bugün

öncelikle tarafsız kaynaklara bakalım;

dünyaca ünlü site alexa araştırmasına göre 2010 yılı en çok ziyaret edilenler sitesinde uludagsozluk 42. sıradayken ekşisözlük 55.olabilmiş.
http://www.donanimhaber.c...100-internet-sitesi_4.htm

googleadplanner'a göre ise uludagsözlük burun farkıyla da olsa ekşisözlük'ün önünde;

http://www.webrazzi.com/2...-pabucu-dama-mi-atiliyor/

bir kere zaten rakamlar internet kullanıcısının tercihini doğruluyor. peki ekşi, uludağ'dan önce kurulup bu yolu açmasına rağmen neden geriye düştü?

cevap veriyorum; satılmış birer köpek oldukları için.

buradan sedat'a sesleniyorum; yolunuz yol diil olum. avukat başak'ın gazına gelip durdun. düştün bir avanenin ardına seni parmaklarında kukla gibi oynatıyorlar. önce senin beynini yıkadılar, şimdi de kalkmış bizim beynimizi yıkamaya çalışıyorlar.

kendi hastalıklı fikirlerinize siper ettiğiniz sürece ekşinin düşüşü devam edecektir.

ekşisözlük sınıftaki eziklerin, özentilerin, tutunamamışların sitesidir. her sınıfta bir iki tane vardır böyle, adam pkk'lıdır dayak yerim diye söyleyemez, ateisttir müslüman arkadaşlarının yanında dinlere saygılıyım falan der ya da herkesten gizler gelir sözlükte müslümanlara bütün küfürleri eder.

özenti olduğu için mal olduğu için dışlanmıştır, gelir sözlükte kendini bi bok zanneder.
iş bulamaz, fakirim ama kültürlüyüm diye ortada gezinir, eksiduyuru'da iş dilenir.
hayatı abazanlıkla geçer, fuck buddy'den , bilmemnerden şöyle kız düşürdüm diye sallamaya başlar.

uludağsözlük ise bizdir. öğrenci evinde veya yurtta kalır, her ay ziraat atm'sine gider kredisini çeker.

"geçen gün sevişiyorum" diyen, ekşicidir ona "hasktir ordan sallama" diyen uludağcıdır.

ekşicinin yatacak yeri yoktur, dışlanmıştır, ekşiduyuruya ev arkadaşı ilanı verir altına da ne alakaysa "tango biliyorum" diye yazar.
uludağcı yurttan veya sınıftan arkadaşlarıyla eve çıkar.

ekşici kolpacıdır, uludağcı gerçek.

ekşici olmadığı bir şey olmaya çalışır, uludağcı neyse odur.
dile getirilmesi, tezi çürütür.
ekşiden şutlanmak bazen bir onurdur..misal ben bir kere arzach denen eziğe ayar verdiğim için, geçende de kendi isteğimle hesabımı kapatarak sitiroldum gittim....

üç beş kerameti kendinden menkul ergen modla, satılmış kürt faşistlerin oyuncağı olmak istemiyordum çünkü...

ekşi, sıkıcı ve fakat gündem oluşturabilen, yaş ortalaması yüksek bir mecra, uludağ çok daha eğlenceli dinamik ve fakat daha az etkili bir oluşumdur..
ekşi'deki satılmış moderasyon ve özenti liselilerden bıkıp huzuru uludağsözlük'te bulan bir yazarın "hezeyan"ı.

sırf ekşisözlük'te yazamadığı için uludağ'da yazan "ezik"ler tarafından eleştirilmesi doğal.
(bkz: sidik yarıştırmak)
ayrıca programlama olarak uludagsözlük çok daha önde, ekşi'de malın biri çıkıp (çoğu da mal gerçi de) çatır çatır seri eksilerken burada hop vatandaş diyor, önce bi on saniye bekle bakalım, aynı yazarı mı kötüleyeceksin, 30sn daha bekle.

fotoğraf ekleme artısı var, paneli çok daha kullanmaya elverişli.

bu mantıkla uludağ sözlük'ün önlenemez yükselişi devam edecektir, ekşi de özenti malların elinde, daha da rezil duruma düşecektir diye tahmin ediyorum.
doğrudur efenim. ekşi yapmacık enteller ile doludur. kendilerini bir halt sanarlar.
ulu sözlük öylemi efenim, herkes birbirine kardeş gibi bakar. ortam sıcaktır. bir kaç troll, gay, faşist, vs. *** hariç tabi.
ama ne demişler, istisnalar kaideyi bozmaz.

edit: *
bazen ekşi hesabını kapatıp da uludağ ve itü sözlük'te soluğunu almış kişilerin hezeyanı da olabilir bilhassa.

