bugün

Fenerbahçeli arkadaşların yazının ingilizce olması sebebiyle(!) okumaktan kaçınacakları yazı.

http://www.uefa.com/compe...nd=8192/newsId=86396.html
5 yıl öncesinin yazısıdır.*
ülkemizde; General Harrington Kupası kazanmış bir takımımız bulunmakta, lütfen başlık açarken haddimizi bilelim. uefa süper, kupa bunlar neder ki ? ... dedirten olay.
2 sene önce yazılan yazı. peheeey lan.

edit: 5 miş lan. yine de peheey.
5 yil öncesiyle avundugumuza kizan fenerbahceli arkadaslarin son sezonlar aldigi iki üc basariyla g.tleri kalkmasi nedeniyle begenemedigi yazi. siz ne yaptiniz ki su 100 yillik tarihinizde?*
(bkz: uefa dan sivasspor a övgü)
ister 5 yıl önce yazılsın, ister 100 yıl önce yazılsın, hiç bir zaman değerini yitirmeyecek yazıdır. madem ki 103 yıllık tarihimiz var bunun içindeki her başarıyla övünmek hakkımızdır. tarihi boyunca böyle başarı yaşayamayanalar utansın.
5 sezon öncesiyle övünen fenerbahçelilerin eleştirdiği olaydır.
o değil de 2 sezon önce oynanan bir türkiye kupası finali vardı bonuslu falan, ne oldu ona?
kendi başarısıyla övünürken bir tek hücreli edasıyla başkasına laf sokan egomanyak kişilerin pek bir sevdiği yazıdır. fanatizmin, holiganizmin hiçbir şeklinden hoşlanmayan insanlar neden bu şekilde kullanıldığını anlamazlar.

hayatını futbol'a endekslemiş olabilirsin. Sağlıklı değildir, ancak yine de anlaşılabilir.. Ancak kendi başarını kutlarken bile aç köpekler gibi rakibine saldırırsan hop derler adama.

zira o senin rakibindir. Ezeli rakibin. 100 senelik rakibin. düşmanın değil.

o yoksa aslında sen bir hiçsin, sen yoksan o da anlamsız. Seni sen yapan, onu da "o" yapan birbirinizsiniz aslında.

"7enerbahçelilere gerçekleri gösterecek cinsten bir tanıtım yazısı..." hmm.. güzel provokasyon.

büyü allah aşkına.

(bkz: holiganizm)

edit: "aç köpekler gibi saldırmak" bir deyimdir. Anlamayan, üstüne üstlük saçma sapan alınan kişilere de selam ettim. kimseye köpek demedim. biliyorum, merak etmeyin Kimse köpek değil yoksa, herkes insan.

-abi nasıl kandırdın adamları? çok çakalsın.
+sen bana nasıl çakal dersin? leş mi yiyorum ben?
-abi.. ben.. deyim olaraktan..
+höt! anladım ben senin niyetini. Ama insanım ben! hemen insan da bana.
-çok insansın abi..
+hehhehe evet dostum.

(bkz: allahım yarabbim)
kurucumuz ali sami bey'in söylediği gibi; galatasaray'ın kuruluş amacı, fenerbahçe'yi yenmek değil, Türk olmayan takımları yenmek oldugundan, galatasaray taraftarı için normal olan yazıdır.
(bkz: sözlükteki fenerbahçeliler rahatsız)