bugün

evet arkadaşlar, sadece sapıkça başlıklar açıp herkesi tiksindiren abazanların ve kadınları aşağılayarak "erkek" olduklarını göstermeye çalışan zavallıların sözlükten atılması gerekliliği. artık vakti gelen büyük temizlik.
"aman da ben çok dindarım, şöyle dindarım bu kadar dindarım" deyip dindarlıktan tek anladıkları atatürk'e hakaret etmek olan ve yine siyasetten anladıkları "recep tayyip erdoğan'ın bana hakaret etmesinden onur duyarım" diyen ve atatürk'e hakaretten başka bir söylemde bulunamayanların sözlükten uçurulmaları gerekliliği. ne dediğini bilen dindarları ve akplileri tenzih ediyorum.

spratt, kukla ve usualsuspects vb. yazarların başlıklarıyla ve bu yazarlara yakın kalitede yazarların başlıkları ve entry'leri ile dolu bir sol frame görmek istiyoruz.

kendilerine ne kadar gıcık olsam da hbbia ve koministimam vb. gibi yazarların da sözlükte olmaları gerekir. eleştireceğimiz, ayar vereceğimiz yazarların da belli bir seviyede olmaları gerek.

anadol nicki yazarın yazdıkları çoğu kişiye ters gelse de, yazar dostumuz ne dediğini bilen, tartışma kültüründen haberdar ve okunabilirliği üst düzeyde yazılar yazmakta.

hangi siyasi görüşten olursa olsun, "ne dediği bilen" yazarlarla dolu olmalı bu sözlük. abuk sabuk, salak saçma sapıkça başlıklar abazan ve hem abazan hem kadın düşmanlarıyla değil.

günlük 9800-10500 ortalama entry sayısını düşürmemek için moderasyonun bunu dikkate alacağını sanmıyorum; ama önü alınmazsa bu saçma insanlar sayesinde kaliteli yazar kalmayacak bu sözlükte.

sevgiyle kalın, mutlu ölün...
http://galeri.uludagsozluk.com/r/281850/

öyle olmuyor işte, spratt, kukla, cart curt, onları sevmeyen adam yok mu? var, kalite kime göre kalite? neye göre kalite? elli defa diyoruz bir fikir ortaya sunacaksanız mantığı olsun.

koysunlar donuz butonu arakdaşım, sevmediğimiz adamı görmeyelim... elli defa dedik anlayana, dinleyene... yarın bi gün birilerinin de hoşuna biz gitmediğimizde ne olacak kriter? atılacak mıyız? bsg derim şimdilik.

eğer donuz butonu gelirse işte o zaman işler değişir, daha tatlı olur.
arap sabunu da kullanın iyi olacaktır. bazı isimler verilmiş bunlar iyi yazar denmiş, bazı isimler verilmiş bunları sevmesem'de saygı duyuyorum denilmiş temizliğe önce yalakalardan başlayın sevgili yönetim.
(bkz: eraserhead)
acilen başlaması gereken uygulamadır. yoksa mide bulantısından ölebiliriz.

edit: bu başlığa girilen bir takım entrylerden başlanabilir mesela.
yaz mevsiminin gelmesiyle oluşan ihtiyaç. ehehe.
tomestos kalmamış hanımım.
hiçbir şekilde onay vermediğim temizlik. sonra perdeleri takar mısın diye gelmeyin yanıma diye söylüyorum.
kendisini ve kendi gibileri sözlüğün sahibi sanan insanların zırvalığı.

toplumu farklı düşündükleri için yurttan kovmak gibi birşeydir bu. yazar olma hakkı hiç kimsenin elinden atatürkü sevmediği için alınamaz.

uludağ sözlük bu günlere özgürlükçü ve yenilikçi tavrı ile gelmiştir. ekşi sözlük gibi belirli kalıplara sıkışmış faşist laikçi söylemler burada da kendini gösterirse uludağ sözlük ekşi sözlüğün küçük bir kuklası olmaktan öteye gidemez.

sapık başlıklar için ise bende kıyım olmasından yanayım. müslüman mahallesinde rus kadın pazarlamak gibi birşey bu. hoş uludağ sözlük ne kadar müslüman orasıda ayrı bir konu.
moderatör sandım bir an. *
moderatörlerin ilgilenmesi gereken konudur.
temizlik işini bilmem de; çok seviyesiz, gereksiz açılan başlıklar, bu başlıklara yapılan yorumlar gerçekten iğrenç ötesi. bir kalite sorunu yaşanmakta.

