bugün

bir insana yapılacak en korkunç şey; onun geçmişini elinden almaktır. siz benim hesabımı silerek, bunu yaptınız. döktüğüm içimi siktiniz. verdiğim emeği hiç ettiniz. şu an hazır değilseniz derhal sağ üstteki x işaretine tıklayın;çünkü birazdan hayatım boyunca içimde birikmiş olan tüm pisliği size yönlendireceğim.

çoğul konuştuğuma bakmayın, aslında sözlerimin tek adresi buna müsebbib moderatör her kimse odur. benim asıl kırgın olduğum nokta, yetkililerin inisiyatifini doğru yerde kullanmamaları ve çifte standart uyguluyor olmalarıdır. şu hep dem vurduğunuz format var ya, ilk başta siz buna sadık değilsiniz! trollüğün derecesine kafanıza göre hükmedip, buna göre kararlar alıyorsunuz. silik olmadan hemen önce çok net bir şekilde fark ettim ki, beni cezalandıran her kimse duygularını da işin içine kattı; çünkü önce çaylak yaptı sonra yetmedi, hırsını alamadı ve üstünden dakikalar geçtikten sonra silik yaptı. daha neden çaylak yedim lan ben diye düşünürken, neye uğradığımı şaşırdım. çaylaklıkla kalsaydım, boynumu eğer ve tek kelime ses çıkarmazdım. biraz ipin ucunu kaçırdığımın farkındaydım çünkü. yalnııız, doz meselesi önemli! herkesin yaptığı trollüğü daha çok yapmak ayrı (yani sık sık, bir sürü ayrı başlıkta) , herkesin yaptığı trollüğü daha şiddetli daha çirkin bir şekilde yapmak ayrı. ben bu ikincisini yapmadım en azından; ama bunu yapanlar nedense hep sağ salim ayaktalar!

fazla detaya girmeden yediğim haltları anlatayım çünkü bu yazının amacı başlıkta belirttiğim gibi beddua etmektir. zannımca göze batmam ilk olarak; uludağ bayanlar sözlük şampiyonası başlığını açmam ile oldu. onca emek verip açtığım hiç değilse özgün olan başlığın altına 'işsiz, saygısız, mal,kardeş kafan güzelmiş güle güle kullan' dışında bir tane yapıcı söz söylenmediği gibi üstüne bir de kezbanın biri çıkıp demez mi ''ay sen kimsin be hadsiz şikayet edicem seni şikayet!''. ve bir sürü de hakaret... götüme bak hele; ben seni sayılı kişilerden yapmışım, ön plana çıkarmışım, pohpohlamışım, götünü kaldırmışım senin bana dediğin laflara bak. tamam hoşuna gitmemiş olabilir ve benim verdiğim emek gram umrunda olmayabilir ama yersiz ve kesinlikle fazla bir tepkiydi bu. neyse efendim buradan taktım kafayı ve daha sonra kadınları kaşar gösteren detaylar başlığında tıpkı bunu anlatan egolu bir tip tarifinde bulundum. bu kadarla kalsa bir sıkıntı çıkmazdı herhalde, altına bir de bahsi geçen entry adresini koyma gafletinde bulunmam başımı yaktı. çaylak yeme sebebim bu gösterildi. tüm kaba hatlarıyla işte olay ve tüm kabahatleriyle işte ben!

ulan insafsız! senin için oradan basit bir silik atma işlemi olarak görülebilir ama neler hissettiğimi bir ben bilirim bir de allah. her şeyden önce hoşlaştığım kız hesabını silmeden evvel 'bu hesaptasın dimi geri dönersem yazarım bir gün' demişti.
şimdi nasıl yazacak peki? söylesene, söyle hadi vicdansız söyle! ihanete, haksızlığa ve nankörlüğe uğramış, ayıp edilmiş, sikilip bir köşeye atılmış gibi hissetmemi hiç saymıyorum bile. sözlüksüz sıkıntıdan patlamam da cabası.
kısacası dostum, pardon ebedi düşmanım demeliydim. iğrendiğim, tiksindiğim, nefret ettiğim insan; adalet duygusundan mahrumsan, elindeki silahı yere bırakacaksın! bende bu çap yok bari bilen yapsın demeyi bileceksin. gücünün olduğu doğrudur, istersen şu an bu başlığı kaldırabilirsin de. kendini bir halt zannetmeyesin diye sana hayyam'ın bu dörtlüğünü bırakıyorum:

