bugün

akranları kot, t-shirt gibi spor kıyafetler tercih ederken, takım elbise artı kösele ayakkabıdan şaşmayan, marjinalliğini ortaya koyan öğrencidir. sabahları o hiç vazgeçemediği kahvesi ve yanındaki katığıyla kantinin en stratejik noktasına oturup gazetesini okur. çevresindekilere "ben önemli biriyim" imajı verir. yazın kullandığı güneş gözlüğü ayrı bir hava katar, daha bi cool olur.
Bunlardan yıllar evel Selçük Üniversitesinde de vardı. Ama bunlar ülkücü diyor, bu kisve altına da saklanıp çüküm çüküm işler yapıyorlardı ki oruç tutmayanlara baskılar ve hatta dayak atmalar, kız arkadaşına sarılana ciddi tehditler falan filan işte... Ama derler ki bir zamanlar bu eğilim grubunda! bilim adamı olmak için illaki üniversite yıllarında o takım elbiseyi giyip reislik yapman şart. Gerçi artık değişmiş. Ama o zaman da sevilmezler di ve sanırım olsalar şimdi de sevilmezler. Sıkarlar çünkü ve insan her zaman sıkan şeyleri sevmez.
özellikle tezsiz yüksek lisansta en çok bulunan öğrenci tipidir.
tıp fakültesi 4. sınıf veya üzeri sınıflardan biri olması muhtemel kişidir. zira hastanede bazı hocalar öğrencileri böyle görmek istemektedir. *
hemen kızmayın ters ters bakmayın bu ogrencilere gencler, bir is gorusmesinden gelmis de olabilir bu tipler. * *
okulun yanında aynı zamanda takım elbise giymesi gereken bir işte çalışıyorsa gayet masumdur.

(bkz: önyargı)
akademik moda uyum sağlamaya çalışan öğrenci.
mankenlik ajansında çalışan, çekimden yeni gelmiş sınavına girecek olan öğrencidir.
genelde : ocakçı.
marmara üniversitesi haydarpaşa kampüsü kapı girişinde beş dakika durmanız dahilinde pek çoğuna rastalayabileceğiniz öğrencidir. takım kıyafetli , etrafına ciddi bakışlar atan, okula eşofmanla gelmiş insanları baştan aşağı süzen bu öğrencilerin uzun bir süre öğretim üyesi olduklarını düşünebilirsiniz.kendileri genelde hukuk okumakla birlikte siyasal bilimler okuyanlarda da benzer tarzlar görülmektedir.
lisedeki gibi ülkücülük yapan, kurtlar vadisi' ni kaçırmayan öğrencidir. atasözümüz hemen aklımıza gelir. *
eğitim fakültesindedir.staj günüdür.yadırgamamak gerekir.