aslında tam tersidir. dışarı vurum şekli umrumda değilse şöyle düşünün:
allahım ne yapacağım kafayı yiğeceğim ne olacak cok merak ediyorum, ah bir de umrumda değil dedim ne olacak şimdi.[içten içe ağlar]
murat boz'un aşkı bulamam ben adında çıkardığı single'da bulunan, içinde yabancı sözlerde geçmekte olan gayet eğlenceli şarkı.

Beni unutmak için yeminler etmişsin
Gözlerim gelmiş aklına vazgeçmişsin
Benden habersiz çekip uzaklara gitmişsin
Beni yakmakla kalmayıp
Küllerimin üstüne gül dikmişsin

Beni unutmak için yeminler etmişsin
Gözlerim gelmiş aklına vazgeçmişsin
Benden habersiz uzak diyarlara gitmişsin
Biliyor musun sevgilim umrumda bile değilsin
aslında ben seni öenmsiyorum değer veriyorum zihmini günlerimi duygularımı meşgul ediyosun bak bunu sana hiç göstermiyorum dolayısıyla önemli değil dolayısıyla umrumda değil gibi beylik laflarla sana gösterir seni değersizliştirir ve bi o kadar basitleştirebilirim mesajını karşındakine vermenin en güzel cümlesidir.
görsel
diyalog kuramayan ve kırıcı bir üslupla konuşan kişiyle muhatap olmak istemeyen insanın onunla bağlarını koparmadan önce sarf ettiği cümle.
Birisini ilgi alanına almamak anlamında kullanılır ama tam tersi yapılır .
Bunu söyleyen kişi gerçekte ökkküz gibi umursadığı için çok da incitmeyendir.
Edit: hatta kız tartışmalarında sıkça söylenir. "Umrmd deylsn cnm."
tam da en umrumuzdayken söylediğimiz sonra da 'sıçtın kızım o denir miydi hiç yaaaa?' diye içten gelen bir pişmanlık yaşadığımız söz gurubu. o anda tüm düşünceler sıraya dizilir ve 'şakkaaaaaaaa' diye bağrınası gelinir ama yapılamaz.
ayrılığın kapısını çaldığı ilişki de bulunan karakterlerden, terkedilenin söylediği, ağzını yorduğu iki kelimeciktir.
(bkz: bizimle deyilsin)
(bkz: sert)
(bkz: ıvana sert)
murat boz'un "mmaximum" adlı albümünde yer alna eğlenceli ve güzel bir şarkı. oldukça keyfilendir insanı.
http://www.youtube.com/watch?v=wd7wU54_Bjs
tezat bir kelime grubudur. umur dışı olsa dile getirilmezdi, muhattaba aldıysan umrundadır abicim.
eminim değilsindir evet eminim *
sırf acıtmak için söylenir.
külliyen yalandır.
başka bir versiyonunu kullanırım ben bunun. umruma dahil değilsin.