bugün

evet, gören gözlere sahip kişilerce rahatlıkla idrak edilebilecek bir gerçek. yeni bir üye olmuş biri olarak naçizane bir tespitim bu benim.

şöyle bakıyorum da, sözlük ahnekle dans ediyor sanki. yazarlar tarafından her türlü fikir, düşünce özgürce dile getirilebiliyor. hatta kimilerine göre uç sayılabilecek ideolojiler bile ortak paydada yer buluyor ve birçok kişi tarafından hazmedilebiliyor. bunun karşılığında yazılan yazıların iyi yanları görülmeye çalışılıyor, negatif yanları ise kibaca eleştiriliyor. hatta o kadar yumuşak eleştiriler var ki eleştiri bile denmez, tavsiye niteliğinde hepsi. herhalde arkadaşlar özelden mesaj yolu ile arkadaşları rencide etmeden uyarıyorlar ya da kısa bir barlas-kongar beyin fırtınası yapıyorlar, göremediğim için bilemiyorum ancak şu nezih ortama bakarak öyle olduğunu varsayabilirim.

bin düşünüp bir yazıyorlar. bi de sözlüğün kendine has bir bilgi düzeyi var. yazarlar arası bilgi paylaşımları güzel. her başlığa tıkladığımda yeni bir şey öğreniyorum kendi adıma. yalnız anlatılanları anlamam için birkaç kez okumam gerekiyor. bi de hepsine yetişemiyorum ki, herkes çok azimli maşallah. inşallah ben de yazar arkadaşların bu hızına ayak uydururum. ışığın etrafında dönen ateş böcekleri gibi doğruya, iyiye, güzel olana doğru huzur içinde kanat çırparız hep birlikte.

ucuz polemikler yok, sokak ağzı günlük bitmek bilmeyen döngülerdeki kavgalar yok, kısır çekişmeler yok, atışmalar yok, şiddet yok, tahrik yok, insana has kin, nefret, bencillik, haset, gibi kötü duygulardan eser yok. o yok bu yok ne var lan o zaman dediğiniz duyar gibiyim. haklısın kanka *

ha bi de gözüme çarpan, hiçbir şekilde birbirlerine saldıran hakaret eden yazarlar yok. en azından ben görmedim. birbirlerine karşı oldukça saygılılar. çizgiyi aşanı da aynı anda birlik olup dışlıyorlar. taraf yok. hepsi bu ülkenin iyiliği için aynı çatı altında buluşmuş sanki. sanki değil öyle. kesin.

bravo doğrusu takdir ettim. burada olmaktan mutluyum. saygılar sevgiler. ayrıca bu akşamki maç için beşiktaş'ımıza başarılar.
yeni gelen bir yazarın oldukça iyimser ve tarafsız bir şekilde yaptığı yorumdur.
(bkz: hiçbir şey göründüğü gibi değildir)
trollerin sözlüğü bırakmasından sonraki zamanın öngörüsüdür.
şekil itibariyle doğru bir önermedir ama en kaliteli değildir.
zall üç maymunu oynamayı bırakıp; radikal bir kararla sözlükte devrim niteliğinde bir adım atarsa bu yönde yazar alımı yapıp, niteliksizlikler adına caydırıcı politika izlerse zor olmayacak hadise.

lakin yazar burada ironinin gözüne vuruyor, bu sözlüğe aşina, bu sözlüğü takip ediyor, iyi noktalara değiniyor. fakat onun ironi yaptığını bile anlamıyorlar. hayat ne garip vapurlar falan!

ek: belki de okumadılar, sadece başlığa yorum yazan zihniyet dolu bu sözlük.
efkarlandım amk fatmagül'ün tecavüz sahnesinden sonra hüzünlendiydim, şimdi hepten kederlendim. en iyisi gideyim.
coştum...

kartal gol gol gol
(bkz: ironi)
ironiyi anlamayan memnuncular artıladı,
ironiyi anlayıp başarılı bulanlar artıladı,
sadece sözlükten çok memnun olmayanlar eksiledi; haklı olarak çoğunluktalar,
ama çoğu kişi anlamamış fikriyeti,
güzel bir çalışma doğru sinerji tam format usulü olmuş tebrikler.*
Görecelidir.
gerçek dışı bir önermedir. özellikle son zamanlarda faşist yazarların artması ve moderatörlerin objektif olmaması sözlüğün kalitesini büyük oranda düşürmüştür.
"sen birde maldanadam ile hbbia yı gör" denilerek savuşturulur.
forum/çet dediler beni modlara düşman ettiler editi: ulu sözlüğümüz çok kaliteli olmasa da inci sözlükten hallicedir efenim.

yahu zorla söyletceksiniz insanı hee!

şu yukarıda sırayla; 'gerçek dışı önermedir', 'sözlüğü nerenle okuyorsun', 'hiçbir şey göründüğü gibi değildir, iyimser bakış açısı' diyen zatlar. yahu siz okusanız ve idrak etseniz bu yorumları yapmazsınız ki. belli ki okumamışsın ya da okuduğun ironiyi anlamayacak kadar sığsın.
yani doğal olarak şu aşamadan sonra sen gelipde, hangi sıfatla sözlük kalitesiyle ilgili bir yorum yazıp, kendince bu sözlüğün kalitesizliğinden dem vuruyorsun yahu!

ulan çok komiksiniz yahu, öyle böyle değil çokk...

edit: noldu gençler zorunuza mı gitti? gerçekler hep acıdır bilirim.
geçenlerde fatal nikli yazar bir başlık açmıştı, altıncı yedinci nesilin alayının kalitesizliğinden dem vuruyordu. belki alayı demek acımasızca olur, lakin şu başlığa bakınca ve yorumları okuyunca ve gerçekleri hazmedemediklerini görünce bu adamlara hak vermemek elde değil. yazık.
an itibari ile moderasyon tarafından kalitesinin düştüğüne inandığım uludağ sözlük için söylenen sözdür.
(bkz: papatya gibisin beyaz ve ince)
(bkz: tayyip gibisin bıyıklı ve ulan)
troller ve aşırı dincileri saymazsak, son derece doğru bir önerme.
ellerimle tecrübe ettiğim durum.
Kendimce doğru olan bir önermedir.
parmaklarımla tecrübe ettiğim durum.
mental açıdan tecrübe ettiğim durum.
hissederek tecrübe ettiğim durum.
homofobiklerin sözlüğü terk etmesiyle daha da gerçek olacak bir cümle.
(bkz: ayaklarıyla entryi giren alkollü yazar)
taşşaklarımla tecrübe ettiğim durumdur.
şahsımca yanlış bir önermedir.

kıyaslama yapacak kadar bilgim var; bir çok sözlükte yazdım, yazıyorum, yazacağım.
demem o ki beni bu sözlükte semi-trollük yapmaya iten, bu sözlüğün kalitesiz oluşudur. gerçekten böyledir.

not: istediğiniz kadar kötüleyin, ben ve benim gibi insanların düşünceleri değişmeyecektir.
(bkz: sözlüğe geldiğine bin pişman olmak)
mevcut yazarlardan kaynaklı bir durum. ben gidersem kalite daha da artabilir.