bugün

fikir olarak kabataslak bir şeyler düşünülmüş ve şu anda hayata geçirilmiştir şahsım tarafından. yalnız bunun daha fazla gönüllü kardeşimizle desteklenmesi ve güçlendirilmesi gerekir.

gönüllü kürt hareketi olması türk kardeşlerimize kapalı olacağı anlamı taşımıyor elbette. devletle arasına mesafe koyan bütün türk kardeşlerimiz de katılabilir. şaka lan şaka şu an için çok ızdıraplı bir yol olacağı için türk kardeşlerimizin katılmasını ummuyoruz. yalnız gülü severken elime batan dikeni de severim diyen varsa buyursun gelsin.

şu ana kadar yapılanlar:

1- ağrılı 2 süper zeki çocuk pamuk ve fındık toplamaktan vazgeçirilip okula yollandı. her türlü eğitim masrafı gönüllü kardeşlerimiz tarafından ödeniyor.

2- 4 üniversite öğrencisine aylık olarak burs ödeniyor ve bunun karşılığında güçlerince alt eğitim kademesindeki öğrencilere özel ders verdiliyor.

3- van depreminde ailesi ve evi zarar gören 5 kardeşimize çeşitli girişimlerden sonra iş bulunup kalacak yer temin edilmiştir.

4- suriyedeki kardeşlerimize gönderilmek üzere 50 battaniye alınıp gönderilmiştir.

5- iki köy okuluna 1000 tl değerinde kitap ve kırtasiye yardımında bulunulmuşur.
6- vs vs vs

yardımlar yapılırken tek kıstasımız var. gerçekten ihtiyacının olması ve zeki olması. sanırım ihtiyaç konusunda hepimiz hem fikiriz ama neden zeki diyebilirsiniz. öncelikle bu işin hakkını verenlere öncelik verdik şartlar imkanları genişletebilirsek elbette bütün kürt - türk arap pomak vs kardeşlerimize yardımdımda bulunabiliriz.

şu an uludağ sözlükte kardeşlerimize başvurmamızın sebebi ise maddi yardımlardan çok bu yapılanları daha fazla nasıl geliştirebilir ve yayabilirizdir. sanırım hemen hemen herkes üniversite okuyor. hep birlikte bir beyin fırtınası yapıp birbirimize yardımcı olabiliriz.

evet kardeşlerim abilerim ablalarım: karanlığa söveceğimize kendi mumuzu hep birlikte yakalım.

not: gerçekten bu işin altına elimi koymak istiyorum diyen kardeşlerimiz bana özelden mesaj atsın.
yakında "sol frame bizimdir, modlar bize bahmii" diyebilitesi olan harekettir.
(bkz: Gönüllü kürt)

Kırk gönlüm olsa...
Yanarım yanarım da anadoluda o kadar yardım bekleyen evlatlarımız varken, sırf şirin gözükmek uğruna yapılan orosbu çocukluğuna yanarım.

4 üniliye yardımmış..

Dişisyse geleceğin sebahat tüncel'i, erkekse sırrı sakık'ı

edit: Levent yüksel - Geç bunları...
tamamıyla gönüllü bir yardım kampanyası olan çağrı.

bir çok eleştiri getirilebilir. hatta ve hatta hiç sevmediğim klavye milliyetçileri ve kemalistler bile eleştirebilir. sorun yok belki bir ışık falan olur.

yalnız yine gene anadoluda bık bık ile başlayan zırvalarınızı kendinize saklayın. madem o kadar dert amk kalk burda sürteceğine sen de üç beş kişiye destek olmak için git part time çalış. yemek yeme elbise alma sinemaya gitme telefon kullanma andoluda ihtiyaç sahiplerine yardım et.

çünkü bu mantık içi boş bir hayalin ötesinden çok yapılan herşeyin de anlamsız olduğunu gösterir.
üyesi olmak istediğim birlik.
(bkz: sen de bunu yedin)
sanırım her yerde olduğu gibi bu eylemde de güven bunalımı bir hayli canımızı sıkacağa benziyor.

insanların destekten çok küfür ve hakaret etmesi de buna delil.
bu ne amk ortalığı bok götürüyor.
gönüllü kürt yazarların üye olacağı mümtaz birlik.

--spoiler--
zall bie üye bulmir
--spoiler--
(bkz: hakaret atmak)
seve seve katılacağım ve desteklediğim birliktir.
seve seve katılmak istediğim gruptur.
eksileyeceklere peşin edit: sapına kadar türküm kastamonuluyum varsa benden daha türk'ünüz çıksın karşıma amk.