bugün

öncelikle;
(bkz: sakin ol şampiyon)

tanım: gereksiz bir serzeniştir.

sözlükte atsızcılar, faşistler, ülkücüler (dikkat ediyorsan faşistle ülkücüyü bir tutmadım çünkü ülkücülük yemininde faşizm e karşı da yeminde bulunulur) olduğu kadar sol görüşlüler, sosyalistler, komünistler v.b bir çok görüşe sahip insan da bulunmaktadır. bu insanlar görüşlerini özgür bir şekilde objektif yahut subjektif bir şekilde dile getirirler. sana göre doğrudur veya yanlıştır bilimez ama düşünceleri belirtmek rezaletten çok bir bakıma düşünen bir insan olduğunu belli etmektir.

keşke her insanın düşündüğü, benimsediği bir felsefe olsa da onu belirtse isteriz.

editim editim: imlâ düzeltildi.
(bkz: herkese at gözlüklüsün diyen at gözlüklü komünist)
(bkz: komünistler faşistlere karşı)
(bkz: çarşı alayına karşı)
(bkz: demokrasi de size karşı)
öncelikle şunu söyleyebilirimki ne kadar görüşünü sevmesen bile tahammül etmek zorundasın.çünkü biz burda atatürke,türkiyeye,türklere,kürtlere,kominzme,milliyetçiliğe,takımlara vs. her şeye laf eden tipler gördük eğer birisi birilerini eleştirmesse o zaman burada bir faşizm olmazmı.kendinden olmayanı istememe durumu.öncelikle şunu söyleyeyim atsızcılar bana çok komik geliyorlar ama onlarada karşı değilim kominisitlerede karşı değilim veyada muhafazakarlarada sonuçta herkes burda kendi düşüncesini öngürüyor.tamam bazen birileri için çok kötü laflar ediliyor örneğin ben dün bir laf ettim direk darbeci oldum ama ben darbeyi savunmadığım aksine karşı olduğum halde bu laf yakıştırıldı bana bazen yanlışta anlaşılıyor olabilirsin ama her görüşe saygılı olmak durumundasın.atsızcılar kürtleri sevmez hakaret eder bunu herkes biliyor ama bu tek türklerde yok türklere hakaret edip aşağılayan kürtlerde var yani eğer türk vs kürt olayı açarsan herkeste suç çıkar her kesimde ırkçısıda vardır ama buda sonuçta bir görüştür eğer adam seni zorlamıyorsa illa çıkıp demiyorsa benden olacaksın benim görüşümü benimseyeceksin o zaman bunları atın demiyeceksin.tamam sevmemiş olmak apayrı bir şey ama sen gidipte atın bunları filan demende yanlış o zaman onlarda bizde bu sözlükte kominist istemiyoruz derler.bence her fikirden insanlar sözlükte kalmaları onların düşüncelerini anlamalı öğrenmeli ve onlarla empati kurmalıyız.eğer sen onların düşüncelerini anlayamassan bu kısır denge böyle sürüp gider.
erkek oğula alpagut isminin konmasını uygun gören izhniyetin sözlüğe yansımış hali.
(bkz: tck 216)