bugün

demokratik açılım konusunun görüşüldü oturumda, dinlemekten aciz, milletvekili oldugunu sanan milletten habersiz topluluga verdigi ayardır.

başkan; sayın uras, süreniz doldu, size makul bir süre daha veriyorum. iki dakikada toparlayabilir misiniz?

mehmet ufuk uras (devamla); tabii, hemen bitiriyorum.

şahin mengü (manisa); on dakika daha verin.

mehmet ufuk uras; efendim, bağırmaya gerek yok. bağıranlar en haklı olsaydı otobüs terminallerindeki çığırtkanların en haklı meslek grubu olması gerekirdi. (ak parti ve dtp sıralarından alkışlar)

şahin mengü (manisa); saygısızlık etme!

mehmet ufuk uras (devamla); çok özür dilerim. yani, biz 10 kasım gibi bir özel gündemde milletvekilliğimizi unutup aç aç gecesinde kendimizi zanneden milletvekillerinden değiliz.

muharrem ince (yalova); akp;nin alkışlamasından çok memnunsun galiba! yazıklar olsun sana!

mehmet ufuk uras (devamla); bağırmayın arkadaşım! bu meselede sizin itirazınızda sorun millî eğitim bakanıdır. mantık derslerine müfredatta biraz daha ağırlık verse böyle manzaralarla karşılaşmayız. (ak parti sıralarından alkışlar)

başkan; sayın uras, siz genel kurula hitap edin

muharrem ince (yalova); ödp'yi bitirdin yakında akp'ye geçersin sen, belli oldu.

başkan; ilave süreniz de doldu sayın uras.

muharrem ince (devamla); ödp'yi kapattın, akp'ye geçeceksin sen, kesin. sen kesin akp'ye geçiyorsun. (gürültüler)

başkan; sayın uras, sadece selamlama için açıyorum mikrofonunuzu.

mehmet ufuk uras (devamla); seyit rıza demiş:her şeyle baş ettim, sizin yalanlarınızla baş edemedim. hâlâ yalan söylemeye devam ediyorsunuz.

http://www.tbmm.gov.tr/.....em23/yil4/ham/b01801h.htm
(bkz: tarihi ayarlar)
(bkz: boklu sidikliye mana bulur)
hem chp'ye hemde milli eğitim bakanı nimet çubukçu'ya yaptığı eleştiridir.
- beyhudedir, beyhude! bu parti laçka olmuş ayar tutmaz artık!
Dünkü TBMM OTURUMNINDA CHP Yi Aç aç partisine benzetmiştir. Milli eğitim bakanına mantık derslerinin az olmasından dolayı chpnin bu halde olduğunu deklare etmiştir. iftiralarınızdan yoruldum artık demiştir.
nasıl nükteli bir ayardır dillere destan. dam üstünde saksağan tandanslı, kelime oyunlarıyla aman ne kadar zeki bir vekilmiş bu, gül gül öldük. bu kelime oyunları ve dam üstünde saksağan siyaseti kendini ''sol'' olarak ifade edenlerde de yeni bir moda halini aldı. işin ilginç yanı en ufak bir zeka emaresi görülmüyor olması, siyesette üretim konusunda nasıl bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.

edit: sol dediysek, liberalizmle fingirdeşerek solculuk oynayanlardır kastedilen, aman deyim.
ayar değildir efendim, belli olmuştur ki ufuk uras beyefendi hayatında mantık dersi görmeden mantık dersinin çoğalmasını istemektedir, belki de hayatında azıcık mantık dersi görmüştür, ikiside olabilir, hatta beyedendi gelsin sözlüğümüzde 6. nesil olsundur, bize de ayar vermeye çalışsındır biz de başlık açalımdır. (bkz: ayar manyağı 6 nesil)
(bkz: cok da fifi)