bugün

gerçek hayatta anlatmaya utanılan ama sanal alemde daha rahatlıkla anlatılabilen rüyalardır.genelde de müstehcenlerdir.kendiniz bile uyandığınız da aman yarabbim o nasıl bir rüyaydı tövbe bismillah dersiniz.unutmak en iyisidir.
(bkz: açtım başlığı anlatın hadi)
(bkz: abdest bozan rüyalar)
(bkz: hiih ne ayıp)
rüyada en yakın erkek arkadaşınla seviştiğini görmek.
(bkz: utancımızdan anlatamadığımız rüyalar)
kişiyle beraber mezara gidecek rüyalardır. cinsellikle ilgili olma ihtimali yüksektir. en yakınına bile anlatılması, bilinç altının nelerle meşgul olduğunu deşifre edebileceği için anlatılamaz.
(bkz: yakın akrabayla sevişirken görmek)
(bkz: en yakın arkadaşının sevgilisiyle sevişirken görmek)

kendinize gelmek epey zaman alır.
bazı psikanalistlere göre rüyada odipal kompleksten kalan olayların kalıntılarını görmek, gizlenen şeyler arasındadır. bunlar ebeveynle ilişkiye girmek, hemcinsinle ilişkiye girmek türünden rüyalar olabilmektedir. bir psikanaliste göre çok doğal olan süreçlerdir.
Genelde geçmişte yaşanan bir travmanın suçlusunun siz olduğunu -reelde böyle olmadığı halde- ısrarla yüzünüze vurmaya çalışan rüyalardır.

Mesela sizin kullandığınız bir arabanın hiçbir hatanız olmamasına rağmen kaza yapması sonucu ölen bir arkadaşınızın bilinçaltınızda yarattığı travma/ deformasyon gibi. rüyalarda sürekli olarak direksiyonun yanlış bir hareketiniz sonrasında kilitlenmesi ve uçurumdan aşağı uçmanız, veya radyoyu karıştırırken karşıdan gelen kamyona toslamanız şeklinde çeşitli senaryolarda ama hepsinde en büyük suçlu siz olarak kurgulanır. Rüyanın sonunda arkadaşınızın yüzünüze bakarak, "suçlu sensin beni sen öldürdün" diye haykırması, kazadaki yaralarıyla bereleriyle üzerinize yürümesi, "benim yerime sen ölmeliydin" diye bağırması, hatta sizi çekiştirerek yanına -öbür dünyaya- götürmek istemesi klasik senaryolardandır.

Zaman veya psikolojik destek, tek yardımcınızdır.