bugün

uludağ sözlük yazarı olmak, toplumsal anlamda olarak birçok kolaylık sağlasa da, aslında lafı bile edilmeyecek zorluklar da barındırır. hani, tamam sokakta tanınır olmak, ismimizin kitlelerce bilinmesi, iş hayatında getirdiği kolaylıklar(cv'ye yazmak açısından), cinsel ilişkilerde 1-0 önde başlamak açısından uludağ sözlük yazarı olmak muazzam bir duygudur. eminim çoğu yazar bu statüyü herhangi bir meslekle sağlayamazdı.

beri yandan, uludağ sözlükte yazar olmanın zorlukları da var. mesela, sırf ulu sözlük yazarıyım diye ülkü ocaklarına üye olamıyorum. maalesef ulu'da ülkücü olmak çok garipsenmiş, dalga geçilmiş... veyahut add'ye üye olamıyorum... "sen fettullahcısın" dediler bana. laik bir vatandaş olarak ulu'nun üzerime yapıştırdığı iki olumsuz özellik bunlar.
(bkz: toplum baskısı)
(bkz: çaktırma)
ayar tutturamamanız durumunda uyarı almanız.
(bkz: sol frame de yazmaya değecek başlık bulamamak)
5 sene fakültede eğitimi alınıp güç bela geçilen ve mezuniyet tarihini 6 ay uzatan ders olan "osmanlıca" eğitimine sözlükteki devam zorunluluğu.

(bkz: ece kscg)
(bkz: oh mon dieu) *
burda olmak güzel.insanın beyni rahatlıyor yazdıkça .özellikle sol frame de gördüğüm bana göre mantıklı çekici başlıkları ve içerikleri okuduğum zamanlar.ek bi iş gibi geliyor iş arasında bile açık tutuyorum.zorluğu ise belli saçmasapan başlıklar görmek. cinsel içerikli olsun,bilgi verici olsun,gelişigüzel şeyler olsun, geyik olsun ama okununca insanın hoşuna gitsin, vay be dedirtsin aaa sıktı deyip kapattırmasın kendini.
ece kscg ye ve muhteşem osmanlıca - arapça- farsça kelime bilgisine (!) katlanabilmektir.
editlenmek zorunda kalmak .
(bkz: troller olunca hepimiz troll sayıldık)

en büyük zorluk bu, başka bir sözlükte uludağ sözlük yazarı olduğunuzu ifşa edince herkes size troll gözüyle bakıyor.

yeter ulan. *
trollerdir efendim. her an karşımıza çıkıp asabımızı bozuyorlar...
diğer yazarların devasa egolarına katlanmak zorunda kalmak bu zorluklardan sadece birisidir.
Final dönemlerinde bile, sözlüğe olan saygın yüzünden sözlükte takılmak, ders çalışmamak.
her zaman başkaları tarafından kıskanılmak ve savunduğumuz düşünceler yüzünden hor görülmek....
ama yinede vazgeçmeden yazıyoruz.