bugün

anlayamadığım olaydır efendim. bu dünyada herkes ''ben ingilizim, ben italyanım, ben kürdüm, ben ermeniyim, ben almanım, ben yugoslavım, ben dünyalıyım, ben uzaylıyım'' der ama birisi ''ben türküm'' dediği zaman faşist ilan edilir.

edit: eksi veren arkadaşlar ''ben türküm'' dediği vakit kişi faşist olmaz ben türküm ve bunu diyorum ben faşist miyim? hayır ben türküm ama bunun bir üstünlük olduğunu düşünmüyorum ama türk olmaktan gurur duyuyorum. ama hiç bir ırkın da birbirinden üstün olmadığını biliyorum.
son zamanlarda bolca içine düşülen yanılgı. türk olduğunun zikredilmesi, algı mekanizması faşizm yönünde iyice hassaslaştırılan kırılgan bünyeler tarafından yanlış algılanıp, türk olduğunun üstüne basılarak söylenmesi gibi algılanıyor. alıngan yaşlı teyzelerin, amcaların durumu da bunun gibi. üzülüyorum böylelerini görünceç
salt olarak "türküm" diyen kimseye faşist denmez; herkes ırkını veya milletini belirtebilir, bunda hiçbir sorun yok. "ben türküm, şöyle yaparız böyle ederiz, yunanları denize dökeriz, ermenileri sallandırırız evelallah" gibi konuşmaya başlarsa kusura bakmasın ama başka bir sıfat yok o kişi için...
'türk' kelimesini duyunca karnına sancı saplananların huyudur.
bir yanılsamadır. "türküm demenin faşistlik sanıldığını sanmak"
malesef son dönemlerin en büyük sıkıntısı olmaya başladı bu hadise. karşısındakini örümcek kafa olarak adledenler aslında kendi kafalarına hiç mi hiç bakmazlar bu ülkede herkes kendini ben lazım ben çerkezim ben kürtüm diye lanse ederken kimse yan gözle bakmıyor ama ben türküm diyen kıyım yapıo insan dışlıyor oluyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hangimiz özgürüz burası neresi kim kısıtlanıyor.
son günlerde iyice kendini belli etmiştir. biz türküz diyemeyeceksek ne diye bu ülkede yaşıyoruz?

+ ali?
- pardon burak bi saniye?
+ ne pardonu oğlum aferdesin diyeceksin! türkiyede yaşıyorsun sen fransada değil.
- faşistlik yapma işine bak sen!!
+ *
büyük bir algı operasyonunun sadece bir parçasıdır. türk'üm demek sanki suç, sanki faşistlik, sanki ayrımcılıkmış gibi gösterme çabası bu ülkede son zamanlarda iyiden iyiye arttı. sanki türk olmak suç. türk'üm demekten, türk demekten bu kadar korkmamak lazım. biz türk'üz allah'a şükür bununla gurur duyuyoruz. bazıları kendi ana dilim, kendi bilmem derken demokratik hak olurken benim türk'üm demem faşistlik olması sadece komik kaçar. bu algı operasyonu insanları sindirmek amaçlıdır. buna inat herkes rahatlıkla ne olduğunu söylesin. biz 3 kıtaya hakim olmuş islam ve türk sancağını dünyada şerefle temsil etmiş türk'üz. siz kimsiniz?