Entri nin girilmesine sebep olan insandir. Kokusunu bilmem ama en azindan baskalarini yargilama, kucumseme tezekliginden iyidir.

Edit: imla.
(bkz: ota boka ibne diyen ibne)
(bkz: türküz türkü dinleriz)

bir duvar yazısı olarak görmüştüm.
çarşamba'yı alan selde keşke olsaydı dediğim sözlük yazarının küçümsediği yurdum insanı.
(#11633708) 'eşdeğer' kelimesinin, ki eki ve ki bağlacının nasıl yazıldığını öğrenmesini tavsiye edebileceğim bir yazarın öznel tanımlaması.

(bkz: eşdeğer)

(bkz: ki bağlacı ve ki ekinin yazımı)

edit: bir kısmı düzeltilmiş. o da yeter. bugün işe yaradım sözlük *
rock ve metal müzik denen anırmalardan, kendi annesine küfür edilmesinden zevk alan maldan kesinlikle çok çok daha insan olduğu gerçektir.
anlamadığı halde srf ortam olsun diye yabancı müzik dinleyen insandan daha mantıklı insandır ki diğeri bile yargılanmazken müzik evrensildir dili yoktur yazık bu kültürü bu kadar unutanlara.
Müziğin insanları birleştirmek amaçlı ve evrensel bir şey olduğunu anlayamamış insandır.

http://fizy.com/#s/1mebry.

Şunu dinleyin daha da bir şey demiyorum. Erkan Ogur ve Yavuz Çetin, birbirlerini küçümsememiş, beraber çalmışlardır. Demek ki müzik ne demek ikisi de farkında. Hem ayrıca ben ikisini de dinlerim, kime ne arkadaş? Ona da mı başkası karar verecek? 12 yıldır bas gitar çalıyorum, böyle saçma şey duymadım.
kendi milletine yabancılaşan kuşaklar yetiştirdiğimiz sürece bu gibi şeyleri daha çok duyacağımız sözcük grubudur. çocuklarımıza rap rock pop gibi yabancı müzikler dinletip o müzikleri yapanlar gibi giyinip onlar gibi konuşmaya çalışan gençlerimiz olduğu sürece Türkü giderek önemini kaybedecektir. biz türküz başta türkülerimiz olmak üzere tüm folklörümüze sahip çıkmalıyız. batda zeybek, doğuda halay, kuzeyde horon iç anadoluda semah ın tadına ayrı ayrı varmalıyız. hepsini ayrı ayrı yaşamalıyız. o laf ettiğin her türkünün bir yaşanmışlığı var bir hikayesi var. ve hiç biri de milyon dolarlar kazanmak için yazılmadı. biz türküz türkü dinleriz.
benliğini kaybetmemiş, değerli sanatçıların eserlerini dinleyen, zavallı olmayan insandır.
büyük ihtimalle dedelerinden beri rock dinleyen, türkünün tadını bilmeyen, ruhsuz, zevksiz birinin açtığı ve sanırım bu başlığı aynaya bakıp gördüğünden esinlenip satırlara dökülmüştür.
Kendi kültürü bilen ve buna sahip çıkan insandır. **
--spoiler--
o kadar zavallılarki.
--spoiler--

öncelikle "zavallılarki" değil, "zavallılar ki" olacak. sen daha dilini bilmiyorsun, bir dil unsuru, bir halk edebiyatı unsuru olan türküye cahilce saldırıyorsun. kendi kendini göt etmek bu olsa gerek.
aramızda, cüneyt arkından sürekli dayak yiyen salak mafia adamlarından daha saftiriklernde olması ne kadar acı.
türkü dinlediği için; yerel değerleri anlamadan "hey biz çok cooluz,çok kültürlüyüz.inanılmaz da zekiyiz." tribinde olan ukala tiplerin "tezek" yaftasına maruz kalan insandır. türkü sevmeyebilirsiniz dinlemeyi tercih etmeyebilirsiniz ama bu şekilde bir tanımlama ile aslında sadece içinizdeki özenti ve -miş gibi olma duygu dalgalanmalarını dışa vurursunuz.
senin gibi ot formatında yaşamaktansa türkü dinler zavallı olmayı tercih ederim. diyerek karşılık verdiğim yazar saçmalaması.
şimdi siktir git gözüm görmesin
türkü dinlemeyi zavallılık olarak niteleyen salaklardan daha iyi olduğu kesindir.
Gün geçmiyor ki zavallının biri "hede hödö yapan zavallılar" diye başlık açmasın.
özenti ibne.
herkesin zevki kendine . kime göre zavallı ? neye göre zavallı ?
türkü türk toplumunun kültürüdür. o kültürden uzak kalmak istemeyenlere böyle ithamlarda bulunmak pek yakışıksız bir durum. insan istediği müzik türünü dinler. türkü dinlediği için de zavallı değildir, asla olamaz.
başkasının şeyiyle gerdeğe giren zevk alamaz olandır.
bati ozentisi, gecmisinden bihaber zavalli.Turklukten cikarilmasi gereken kisi.
şimdi bunu söyleyen insanlar da "ne mutlu türküm diyene" naralarıyla cumhuriyet mitinglerinde,orada burada sözde türk kimliğine, memleketlerine,vatanlarına sahip çıktıklarını zannederler.velhasıl söz sırası türküye gelince türkü dinleyenler varoş olur ,kıro olur,geri kafalı olur bu insancıklara göre.ne kadar zavallıdır oysa bu insancıklar ki göremezler,duyamazlar yurdumun tezeneyle nakış nakış işlenmiş cesur türkülerini...
türkü dinlememek en büyük zavallılıktır. türküler kültürümüzün yapıtaşıdır. rocktır poptur cart curttur. onları dinlemeden geldik bugünlere be.