bugün

Saruhan işkembecisinin etiler şubesi açılışında aziz yıldırım'ın galatasaray futbol kulübü kaptanı arda turan için sarf ettiği söz.
(bkz: aziz yıldırımın arda ya lan demesi)
aziz yıldırım tarafından ardaya sarfedilen söz. bizi kahreden arda'nın cevabıdır.

aziz yıldırım : ulan arda sende mi burdasın?
arda turan : evet başkanım futbolu bıraktım açılışlara katılıyorum.
"ulan arda sen de mi burdasın?"
20.12.2010 tarihinde bir açılışta gs kaptanına (arda turan), türk futboluna çığır açan büyük başkan tarafından, tamamen iyi niyetle, samimiyete dayanarak söylenmiştir.
medyadaki kelle avcıları, koskoca fenerbahce başkanını akılları sıra yıpratmak uğruna gs kaptanının ve hatta hali hazırda en yetenekli 2-3 turk fubolcusundan birinin kariyeriyle cocuk oyuncagı gibi oynayacaklardır bu son derece iyi niyetle soylenmiş söz üzerinden!!

aziz yıldırım'la adnan polat cıkıp, ardayı da ortalarına alıp, ey kelle avcıları, o soz tarafımdan samimiyetle soylenmiştir.. arda benim oglumdur, kendizinden sahsım adına ozur diliyorum... bu ozurden dolayı en ufak gocunmuyorum.. gocunan varsada umrumda değil... bu cocugu size yedirmiycez... dese yeridir...

ama demezler cunku bazı gs liler hehehe fb baskanı gs li topcudan ozur diledi hebe hebe diye gezer..
onlar demezse bazı bjk liler ehehe fb baskanı gs li topcudan ozur diledi.. hebe hebe diye gezerler...
bazı fenerliler koskoca fener baskanı gs li topcudan nasıl ozur diler.. aiziz yıldırım istifa der...

kimse cıkıp da helal olsun ulan.. adam bi hata yaptı, cıktı ozur diledi, ardayı da kaptanlıgını da kimseye yedirmedi.. işte buyukluk budur demez!

sokayım boyle turk futboluna.. gs maclarında bile heycanlanmaz oldum bu aziz yıldırım'ın sozu uzerinden ardanın futbol kariyerini heba etmek pahasına aziz yıldırımın kuyusunu kazanlar yuzunden!!
fenerbahçe düşmanlarının yeni malzemesi.
iki insanın samimiyetine bağlı olarak şaka amaçlı söylenmiş olsa da arda'nın başını ağrıtacak gibi duran cümledir.'vay efendim nasıl olur da tepki vermez, küfür etmez' gibi cümleleri çok duyacak bu aralar. üzülüyorum bu çocuğa her durumda kaptanlığı alınsın cümleleriyle karşılaşıyor. yağmur yağsa 'sahamız ıslandı oynamadı bizimkiler' diyip yine onu suçlayacaklar bu gidişle. tek tük çıksa da yetenekli oyuncular bitirme görevi üstlenmiş taraftarlar ve medya.

aslında bu olay şunu iyice gösteriyor ki; acayip körleşmişiz. şakayı bile anlayamayacak kadar kör olmuşuz, yargısız infaza bayılır hale gelmişiz. karşımızda bir insan olduğunu unutuyoruz, onun isteklerimize uyan robot olmasını istiyoruz. bazı şeyler gözleri körleşmiştir ve bunun adı fanatiklik değil, kesinlikle.
(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
arda'nın:

"başkanım artık açılışlardayım, bıraktım futbolu"

diye cevap verdiği soru.
aziz yıldırım:ulan arda sen de mi burdasın hahahihihöhö
arda turan:2-2 mi ?
aziz yıldırım:lan ipne bak ya kaçma lan kaçma
Gayet samimiyetle hatta belki bir baba şefkati ile söylenmiş olmasına karşın milleti geren söz.
arda'nın yönetimle iyice papaz olmasına neden olan söz.

ayrıca arda'nın açılışlara katılma yasağına, rağmen yine sinem kobal'la bir açılışa gitmesinin de etkisi vardır bu krizde.
"arda nasıl bitirilir"in parçasıdır, gereksiz büyütülmeside o sözün söylenmeside buna dahil.
(bkz: bitti demediniz mi lan)
10 a laf yok
medyanın büyütmesiyle insanları geren bir olaydır, gün içerisinde kaç kişiye lan olum dediğimi bilmiyorum bile, aziz başkanında artniyetli söylediğini sanmıyorum.
Ralph Waldo EMERSON, ünlü düşünür Henry David THOREAU'yu hapishanede ziyarete gider ve şaşkınlığını gizleyemeyerek sorar:
"Henry sen neden buradasın?"

istanbul'da bir işkembecinin açılışına katılan Fenerbahçe kulübü başkanı
Aziz Yıldırım Galatasay'ın sorumsuz kaptanı Arda Turan'la karşılaşır
ve bütün laubaliliğiyle sorar:
"Ulan Arda sen de mi buradasın?"