bugün

yemekteyiz hede, yemekteyiz hödö tarzı başlıklar..
moderasyondan bir torpil görememek.

şöyle ki:

bu sözlüğe 6 kere yazar oldum.

bir sefer de demediler ki "lan gel bu sefer 20 tanım yazma, bizden olsun"

ayıptır lan.
3-4-5-6 kelimelik başlıkların açılarak ciddiyetin yitirilmesi.
kendisini tatmin etmek için, bir hatasını bulduğu yazara laf atan dangalaklardır.

hayır bir de, entryyi götüyle okuyup vırvır öten dallamalar yok mu, ifrit oluyorum.
zar zor bulunan parayla yanina gidilen sevgili başlığının ısrarla sol çerçevede takılı kalmasıdır. bunun yüzünden kimseyi suçlayacak değilim. "ama niye böyle manidar?! ipneler!" diyip ağlayacak değilim.

ama üzülüyorum sözlük, yeter, allah belanı versin, çek şu başlığı. silsem karmam -300 olacak, eheh. silemiyom.
sol framede her gün, her saat, her dakika görebileceğimiz gereksiz, müstehcen nitelikte, lise kalitesinde, bilgi içeriksiz saçma sapan başlıkların artması gayet etkili soğuma nedenlerini oluşturur.
yaz, yolla elden çıkarmışsın entryi üstüne artılanmiş da ama ne o silik yanıyor.
''entry kesinlikle tanım içermelidir. aksi halde silinir''
akp fanatiklerinin açtığı başlıklar ve entryler. eksile, eksile kolumda derman kalmadı sözlük. ne zam, ne kriz, ne işsizlik, ne fakirlik, sağlık koşulları, yaşam standartları sorgulamaya yöneltmiyor bu adamları. deli çıkartırlar insanı, beyin hücrelerinize ne oldu? sağ lop, sol lop aklınızın odaları nelerle dolu ? bu fanatizm içinde bu zihniyetlerle aynı yerde fikir beyan ediyor olmak soğutuyor senden sözlük.* *
sol frame'i kaplayan özbekistan atasözleri.*
gereksiz yazarlara değer verilmesi.
nickinden bir yazarın kız olduğu anlaşılınca çok fazla dikkat çekmesi.
gerçekten fikirlerini yazan, skandal yaratmayan yazarların dikkat çekmemesi.
bak bu başlıkta 1598 tane entari var. tek tek saymadım ama rahat bi 732 tanesi* aynı dertten şikayetçi.

okunmayan bir sözlük! ya herkes bundan şikayetçi ama yine de okumuyor adam ya! arkadaşım herşeyin en iyisini sen bilmiyorsun! en komik sen değilsin ya! bi oku bakalım, başkaları ne düşünüyor bu konuda! sanki bana albert aynştayn mnskym! "yok hala okuyamıyorum abi, alışkın değilim" diyorsan en azından entry girdiğin başlığı oku! yazdığın her başlığı oku önce lan bu kadar basit. hem okunan bi sözlükte yazmış oluruz hem de senden 5 entry önce yazılan şeyin aynısını yazmassın malak gibi!

haa bi de "hocam eline sağlık" diyip mesaj atan ama bi artı oyu fazla gören muhteremler var ki ben onlara hiç birşey diyemiyorum. olur ya..
ironi agirlikli bir entry girersiniz ancak bunu altta 24' luk puntolarla belirtmeniz gereklidir. bu gereklilikten dogan soguklugu da tip literaturunde olmasa bile sozluk literaturunde sozlukten soguma denir.

zira uludag sozlukteki yazar arkadaslarimiz ironiden anlamazlar. halbuki beyinlerine cok degil 2 sn izin verseler okuduklari entryde yazilandan daha baska bir boyut oldugunu anlayacaklar. hatta kendileri ironiyi anlamak istemeseler bile bu dogal bir surec oldugundan beyinleri algilayacaktir.

neymis efenim;

ironiden anlamayan nesle asina degilmisiz.
kız başlıkları
ergen başlıkları
abaza başlıkları
ergen yazarlar
abaza yazarlar
buraya yazıp yazıp duzelmeyen şeylerden dolayı evet tamda onlardan.
noktalama işareti kullanmayı bilmeyen ve dahi anlamındaki de'yi ayrı yazamayan yazarlar.
ilkbahar olmasına rağmen havanın hala ısınmaması..
sözlüğe gündüz sağcılar gece solcular girebildiği için vaktimin kısıtlanması.
benden bile ad soyad istenilmesi.
çok zoruma gitti sözlük niye yaşadığımız onca şeyi bir kenara atıp resmiyet koydun aramıza. bir tuttun benide herkesle.*
ayrıca bir derdim var dedim iki oldu hala cevap alamadım unuttum sanma.

ciddileşecek olursak;

erkeklerin sadece ve sadece abazan varlıklarmış gibi gösterilmeleri.
bayanlar hakkında aslında ne düşündüklerini ya da ne istediklerini bilmiyormuş gibi davranmaları.
toplumun sürekli çatışma içerisindeymiş gibi yansıtılması.
insanların birbirine tahammülü olmadığının görülmesi.*
polemik oluşturmak ya da adından bahsettirmek için her yola başvurulması.
aynı anlama gelen binlerce saçma sapan başlık bulunması ve benzeri başlık açmaya devam edilmesi.*** **
uktede gorulen basliklarin cogunun sacmaligi.
(bkz: üşüdüysen kalın bişeyler vereyim)
hala eksik bilgilerimiz konusunda neden meraklandıklarıyla ilgili doyurucu bir açıklamanın yapılmadığı. sadakat ölçümü gibisinden bir şeyler geçti ama...
blue çağındaki yazarları, günün en çok entry giren ve bundan ötürü çoğunlukla en çok saçmalayan yazarları net bir şekilde hedef almış olmasanız dahi onlar tarafından birkaç saçma tartışmanın içine çekildiğinizde moderatörün 3 oradan 3 oradan diye sizi çaylak etmesi. soğutuyor beni. yazar olmak mesele değil, ilk burada öğrenmedik bu mesleği muhakkak.

sinirlendiriyor beni çaylak olmak, bir takım kendini bilmez ile zıt kutupların günah keçisi olmak. bakacağız, moderatör efendinin keyfi ne zaman yerine gelip de açacak kilidi. dillerde dolaşan "iyi yazarların terk etmesi" sözünün bununla ilgisi olup olmadığını göreceğiz.
vatan haini damgası yapıştırmaya hevesli bir kitle var sözlükte. hiç beklemez ne dediğinle ilgilenmez. maksadı yaftayı yapıştırmaktır.
madem hep doğruyu biliyoruz değişik hiç bir söze fikire ihtiyaç yok neden bu haldeyiz neden hala aynı problemler gerizekalı dangalalak.
sen vatanseversen ben vatan hainiyim.
ne yaptın lan bu vatan için ergen sivilceli halinle internet başında oturmaktan başka?
senin haddin mi vatan haini belirlemek andavallı öküz.
kesinlikle ve kesinlikle: (bkz: #5096734)

yazarları, okuyucuları sözlükten uzaklaştıran durumlardır.
entry'nin değil yazarın oylanması.