bugün

beyin yetmezliği çeken bir hastanın imdat çağrısı.
yabancı müzik dinleyip kendi kültürüne laf atan insandan daha zavallı değildir.
türkü dinleyeni zavallı zanneden zavallı insandan kat kat daha iyi durumda olan, müzikten zevk alabilen insan.
Aşktan yana söz duyunca
Ben hep seni düşünürüm
Uçsuz hayaller boyunca
Ben hep seni düşünürüm

Yıldızlar kayar yüceden
Renkler sıyrılır geceden
Yüreğim sızlar inceden
Ben hep seni düşünürüm

Aklın ucu değer hiçe
Yol ararım içten içe
Kainat uyur sessizce
Ben hep seni düşünürüm

Rüzgar eser ilden il'e
Sağlıkta bitmez bu çile
"Var"dan öte, "Yok"ta bile
Ben hep seni düşünürüm

Daha fazla söze gerek var mı hâlâ..
safça açılmış başlıkların en müstesnası sanane ne dinlediğinden insanların ohh mis gibi türkü mü dinlerim .. reklam kokan hareketler bunlar ...
metal müzik dışında çok az müzik dinlerim, ama bir yavuz bingöl, bir özkan uğur alır götürür insanı, bunlar bizim değerlerimizdir, değersiz bir toplum da zorunlu olarak tarihten silinir, değerlere küfredeceğimize sahip çıkalım...
türkü dinlemenin verdiği zevke henüz ulaşamamış pek sevgili yazar dostum rakı içerken jazz mı dinleyeceğiz derler adama.
özellikle batı dünyasının hatrı sayılır insanları tarfından müzikal kalite olarak senfonik müzikten dahi kaliteli ve değerli olduğu savunulan müzik türünü dinleyen, ve bazı aklı evveller tarafından zavallı olarak adlandırılan insan. zira birçok karadeniz türküsü, hem atonal müzik dünyasının savunucularından, hem jazz dünyasının vitiözlerinden övgüye değer not almış ve yeni yaratımlar konusunda ilham kaynağı olarak kabul edilmiş ve hatta müzikal yapıları kopya edilmiştir. özetle "türkü dinleyen zavallı insan", müzik dinlediğini sanan aptallardan çok daha kaliteli müzik dinleyen insandır.
bir ulusun türkülerini yapanlar, yasalarını yapanlardan daha güçlüdür der william shakespeare.
zavallı değildir bu bizim atalarımızın kültürüdür, değerlerimizden birisidir.

tamam ben de dinlemem pek ama en azından saygı gösteririm herkes her müzik türünü sevecek diye birşey yok. bari atalarının kültürüne sahip çık da ezikleşme.
o küçümsediğin türküler bir zamanlar insanların iç seslerinin çığlığı idi senin şimdiki dinlediğin müzikte senin iç sesinin anırması fark bu.
kesin izzet yıldızhan hayranı kişidir.
Türkü dinlemek zavallılık değildir. türkü insanın kalbinden gelenin diline yansımasıdır gurbet görmeyen, aşık olmayan bir insana zaten türküyü anlatmaya gerekyok türküyü gürültü sananlar zaten dünyayı gönülden görmeyenlerdir.
müzik, çeşitli türleri içinde barındıran geniş bir derya iken bula bula türkü dinleyen zevksiz insandır.