(bkz: ekşi çok bozdu abi)
ekşi, uludağ ve inci'yi bir süre okuyup işleyişlerine, sistemlerine, konularına bakıp içlerinden en iyisi olduğunu düşündğüm uludağ sözlüğü seçmiş birisi olarak, benim için de uludağ ekşi'ye bin basmasa da en iyi sözlüktür.
burada yazan -istisnasız- her yazarın da farkında olduğu olduğu gerçek , eşki sözlük'Ün en iyi olduğudur. burada çıkıp sözlük milliyetçiliği yapanlar dahil bunun farkındalar. ama niyeyse bunu kendilerine itiraf bile edemiyorlar.

burda o kadar şakirtsel , siyasal , inançsal birtakım ayrımlar yapan başlıkların çıktığı "troll"ler malesef bizi daha iyi bir noktaya getirmez. ayrıca çok ziyaret edilmek en iyi olmak demek değildir.

evet , benim de burdaki birçok yazar gibi ekşi'de de bir hesabım var. ama daha çok vakit geçirdiğim yer burası. bu yaptığım ne "ekşi'ye yavşamak" , ne de "uludağ'ı yerin dibine sokmak" . sadece objektif bir bakış açısı. hala bunu kabullenemiyorsanız buyrun sol frame gün gibi ortada...
popülerizm devam ettikçe ekşi kendi içinde çökmeye devam edecektir. gelecek uluda olm uyanın. esprisi kalmadı ekşinin.
uludağ sözlük geleceğin sitesidir.
sosyalleşme ve kendini pazarlama konusundaki eksikliklerini kapatırsa ekşi'den sadece ziyaret ve kalite olarak değil her anlamda öne geçecektir.
görecelidir. ancak bu fikre katılıyorum.
"bin basmak" şeklinde bir tabiri kullanarak kalitesini göstermiştir zaten.
ekşiciler anlatsın.
türkiye'deki çoğunluk hangi sözlükte takılıyorsa onun daha kaliteli olduğunu bize göstermiş önerme. ulan böyle bir mantık olabilir mi? uludağ sözlüğe daha çok kişi girmiş diyerek 1999'dan beri varolan bir sözlüğü itin götüne sokma çabası nedir allah aşkına, illa sizin olduğunuz ortam en iyisi olacak dimi? zaten kesin sizin okulunuz da en iyisidir, tuttuğunuz takım da... bu insanların böyle bir özelliği içlerinde oldukları her şeyi kendilerini rahatlatmak için en iyi zannediyorlar ancak hayatın da bir realitesi var.

ekşi sözlükte çok fazla pkk sempatizanı olduğu doğrudur ama ne olursa olsun ekşi sözlükte bilgi vardır ve bilgi aşağılanmaz; uludağ sözlükte sadece bilgi içerikli entry girerseniz mutlaka eksileniyor. bunun dışında sözlük formatı gereği bir sözlükte her tip insan olması gerektiğine inanıyorum; ekşi sözlüktekiler her şeyi eleştiriyor olabilirler ama hangi başlık olursa olsun mutlaka kendi görüşünüzde girilmiş bir entry bulursunuz; uludağ sözlükte insanlar karşıt görüşlerin başlıklarını trol saçmalığı olmadığı sürece okumuyorlar hatta yalnız karşıt görüşlerin yazılarını değil uzun olan hiç bir yazıyı okumuyorlar muhtemelen bu yazıyı bile bu sözlükte yazar olan toplasan 10 kişi okumayacak; okuyup aksini düşünen arkadaşlar lütfen eksilesinler bu entry i 10 kişi eksilerse haklı olduklarını ispatlamış olurlar hem. bu sözlükte gördüğüm en büyük sorun da bu zaten beğenilme kaygısıyla entry girilmesi; millet, entrylerinin iyi oy almasına o kadar çok odaklanmış ki kendi yazacağı şeyleri düşünmekten yazmayacakları başlıklara tıklamıyorlar bile. yazdıkları başlıktaki diğer entry leri de okumuyorlar böylece aynı görüşler alt alta tekrarlanmış oluyor.

bu entry i madem beğenmiyorsun yazma ulan kafasındaki arkadaşlara "biz daha iyi sözlüğüz çünkü türkiye'de daha çok kişi bizi okuyormuş" manifestosunu bir adım ileriye taşıyıp "herkes akp ye oy veriyorsa vardır bir bildikleri" diyerek akp ye oy vermelerini önererek bitiriyorum; daha özgür, daha çok bilgi paylaşılan ve daha farklı seslerin olduğu sözlükler dileğiyle...
AKP döneminde olmuştur.
(bkz: oha o kadarda değil kanka)
eğlence açısından her sözlüğe bin basar.
Çok gerçekçi bir tesbittir. Dağın zirvesi olur çıkılır, ekşinin kamaştırması olur kusturur. Dolayısıyla zirveye doğru bin basıyoruz, arkadaşlar da orda öylecene iki büklüm öhö öhö!
başlık bakımından yaklaşırsak hemen hemen doğru.. o kadar çok başlık açılıyor ki yetişemiyorum lan..