bugün

tıp ve diş hekimliği karşılaştırması.

saygı duyduğum iki meslektir.

ikisinin de teknolojisi oldukça iyi seviyelerdedir. Diş hekimliği ve tıp diğer tüm sağlık bilimlerinden ayırt edilmelidir.
(bkz: hekim)
iki mesleğin de birbirine muhtaç olmasıdır.
Diş hekimliğinin daha az olmasına bakmayın zira ananızı öpüyorlar.
tıp zordur .sevmiyorsanız puanınız tutarsa bile yazmayın . tıpta okuyan oğlum var bakalım kafayı üşüımeden bitirebilekmi .
el becerisi olmayan diş hekimliği yazmasın okuyamaz .başıma geldi oğlum 2 yıl okuyup bu meslek benim yapacağım meslek değil deyip bıraktı .
tıp en azından okurken o kadar beceri istemiyor .iğne ,dikiş ,tansiyon ölçme ,kalp masajıyla sınırlı .
karşılaştırması abes olandır. tıp herşeyi kapsarken, diş hekimliği 32 diş, 2 kemik, 3 siniri kapsayan bir bölümdür. aynı kategoride değillerdir.
Ftr okuyan biri olarak ikisini de önermeyeceğim.

Oğlum gidin gülün eğlenin. Ne işin var tıp nedir ya. Evet.
Bir sözde versus, meslek versusu çok saçma yapmayın. Tıp okuyan biri olarak kesinlikle tıp kazananları okuması için öneriyorum. Tamam zor, saçların şimdiden dökülür ama istediğin meslek bu ise senden mutlusu yok.
diş hekimliğinin her açıdan 1-0 önde götürdüğü karşılaştırma.
valla yabancı filmlerde ve dizilerde o kadar geyiği dönüyo ki diş hekimliğinin,dışardan bakınca hertürlü tıp gibi görünüyo..doktor olarak kabul etmiyolar diş hekimlerini..ama gerçekte durum nedir bilemem,bilsem de bişey kazandırmaz
Asansör tamirciliği okuyorum , ikisini de onermiyorum.

Hayat kısa lan niye tip okuyorsum.
tıp'ta yine bazı şeylerde insan(hasta) tolere gösteriyor. yani üşütünce "tamam, ben üşütmüşüm, bi minoset alayım" diyebiliyorsunuz. ama dişte ise, bi ağrı varsa sıçtınız, o dişe mudahale lazım demek. o yüzden diş hekimleri mutlaka kazanır.

ikinci husus hastayı kazanmak.

diş hekimi burada yine şanslı. çünkü dişi kurtarana kadar bi dünya para alır. diyelim ki çekti, bu seferde implant için para alır. ve ağızda bi tane çürük varsa illaki bu diğer dişlere de yansır. o sebeple diş hekimine gelecek birileri sürekli var.

eğitim;

diş hekiminin gerçekten çok kolay bir şekilde bölümünü kazandığını bilin (tıp'a göre öyle). o sebeple diş hekimi olmak doktor olmaktan bence daha rahat ve kolay.
bir pdr ci olarak ikisinide önermiyorum. doktorların psikolojisi bozuk, diş hekimleride ağzınızda sanki restorasyon yapıyor amk.
diş hekimliği ilk mezuniyet yılımda kazanıp gitmediğimdir.

tıp fakültesi beni 3. yıl hazırlanmaya motive edendir.

varın siz kıyaslayın...
bunu tartışabilmek için bir zekaya sahip olduğuma sevindim.
(bkz: tıp puanları)
diş hekimliği daha zor... bu haksızlık banenaa. ama en azından 5 yıl bununla teselli buluyorum...
Gazi dişi ikinci senesinde bırakıp tekrar hazırlanıp tıp kazanmş arkadaşım var.
Maddi manevi sürünen bir diş hekimliği öğrencisi olarak tıpın rahatlığını seçeceğim versustur.
Diş hekimi, kendine sarabilecek hastayı her şekilde ehilleştirir. Ele titrer hafiften damağa değer, dişi az uyuşturur vs. vs. Dikkatli konuşmak ve iyi davranmak lazım. Mengele ilk testlerini, dişçi koltuğunda yapmıştır.
şu anda twitter'da dönen bir kavgaya sebebiyet veren konu.

mesele 3. sınıfa yeni geçmiş bir tıp fakültesi öğrencisinin diş hekimlerini aşağılaması.

#tıpçılarsendenutanıyor diye bir etiket oluşturmuş diş hekimliği öğrencisi arkadaşlar. detayları buradan takip edebilirsiniz.
https://eksisozluk.com/ti...is-hekimligi--5446622?p=1
sikin birbirinizi göte para vermeyin
(bkz: fcmakinemühendisliği)
(bkz: ccc mühendislik fakültesi ccc)
her ikisinede saygı duymak lazım bence çok kutsal meslekler .
güncel Önemli Başlıklar