın en mal hali.
'kahvaltı da patates kızartması olsun allahım nolur' diye heveslenilen 300 saniye.
bir gözün açık bir gözün kapalı.açık gözün acımakta.. hafif bir sinir belirtisi.telefonunun alarmına küfür ederken erteleme tuşuna basmakla geçen zaman
beynin loading evresidir.
uyanıp ben nerdeyim edasıyla etrafa bakılan zamandır.
yatakta oturup ben neredeyim edasıyla etrafa bakılan zaman dilimidir.
(bkz: moron)
istisnasız olarak "of"lanan dakikalardır. *
gözler ovalanır, esnenir, çapak ve salya el yordamı ile temizlenmeye çalışılır. bir de küfür edilir.
işe gitmek zorunda isen beş saniye kadar çabuk geçer.
hafta sonuna kaç gün kaldığı hesaplanır.
kafaya dikilen rennie şişesinin dibindeki acı tadı hissetmektir. görelilik kuramına göre o ilk 5 dakika bir daha ki uyanışa kadar sürmektedir.
(bkz: rennie duo)
(bkz: görelilik kuramı)
yoğun gaz çıkışının olduğu dakikalardır.
dinlenmiş bir şekilde uyanmışsanız ve uyandığınız gibi yataktan kalkma zorunluluğu taşımıyorsa günün en tatlı dakikalarıdır. gülümsemek çok yakışacaktır.
birinin sizi deli gibi öfkelendirebileceği beş dakikadır.
haydarı klozete doğrultabilmek için en rahat pozisyonu aramakla geçen süredir.
hiç bir şekilde içinde kin, nefret, uyuzluk barındırmaya; o kadar saf, salak ve şirin olunan evredir. kimseyi görmedim ki uyandıktan sonra ki ilk beş dakika itici olsun. şişmiş bir surat, yumuşacık yanaklar, bazen yastık izi, mır mır konuşan, salak salak etrafa bakan bir tip. daha sevimlisi yavru kedi.
içinde tekrar uyumaya dönülmemesi çok önemlidir. bu evreyi atlatanlar gerçek anlamda uyanmış sayılabilir.
bu halının şurasındaki deseni hiç farketmemiştim.
insanın asabını bozan ilk beş dakikadır. kalkmak istemezsiniz yeni bir güne başlamak istemezsiniz.
muhtemelen yatakta geçecek olan 5 dakikadır. eğer yataktan kalkma gafletine düşülürse masaya ayak küs parmağınızı çarpabilir ya da yerdeki çamaşırlara dolanmanız sonucu yere kapaklanabilirsiniz.
yurttasındır. gözlerin hafif aralanır. hafif bir salaklık vardır üzerinde. başını biraz yana eğip, odaya bakarsın hafiften sesleri duymaya başlarsın. sonra ağzının kuruduğunu fark edersin berbat bir tattır. kalkmak istemezsin ama su içme isteği ağır basar yatakta doğrulursun. su şişene yönelir kapağını açar ve içmeye başlarsın. yıllardır içmemiş gibi kana kana içmeye başlarsın. ve artık kendine gelmişsindir elini yüzünü yıkamaya gidersin.
o ilk beş dakika karar almada çok önemlidir. mesela verimsiz bir 5 dakikadan sonra tekrar uyumaya karar verilebilir.
uyuşukluktur.
tam kalkıcam derken bir daha yatmak ya da henüz uyanamamak.
güncel Önemli Başlıklar