bugün

yazar olduğum günden bu yana sözlükte dikkatimi çeken hadisedir. sözlükte bir canlılık yok. girilen entriler yeterince oylanmıyor. yazarların entrilerinin büyük bir bölümünün güme gittiğini fark ediyorum. kapasitesi yüksek ve ciddi manada entellektüel anlamda verim alınabilecek, bilgi edinilebilecek entriler giren yazarlara henüz tanık olamadım. nadir olarak karşıma çıkan yazarları ve entrilerini tabii ki tenzih ediyorum ve saygı duyuorum..şu da var; popüler entrileri incelediğimde, genellikle cinsellikle ilgili ya da it dalaşı gibi sağ - sol, müslüman - ateist, türbanlı - türbansız gibi basit ve bir o kadar da sıradan konuların daha dikkate değer bulunduğuna şahit oldum.

hayır, uludağ sözlükten başka sözlüklerde de acizane yazarım. ama mesela ekşi sözlükteki, hareketin, bereketin, özel mesaj kutusundaki canlılığın burada olmadığına şahit oluyorum.

henüz lise melankoliğini üzerinden atamayan, uçkur düşkünü, seviye yoksunu kişilerin girdiği entrileri okumaya elim varmıyor. dahası; ciddiye alınabilecek bir süredir burada olmama rağmen, içtenlikle ; "hah, işte bu!" diyebileceğim entri göremedim, şahit olamadım. bu ve buna benzer sorunlar beni ne zamana kadar daha burada tutar, onu zaman gösterecek.

ama ortama ısınabileceğim umudumu ve üyeliğimin onaylandıktan sonraki heyecanımı kaybetmeden, ısrarla burada olmaya devam edeceğim.

haydi sözlük, sıra sende; çöz bu işi!
iyi entry ya da başlıkların açılmamasından dolayı değil, başlıkların altını dolduracak insanların hareketli olmamasından kaynaklanan bir sorundur...

benim bir haftadır dikkatimi çeken en önemli sorun, uzun başlıkların okunmaması ve bu sebepten dolayı da altına yazı yazılamaması gerçeği.

yazı almayan başlık da sol frame de kalamadığından dolayı bu diyardan uçaaar gider... ardına bile bakmaz.

al sana örnek;