bugün

uludağ sözlük'ün içler acısı halinin fotoğrafıdır.

evet sayın hamidolar, kitap okumaktan başımı kaldırdığım nadir zamanlarda sözlükte olan bitene bakıyorum da, her geçen gün soğuyorum; hem sözlükten, hem de sözlükçülükten. o kadar boş beleş, ziyan insan var ki şu platformda, utanmasam ağlıyacam lan.

ama ağlamam tabii. tanımadığım birkaç ergen için kendimi heder edemem. bir boka benzemeyen hayatlarınızı, burada onu bunu itin götüne sokmaya çalışarak harcamaya çalıştığınızı da görebiliyorum. zaten, gelen yoğun mesaj trafiğinde de adam gibi entelektüel birikime sahip tek bir canlıya rastlayamadım. iyi ki hayat, uludağ sözlük ve onun ergenlerinden ibaret değil.

şurada epimendies'den, coleridge'den; ne bileyim medicea sidera'dan, düzgün yakınsaklık'tan, fraktal geometri'den, nassim nicholas taleb'den haberdar olan bir kişiye rastlanmıyor.

varsa yoksa şeftali tüylü bıyıklarıyla terör estirmeye çalışan planktonlar falan filan, ehe.
hiç öyle ''entry nik uyumu'' , ''hep kendinden bahseden yazar'', ''siklemiyoruz beyler '' gibi bAKINIZLAR girilmesin bence bunun altına. bu sefer adam haklı.
doğru önermedir.
mesela " espri yapamayan adam "..hadi niteliği yükseltmek adına bye bye sana,gidiver bari *

not:17 sf hakkında yazılmış ama 1 tane iyi bir yorum yok.
haklı önerme. fakat insan önce düşünmeli. ben bir başlık açıyorum ama bende bu adamların bulunduğu sınıfa giriyormuyum acaba diye.
(bkz: adam haklı beyler)
dolu adamın bırak burayı hayatta ne işi var? dolmaya geldim. (zeytinyağlı terciğimdir)
sözlükteki dolu adamları lütfen meşgul etmeyin. çünkü o şahıs görünmezliği bulmak üzere çalıştığı yer ise yani kurumun adı düşünen adamın heykelinin bulunduğu yer. *
(bkz: çok sakat var)