bugün

özellikle ilkokul hatta lisede olan bir durum.

ilkoludaki hali daha bir fecidir.

efendim durum şöyle: biliyoruz ki ilkokulda fen, lisede biyoloji derslerinde üreme ve gelişme şeklinde bir konu var. ki zor da bir konu.

işte bu konu okullarımızda doğal olarak işlenmekte.

mesela ben küçükken -hatta bebetoyken- kıç, göt tarzı daha sonra katlarını duyacağım şeylere şaşırırdım "aa pipi dedi" şeklinde.

sonra alıştık bu tip şeylere ve şaşkınlığımız geçti. anlamlarını tam kavramasak da alışmıştık bir insanın böyle şeyler edebileceğine...

sonra büyüdük, önlük giydik, ilk defa beyaz yakalı olduk, sonra 5'e geçtik, önlükler içinde bir toroman şeklinde 5. sınıfı tamamladık. sonra ilkokul dediğimiz eğitim aşamasını da geçmiş olduk. ve her derse farklı öğretmenin geldiği 6.sınıfa geçtik ve "sınav olacak oğlum, çalışmak lazım" gibi şeyler duymaya başladık.

oysaki biz ilk 5 yılda sınava falan çalışmamıştık ve bir bebeto gibi oyun falan oynamıştık.

neyse sonra fen bilgisi dersi falan almaya başladık. işte bu derste bir konu vardı ki eski şaşırganlığımıza farklı bir şekilde dönmemeizi sağladı.

o konu üreme ve gelişmeydi.

insan o zamanlar 6 veya 7.sınıf yani bu tip konuları kafasında tam oturtamadığı için midir, yoğusam derste penis, vajina gibi şeyler duyunca, tahtaya uzun ve deliklişeyler çizilince iyice coşamıgeldik ondan mıdır bilemiyorum bizi bir kıkırdamalar, bir gülüşler aldı.

hatta dersten sonraki tenefüslerde kızlarve erkekler karşılıklı kıkırdaşmalar, kızlar ve erkekler kendi aralarında kendilerini abartıcı konuşmlar yaptılar.

ben şeyi hatırlıyorum. hoca şey demişti üremeye geçerken:" bakın beyler açık konuşucam gülen olursa ağzına saydırırım, kafa göz dalarım"...

bizim hoca psikopatı ve buna yakın bir ahmet çakar style konuşma yapmıştı.

ama biz hocayı dinledik mi dinlemedik ve hoca derste üç-beş kişiyi tekte aldı, bişey gibi kaçtı, arı gibin soktu. psikopatın allah'ıydı...

işte efendim sonra büyüdük ve organlarımız irileşti, bugünlere geldik...

ama o üreme derslerindeki gülüşmeler, kıkırdaşmalar unutulmadı, unutulmayacak... *

aslında 2. darbeyi kızlara orkid gelmesi sırasında sınıftan çıkarılmakta yedik biz erkekler.
(bkz: sperm diyince gülen üniversite ögrencisi)*
penis modeli * görüp kıkırdayan tıp fakültesi öğrencisi bir bayandan daha tuhaf olmayan gülüşme durumudur.
özellikle orta 3'te önüne geçilemeyen gülüşmelerdir.ilginç olan kızların daha fazla ilgi göstermesidir.

ha bir de ben şey hatırlarım; hazırlıkta ingilizce film izlerken ola gelen sevişme sahnesini öğretmen geçmek istemiş, kız öğrenciler büyük bir tepkiyle karşı çıkmıştı, şaşırmıştım, işimize geldiydi tabii, erkekler yapsa;

(bkz: sapık)

edit: eğer eksileyen bizim sınıftan bi kız değilse; genelleme yapmadım la yani içinde bulunduğum sınıflar içindi ***
(bkz: ben orta üçüncü sınıftayken)