bugün

entry'ler (138)

şimdi size ne desem anlarsınız

arif nihat asya'dan cüretkar bir şiir denemesi.

bir sevgiliye yapılabilecek en adi şaka

romantik bir bahar akşamında terasta içki içerken, boş bir anına denk getirip aşağı itmek. yalnız sevgili ölebilir, ona göre şeyapın.

john lennon gibi adam

böyle uzaktan bakıyorsun, garip çerçeveli gözlükleri var. dar pantolon giymiş. ince de bi ses. işte o john lennon gibi adamdır.

dinsiz bir dünya düşlemek

aynısı daha önce yazılmış;

http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs

ama bu daha iyi;

http://www.youtube.com/watch?v=SWD8YI1Mqhs

tüm vatansever yazarlara açık çağrı

(bkz: roger that)

yarak gibi adam

bunların önemli bir kısmı, aynı zamanda sosyal abazan oluyor. bu konuda da çalışmalarımız var.

yarak gibi adam

bilimin çare bulamadığı filan diyebilirsiniz. ne kadar klişe varsa müstehak çünkü buna. "it's complicated :o" cinsinden pespayeliklere bile girişmişliği var zamanında. en çok cohen seviyor. daha yazılır buraya.

uludağ sözlük dertleşecek insan database

zaman: bazı bazı
description: yarak gibi adam

anlatın.

chelsea hotel

lobisinde sigara içilmiyor artık.

gerçek milliyetçi

"benim de zenci arkadaşlarım var." demez.

gerçek türk milliyetçisi

(bkz: gerçek milliyetçi)

engin baytar

belki bu sezon takıma skor anlamında en çok katkısı olan insanlardan biri oldu, belki çok mücadeleci, hırslı falan da şu edepsizlikleri yapmayı bırakmazsa sene sonu gönderilmesini can ı gönülden istiyorum. selçuk inan'ın, semih kaya'nın, elmander'in olduğu takıma yakışmıyor.

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

emin değilim ama çok gerekli değil galiba. onun yerine bi çay demlemek, yalnız vakitler için daha neşeli bir çözüm gibi duruyor. yanına yumurta da yapabilirsiniz. sigara. tütün. ne varsa artık.

carvalhal in arenadaki 3d kareografiye bakışları

zor iş değil, çarşı da şimdiye kadar türkiye'de herkesin gıptayla baktığı şeyleri yapmış şahane bir grup. bence inönü'deki ilk maçta buna benzer bir şey yaparlarsa efsane iş olur.

notgalatasaraylıyım.

galatasaray taraftarı

gerisinden emin değilim, ama bildiğim kadarıyla en az iki derbidir hiç küfür etmiyor. ben evde arada ediyorum, o ayrı.

carlos carvalhal

adettendir söyleyeyim; henry'nin şutunu taffarel çıkardığında heyecandan omzumun çıkacak gibi olduğunu hatırlıyorum, galatasaraylıyım. sürekli birlikte takıldığım, bütün maçları birlikte izlediğim arkadaş beşiktaşlı. braga maçında filan da "beşiktaşım oley." diye bağıran önce ben olurum.

bu kısa önyazıdan sonra söylemek istediğim şu; bu amcaya sezon başından beri izlediğim tatsız tuzsuz beşiktaş maçlarında, özellikle ligde, bir sürü laf söyledim, söyledik. pasif oynatıyor, oynatamıyor, gölge mi, yancı mı, hoca mı, yardımcı mı gibisinden milyon tane geyik döndü. ama dün oynanan gs bjk maçının bir kahramanı varsa, benim gözümde bu kahraman carvalhal'dir. maç öncesi yapılan gösteriyi izleyişi bunu söylemek için yeterli aslında. ama kendisinin bile kurmadığı bir takımı, braga maçından sonra, ligin en formda takımına karşı böyle oynatabilen bir teknik adamı, şu oynadı, bu oynadı gibisinden gerekçelerle eleştirmekten utanırım. beşiktaş play off'a kalamasa bile, sadece centilmenliğiyle, gol sevinciyle, üzüntüsüyle, maç sonunda "yönetim oyuncuları desteklesin." cinsinden beyanatlarıyla bana göre şu an türkiye'deki en sevimli hocadır. umarım uzun yıllar beşiktaş'ta kalır.

anlam veremediğim hede

sözlükte çok sık görüyorum ben bunu. adam uzaya çıkmış mesela, biri diyor ki "anlam veremediğim çıkmadır." e be sik kafalı, sen anlam veremiyorsun diye orada bir anlam olmadığını mı sanıyorsun? biraz oku, biraz düşün, ne bileyim arkadaşlarına sor. anlam verememek bir sonuç değil, sürecin parçası. utanmadan söylüyor bi de hasta ruhlu.

kiliselerin camilerden daha estetik olmasi

camiler babaannemi hatırlatır, buruşuktur. kiliseler anneannemi hatırlatır, kırışıktır.

türklerden seri katil çıkmaması

milletimizin ayıbı. avrupa'ya bakın, bir sürü seri katil çıkarıyor adamlar. altyapı filan gelişmiş olduğu için.

çarşaf giyip utanmadan sokaklarda gezmek

olm onlar utanıyorlar da siz görmüyorsunuz eheheheehehe. sikeyim, bi dikkat çekemedim lan, şefkate ihtiyacım var.