bugün

çok fenadır. çok.
Her final oncesi acaba yanlis yerde miyim diye sorgulatan, sonrasinda yok lan dogru yerdeyim amma da sacma dusunmusum dedirtendir.
boğaziçinde krallar gibi mühendis olmak varken cerrahpaşa hergün kendine küfür etmektir.
gelecek kaygısı yaşamamaktır. hatta evlenecek kadın / erkek bulma konusunda şüpheleri olanları bile rahatlattığı görülmüştür.
okuması değil de cerrah olursan mesleği icra etmesi koyar adama.
kazanması ayrı dert okuması bambaşka dert olan fakülte. genede yapmak geliyor hani içimden. fakat 6+4(cerrahlık 5) görünce insan okumaya başlamadan saçlarıyla vedalaşmalıdırda bence.
netter anatomi atlasının ön sözünde ne yazdığını bilmektir. uykusuz kalmaktır. hocaların, dönemdaşların birbirine atmaya çalıştığı kazığı görmektir. yılbaşında ders çalışmaktır. en son ne zaman spor yaptığını unutmaktır. hayatı amfi-lab-yemekhane-kütüphane-yatak 5lisi arasında geçirmektir. kısaca değmezdir okumaya ben ettim bir hata fark ettiğimde artık çok geçti.
(bkz: sevgili eşim vera ya)
başkalarının hayatını kurtarcam derken kendi hayatınızı kaçırmanıza sebep olabilir. iş işten geçtiğinde cüzdanı şişkin ama kendisi kambur , saçları gitmiş , ölü balık gibi bakan künt bir adam olabilirsiniz. artık o parayı da göte falan sokarsınız.

hiç gerek yok. kimse yazmasın bence.
temel bilimler süreci sancılı iştir.
gerisi daha zevkli.
sessizce, içinden okuma eylemi.
ömür boyu okumaktır.

bi tanıdığım var herif 45 yaşına geldi hala ders çalışıyor. purofösör olacakmış.
Kazancın asla tatmin etmeyeceğini bile bile bir meslek edinmek için değil, yaşam tarzın olmasını peşinen kabul ettiğin bölümü okumaktır.
99975455677755578 sayfadan sınava girmenize neden olur.
Hayat beni neden yoruyosun.
bilgisayar muhendisligi okumak kadar zevkli degildir.
inek gibi verimli olmaktır.
Tıbba gelme şiirini okuduysanız yeterlidir.
zevk aldığım olaydır. bir kez bile pişmanlık duymadım inşallah böyle devam eder.
üniversite döneminde tıp okuyan arkadaşların perişan hallerini gördükten sonra iyi ki tercihlerime tıp koymamışım diye dua ettiğim bölümdür. geceniz, gündüzünüz hatta ve hatta yaz tatiliniz bile yok neredeyse. hele birde dersten kaldınız mı vay halinize tekrara o ders için 1 yıl.

ömür yetmez.
para kazanmak isteyenlerin yapmasi mantikli eylem. ama insanligimizi da kaybetmeyelim diyenlerdenseniz gidin insaatta amelelik yapin daha iyi.
Para icin yapılacak en son seydir.
yaşamayı unutmaktır.
zordur.
Kanımca zor iştir okumak için istekten fazlası gerekir. Böyle dememin sebebi ise 9dan beri tıp için deli olan arkadaşımın iki ay sonra okulu dondurup tekrardan sınavlara hazırlanmasıdır.
Okumuş kasap olmaktır.
Kazanmak zor, okumak daha zor, mesleği daha daha zor.

iyi düşünün, hukuk okuyun, savcı olun, onu bunu evinden aldırın evlatlar.*
güncel Önemli Başlıklar