(bkz: adam haklı)
inşallah kaynanam gelecek temizliği değilde dip köşe bir temizlik yapılır.
olması gereken bir durum . Son günlerde güncel konular dışında maşallah nerde polemik yaratacak hangi konu varsa o tartışılıyor. Haliyle bilgilendirmenin dışında dışarıdan bızleri takip edenler "olum sözlüğe bak çarşamba pazarına dönmüş bırak bırak başka sözlüğe gidek." tarzında çelişkiler oluşuyor .
popüler yazarlara yaranmak adına başlatılmış kampanyadır. önce götünüzü temizleyin sevgili yazarlar.
bir çok yazar arkadaşın hele şükür diyeceği ibare. haklı mıyız? sonuna kadar. sol frame'in ağzına sıçtılar resmen arkadaş. tadında da bırakmıyolar ki. doğru düzgün başlık için illa bir gün butonuna basmak zorunda bırakılmaz ki.
-on kere söyledim, şu sucukları kızarttıktan sonra ıslak bezle bir sil şurayı diye...
+kimin temizliği, temizlik dediğin şeylerin örnekleri ile dolu ülkenin tarihi... kir nedir?
-bak şimdi sucukları hızlı ateşte çatır çatır kızartıyorsun ya... Ondan sıçrayan tüm küçük yağ zerrecikleri duvara, ocağa, ketıla, tezgaha, hatta halıya bile sıçrıyor...
+bu temizlik lafları benim tüylerimi diken diken ediyor... başka söyleviniz yok mu sizin, senin, onun?
-tamam, küçük bir kapak işi halledebilir aslında tam çatırdatırken tavanın üzerine tut...
+off Ziya off; başka sözlük mümkün onu diyorum.
-o zaman sucuk yeme hayret bişi!
+aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
anlayarak okumanın ne olduğunu bilmeyenlerin anlamakta zorlandığı temizlik.

(bkz: genç abazanlar rahatsız)
Entry girmek için yarım saat başlık aramaktan kurtaracak eylemdir, başarılı olursa.
Sözlügün acilen ihtiyac duydugu bir temizlik. Coluk cocuk gibi erkekler kizlara laf atiyor kizlar erkekleri igneleyici basliklar aciyor, anaokuluna döndü burasi.
gammazlar üstlenirse çabucak gerçekleşecek temizliktir.

(bkz: tatilde sözlüğü nasıl karıştıracanı düşünen yazar)

oolley beaa bende evde sıkılmıştım.
hekaret ve nefret söylemi taşıyan başlıklar silinse, insanlar en azından bir girer, iki girer, sonra ya kendini düzeltir, ya kendi gider. kimsenin silinmesine gerek yok. sadece uyarılması yeterli olacaktır. benim bugun başıma geleni örnek vereyim. moderatörler neye göre siliyor anlamıyorum.

'' karnındaki piçi aldıramayacak diye korkan kız'' bu başlığa girdiğim entry silinmiş. neden? benim yazdığım hakaret içeriyormuş. yazdığımda; ''sizin gibi piçleri doğurmaktan korkuyordur'' , şimdi başlığa baktığınızda benim yazdığım bir tepkidir. başlıkmı silinmeli benim entrymmi? , hangisi ağır hakaret içeriyor? anlıyamadım.
faşizm kokan hareket. bırak herkes dilediğini söylesin. istemediğini görmezsin olur biter. sözlüğün kalitesi kıstaslara göre değerlendirilir. söylenen filtrelerin hepsi de subjektif. toplumun çoğuna göre de düzenleyemeyiz burayı burası meclis değil.
düzenleme: faşizm kokan hareket demiştim ya hani bayağı bir arkadaşımız eksilemiş haksız değilim sanırım.
ben bilmem zall bilir. çünkü dip köşe temizliği yapacak olan kendileridir.
özel yetkili moderasyonu gerektiren temizliktir.
(bkz: ace)
gerekli temizliktir.

fakat, temizlik isteğinin yönü yanlıştır. sözlük formatına uyan ve suç teşkil etmeyen adamı silemezsiniz güzel kardeşim. öyle bir dünya yok. sana ters gelen her düşüncenin sesini kısmaya çalışıyorsan, gün aşırı hakkında entry girdiğin, rte den farkın ne senin? ikiyüzlü müsünüz? volkan mısınız, evden mi aldıracaksınız bir sonraki adımda? ne ayaksınız?

temizlik illa olacaksa yazarların sevdiği renkler gibi başlıklar açanlara veya kurban bayramı başlığına sadece kutlarım yazan, sözlük formatından bi haber yazarlara karşı olmalı.