bugün

Son zamanlarda cok sik rastlamaktayiz. bazi yazarlar kendi akillarinca deliller öne sürerek her gecen gün citayi yükselterek devam etmekteler. Bu kisilerin islamiyetle ilgili hic bir bilgiye sahip olmadiklarini da ibretle takip etmekteyiz. bir konu hakkinda yorum yapabilmek icin öncelikle o konuda bilgi sahibi olunmali. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak Sacmaligin daniskasidir.

Islam dinini yasayan insanlari, yani müminleri sakirtlikle itham etmeler. Hz. muhammed'in sadece yaptigi evliliklerle ilgilenmek. Allah ile ilgili alayci ifadeler. Bunlarin süphesiz ki bir geri dönüsü olacaktir. Cok mu zeki oldugunuzu düsünüyorsunuz ? 6 milyar insanin göremedigi bir siz mi görüyorsunuz ? Sundugunuz delillerin, fikirlerin, düsüncelerin hangi birini kuran'da aradiniz da bulamadiniz ?

Özgürlük, milyarlarca insanin yaraticisina, onun elcisine, kitaplarina, bunlara inananlara alayci ifadeler ya da asagilayici cümleler kurmak degildir. hele hele allah yok diye bir ifadeye bürünmüssen, bunu yapabilmeye deger bir akla zaten sahip degilsindir. defalarca aradiginiz sorularin cevabi verilmesine ragmen hala bir anlamak istememe cabasi icerisindesiniz.

Büyük ihtimalle hepiniz durumlari iyi, parasi pulu olan babalarin cocuklari, her istediginiz önünüzde, hicbir seyin kiymetini bilmeyen, caba sarfetmeden sahip olunan seylere sükür geregide duymayan baba parasi yiyen cocuklarsiniz.

öyle olmasaydi dua etmenin verdigi hazzi anlayabilirdiniz. zekat ne demek anlayabilirdiniz. fitre ne demek anlayabilirdiniz. ac olmana ragmen namaz kildiginda duydugun tokluk hissini anlayabilirdiniz. Oruc tutmayi anlardiniz. 2 hurmayla iftar acan peygamberi anlardiniz. sirtinda cuval tasiyan koca halife ömer'i anlardiniz.

Bunlarin hic birini anlamanizi beklemiyorum, cünkü siz kaybedenlerden olmussunuz. göremeyenlerden olmussunuz. tek gayeniz güzel giyinmeliyim, en güzel kiz bende olmali, en yakisikli ben olmaliyim, en güzel araba bende olmali, en güzel telefon bende olmali. Hayat tabiki bu degil.
her eleştiriyi veya reddi saldırı ve hakaret olarak gören gözler dışında görülmesi çok zor saldırılardır.
bir insanın müslüman olmamasını bile hakaret olarak algılayan sefillerin malum yerlerinden uydurmasıdır. bilakis sözlüğün genel zümresi müslüman ve milliyetçi. böyle bir sözlükte bile böyle ağlayanları görmek insanı derin düşüncelere sevk ediyor. yok lan ne derin düşüncesi salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk deyip geçiyorum.
Tasvip etmediğim saldırılardır. O insanlar da Allah'ın kuludur. Allah bizi de onları da aydınlığa çıkarsın.
Hakikaten anlayamama problemi(zorlugu/kitligi) cekenler icin özet geciyim: Müslüman olmadigi icin olsaydi "6 milyar insanin göremedigini bir sen mi görüyorsun" demezdim. cirkin ve alayci ifadeler kullananlardan bahsettigim cok acik bir sekilde yaziyor olmasina ragmen anlayamamak.. yurdum gencligi.

