aslında çoğu kişi alex'in çok yetenekli bir futbolcu olduğunu biliyor. hatta şu anda türkiye ligindeki en yararlı yabancı olduğunu da kabul edebilirler. ancak alex'in yeteneğinden fazla abartılması ve hagi ile bile kıyaslanacak kadar ileri gidilmesi sonucu olacağı da budur.

sen alex vs hagi dersen, o alex vs sabri der.
fenerbahçe taraftarının hazımsızlığı sonucu oluşmuş durumdur. ısrarla alex'in, hagi'den daha iyi olduğunu kabul ettirmeye çalışmak niyedir?
olmayan nefrettir. alex, biraz daha genç olsa dünya devlerini çok rahat peşinden koşturabilecek bir topçudur. bunu galatasaraylı olanlar da kabul eder. nefret, alex in hagi den daha büyük bir oyuncu olduğunu iddia edenleredir. aynı kefedediler lakin hagi daha üstündür. bu kabul edilsin, olay biter.
alex'i çok üzen nefrettir. bizim bi arkadaşa öyle demiş.
suyu çıkmış saçmalıktır. galatasarylı arkadaşların fener düşmanlığını dışa vurması gibi görünmektedir. mehmet topalı alexten iyi gösterene bile raslanmıştır.
aslında ortada olmayan nefrettir. burda alex üzerinden kusulan nefret aslında alex'e değil, kör fenerbahçelilere olan nefrettir. tüm dünyanın hayran olduğu hagi ile alex'i kıyaslarsan hatta alex'in daha iyi olduğunu iddia edersen olay bu raddeye gelir. yapmayın canlar, yapmayın dostlar.
Haksız bir tartışmadır. Çeyrek finalse CL'de Alex de oynatmıştır takımını Çeyrek finalde..

Ha sorun UEFA kupasıysa, Alexin buna yeterince şansı olmamıştır. Zira Fenerbahçe UEFA'ya gidecek kadar kötü bi takım değildir.
nefret gibi birşey değildir bu. alex iyi futbolcudur, bunu kimse inkar etmez.
o kadar da gözü kapalı adamlar olduğuna inanmıyorum burdaki yazarların.
ama kusma noktasına gelen başlıklar olunca, insanda hafif bir tahrik,
hafif bir "ulan sussam da olmaz şimdi, en iyisi dur bi ayar veriyim de rahatlıyim" durumu olur.

ha sevgini fenerbahçe başlığı altında yap, alex'e duyduğun aşk'ı, ya da can aratlı'ya, guiza'ya...
ya da aç bir başlık, hatta bir değil 100 aç, alex senin için travesti olurum,
kestiririm, kendimi doğrarım vs, bi tane galatasaray'lı ya da beşiktaşlı
gelip yorum yapmaz. adam seviyor der geçerler.
ama insanların kendine göre ilahlaştırdığı, ekol olarak kabul ettiği,
isimlere dokunursan, ima ile karışık sokarsan, kurcalarsan orda bir dur derler adama.

"benim babam senin babanı döver" 100 yıllık bir gelenektir, ve kimin babasının dövdüğü anlaşılamamıştır.
çünkü babaların çokta umurunda da değildir bu.

ha karşı karşıya gelirler, biri bir iki hareket yapar
o zaman, "ooowww nasıl koydu lan gördün mü" dersin.
ee böyle bir olasılık yok, adam futbolu bırakmış gitmiş.

ama hala "alex mi hagi mi", "alex mi fruko mu", "alex mi lahmacun mu" şeklinde
kıyas başlığı açılması biraz eziklikten kaynaklıdır. bu da kendi kendini tatmindir...
sen onun en iyi olduğuna inanıyorsan, zaten en iyi o dur. ama öyle olsa, zaten bu kadar
çok alex le başlayan kıyas başlıklar olmazdı.

bugüne kadar hagi galatasaray'a çok şey katmıştır, türkiye'ye gelen en iyi topçudur
mesaj dizimi haricinde, şurda şu kadar gol-şu kadr asist yapmıştır, milli takım kariyeri budur
oynadığı diğer takımlarda şunu yapmıştır gibi bi istatistik görmedim ben sözlükte. varsa bağışlayın.
geçmişi ne olursa olsun, karahisarsporda bile oynamış olsa, hırsızlar bile dese
hagi bizim için ekoldür.

hadi ben desem ki metin oktay'ı kıyasla bakalım bir fenerli ile,
düşün düşün, eror versin işletim sistemin, sonra uğraş dur...
( hoş mu oldu şimdi bu )
uzanılamayan ciğere mundar/mındar deme durumu.