bugün

zor zanaattır. hukukla birlikte okuması tam bir çiledir.
tıp öğrencisiyim diyerek hava atılası bir bölüm.
ebe siker kendinizi ispatlamak icin ugrasiyorsaniz emin olun degmez.
okunduğu gibidir kasmaya gerek yoktur. bir iki üç tıp. *swh~ ~
tıp fakültesini kazanan birinin düzenli olarak derslere katıldığı takdirde sorunsuz mezun olacağı bir bölüm . Sorun sonrasında başlıyor TUS .
"Hadi bize müsade" yerine artık "Hadi bize müşahede" demeye başlamaktır.
En az maas alan mesleklerden biri olmak icin yirtinmaktir.
Ayın sadece ilk haftaı haricinde sürekli ders çalışıp, hayatını derslere ve her ay olan komite sınavlarına göre planlayıp, stajda vizitlerde hocanın hakaretleri karşısında hastaların yanında yerin dibine girip bir de o bozuk moral ve 4 saatlik uyku ile evde hastanın hastalığına çalışıp, gece ya da haftasonu servise yatırılan hasta için işi gücü bırakıp hastaneye gidip, iki güne bir nöbet tutup ertesi gün de işe devam edip toplamda 3 bin maaş+ bin lira da döner sermayeye mahkum olmayı kabul etmek demektir. Tüm bunlara rağmen bir hasta, bir can hepsine değer diye düşünmektir. Bir dakikan bile boş geçtiğinde ben bu vakitte bir kelime de olsa bir şey öğrenip, bir kişinin hayatını kurtarabilirdim diye vicdan azabı çekmektir. Tıp okumak başlı başına çok farklı bir duygudur zira tıp bilimden ziyade bir sanattır.
komite zamanları hayatı sorgulamaktır.
lan ben kimim
kuş mu o ne
ahaha gökte yıldız var
gibi abukluklara hazır olmaktır.
Hayatimin hatasiydi. Ama yine olsa yine okurdum.
zor zanaattır. sınvaları bir dert, jürisi bir dert uzamanlığı ayrı bir derttir.
Abartılan bi eylemdir hep kitaplar yok.
6 Yıl okumanız gerekir, tabii bu 6 yıl 10 yıla kadar uzayabilir, fakülteyi hiç bir şekilde bitiremeyip okuldan ayrılmanıza bile neden olabilir. Okul bittikten sonra pratisyen hekim olarak sağlık ocağında işe başlamanız gerekir veya direkt tus sınavına girip bir branş almanız gerekir.
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
tıp okuyanlar mesaj atsınlar bir tıp okuyan arkadaşım vardı iyiydi tıp okuyan iyidir.
Sanıldığı kadar zor değildir. Düzenli çalışanlar kral son hafta çalışanlar ise biraz soytarı takılıp tekrar geçer.
estetik yaptırmadan g.t kaldırır.
Kuruldan 1 hafta oncesine kadar ne calismaniz gerekir ne de okula gitmeniz. Lablara gitmeniz yeterlidir devam zorunlulugu yoksa tabi. Sinavdan onceki hafta ise allah ne verdiyse notlara gomulmek gerekiyor. Final zamani stresinden bahsetmiyorum bile. Alttan ders alma durumu olmadigi icin sene tekrari olayi vardir. Final zamani da gecicem mi kalicam mi derdine duser insan. Cok rica ediyorum fazla stresli arkadaslar gelmesin. Cevresini de kotu etkiliyorlar.
sanıldığı kadar zor değildir. ancak böyle küçümseye küçümseye bahçe bitkilerinde falan okuyanların sanki sizden daha çok zorlandığını daha çok yorulduğunu ve onları anlayamayacağınızı düşündürüyorsunuz. o yüzden yapmayın etmeyin bi forsumuz var amk değerlendirin işte orda burda ay biz çok zorlanıyoruz nah şöööyle notlarımız var bizim falan diyin. *
(bkz: tıp okuduğunu belli etmezse ölecek hastalığı)

ben buldum!
(bkz: yağlı kazık)
Kimi uludağ yazarlarınca utanılacak birşey.
(bkz: bok)
okuyanlara helal olsun. ama akıl işi değildir.*
tıp okumak;
-hayatı programlı yasamasini ogrenmektir.
-tatilleri az oldugu icin tatillerini cok iyi degerlendirmesini bilendir.
-calisma aliskanligi olan ögrencidir.
-saglam bir hafizaya sahip olmaktir.
-kahve ile arasi iyi olmaktir.
-komite oncesi cok yogun calisip uykusuz kalmaktir.