Edit: daha aciklayici yazmaliyim. 6 milyar insan yahudisi, hristiyani ve müslümani kapsar. allah'a olan inanclarina dem vuruldu.
''hele hele allah yok diye bir ifadeye bürünmüssen, bunu yapabilmeye deger bir akla zaten sahip degilsindir'' deyip inanmayanlara gerizekalı muamelesi yapan bir yazarın götü tarafından uydurulmuştur. tipik bir müslüman örneği herkes bana saygı duysun ama ben herkesin ağzına sıçabileyim mantığından ibaret.
eleştirinin saldırı,hakaret olarak algılanmasından kaynaklanır. malum eleştiriye hiç gelemeyen bir toplumuz.
öz eleştiriden çıkıp inananlara hakaret etmeyi monernik zanneden kendilerine karizma arayan ergenlerdir .
ekşi sözlük kadar değildir.
atatürk'e yapılan saldırılardan daha az değildir.

sanırım burada saldırı kelimesi eleştirmek anlamında kullanılmış. yazarın türkçesinin yetersiz olmasından kaynaklanan yanlış anlaşılmadır. hayır sen atatürk'ü eleştirmeyi yani senin tabirin ile saldırıda bulunmayı kendinde hak görüyorsun da islamiyet eleştirilince mi içerledin? onu anyalamadım ben. madem burada her konu eleştrilebiliyorsa konu islamiyet olunca neden hassas oluyor, rahatsız bir tutum sergiliyorsun?
senin gibi tüm yazarlar her şeyi eleştrebilir.

kendi dini inancına saygı beklerken diğerlerinin düşüncesine saygı göstermiyorsun.

--spoiler--
Büyük ihtimalle hepiniz durumlari iyi, parasi pulu olan babalarin cocuklari, her istediginiz önünüzde, hicbir seyin kiymetini bilmeyen, caba sarfetmeden sahip olunan seylere sükür geregide duymayan baba parasi yiyen cocuklarsiniz.
--spoiler--

bu cümlene istinaden; parayla imanın kimde olduğu belli olmaz diyerek, iğneyi kendine çuvaldızı karışındakine batırmanı temenni eder, türk kimliğine sahip biri olarak en yakın zamanda tükçe eğitimi alman gerektiğini düşünüyorum. okuduğunu anlamama, düşüncelerini net ifade edememe, türkçe olan kelimelerin nasıl yazıldığını bilmeme gibi sorunların var. noktalama imla konusunda oldukça zayıf olduğun aşikar.

okumadan entry girmemek gerek. ne anlatmak istediğimizi net, doğru ve imla kurallarına uygun olarak yazmak gerek. yazar olmanın en birinci kuralı budur. *
george clooney'ye yapılan saldırıların yanında esamesi okunmaz.
öncelikle islamiyeti savunduğunu düşünüp aksine daha çok zarar verenler için geliyor: otur şuraya, iki kelam edelim. sen dinini pazarlamakla mükellefsin. niyetin iyi belki. ama pozisyon yanlış kamuoyu yoklamaları tam. otur dedim ayakta kaldın. iki soluklan. hatta iki çay söyleyelim. başlasın dem, kün.
unutma emi, mü'min olunmadan mücahit olunmaz. saf'ın, doğruluk olsun emi ?
başbakan ateistleri ötekileştirirken neredeydin ?

yoktur diyemeyiz, olan saldırılardır. ama rüzgar, laikliğin tersinden eserken bunları söylemek komiktir * işte tüm bunları konuştuğumuz gün, olmayacak saldırılardır.
saldırı yoktur.
yazarsan, her konu hakkında eleştri yapabilirsin ancak saygı çerçevesinde olmak durumundadır.

--spoiler--
Bir de cikip demezler mi bu müslümanlar her seyi atatürk ile kiyasliyor. atatürk kim arkadasim ? simdi ne alaka konuyla. her seye atmayin su adami kullanmayin artik. kemalist zihniyet bu kadar asagilik bir seviyede iste. atatürk'ü her türlü sevimlilik gösterisi, arti oy kapabilme umuduyla kullanmaktadir.
--spoiler--

bir olay anlatırlırken, benzer olaylardan yola çıkarak anlatmaya "örneklendirme" denir.
kaldı ki bahsi geçen yazar kişinin yazmış olduğu entryler incelendiğinde, atatürk'e karşı yapmış olduğu hunharca eleştiriler göze çarpmaktadır. ancak konu islamiyet olunca oldukça içerlediği görünüyor.