"Ferman sende, ama güzel yaşamak bizde:
Senden ayığız bu sarhoş halimizde.
Sen insan kanı içersin, biz üzüm kanı:
insaf be sultanım, kötülük hangimizde?"

bunları yazarken soğudum küfür edesim kaçtı, asıl meseleyi unuttuk tuh allah kahretsin. inşallah başına kötü şeyler gelir, bunu gerçekten yürekten istiyorum. allah'a inanmıyorsan da kelebek etkisi ya da yarrağımın etkisi her neyse işte herhangi bir şekilde kötü enerjilerim seninle olacaktır.

itin duası kabul olur mu diyecekler için peşin peşin söyleyeyim; evet tanrı varsa bir iti de kucakladığına inanırım ben. ve eğer duam kabul olacaksa, ben de bir it olmayı kabul ediyorum.

tanım: kızgınlıklar, kırgınlıklar, pişmanlıklar içeren bir mektupvari.
(bkz: parayı veren düdüğü çalar)
Nasıl bir işsizliktir bu aman tanrım. Neyse içini döküp rahatladın. Merak etme bende işsizim oturdum yazılanları teker teker okudum.
1 günde geri yazar olunan sözlükte neyin kafası bu. Evet.
sağlam diss.
uzun uzun okudum, yorum yapicaktim usendim vazgectim, sonra tam basliktan cikmak uzereyken gozume takilan bi cumle beni durdurdu.. uygulama kullandigim icin su an ilk entryi goremiyorum ve haliyle yanlis hatirliyo olabilir ama suna benzer bi cumleyle basliyodu. bir insana yapilabilecek en kotu sey onun gecmisini elinden almaktir ve siz benim hesabimi silerek gecmisimi aldiniz. falan filan.... evet kesinlikle katiliyorum, kisinin gecmisini elinden almak bence de ona yapilabilecek buyuk kotuluklerden biridir.... ama nasil olur da gecmis dedigin sey bir sozluk hesabina esdeger olabilir. diyelim ki 10 yildir yaziyosun ya da sozlugun ilk yazarlarindansin, oyle bile olsa bu nedir ya? sozluk lan burasi sozluk.. * burda ismini yazmaya gerek duymadigim ve sozlugun kalitesini ciddi anlamda yukselten, sozluge renk katan, gorusleri kiymetli, soyledikleri keyifli olan birkac yazar var.. ama bu durum benim hayatimi, gecmisimi ya da olasi gelecegimi sozluge ilistirmez ve ondan ibaret yapmaz.. kiymetli oldugunu dusunduklerimle zaten sozlukten bagimsiz bi sekilde iletisimime devam ederim..

gercekten gecmisi sozlukten ibaret olacak kadar sığ misin bilmem ama eger oyleyse cidden uzuldum. zira gercek hayat oyle buyuk guzellikleri, oyle sivri acilari, oyle yuksek kahkahalari sakliyo ki icinde aklin cikar. derin nefes alsan sen de fark etmeye baslarsin sanirim.. daha da yazarim da kafami telefondan kaldirip yarinki gecmisime sahil goruntuleri eklemek daha agir basiyo acikcasi...

hoslandigin kiza gelince, gercek hayata tasiyacak kadar hoslanmamissan yerini dolduran olur, takilma cok..

tnm: sanal beddua.
içten gelen kötü dileklerin korkusuzca belirtildiği başlık. haksız yere silik attığı yetmezmiş gibi normal entrylerimi de silme saygısızlığında bulunan moderatöre tepkim. alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Yine akıllara gelmiş efsane repliktir. Okumayan çok şey kaybeder.
Benim aklıma neden fetonun beddua seansı geldi şimdi acaba. Garip.*