bugün

evet, olamaz. neden mi?

çünkü türkçülük ve ümmetçilik birbiriyle asla bağdaşmayan kavramlardır. turancılık nedir? türk birliğidir; yani tüm türkler'i tek devlet halinde birleştirmek ülküsüdür. bu ülkü, din farkı gözetmez. kişi; müslüman da olabilir, hristiyan da olabilir veya dinsiz veya ateist de olabilir. oysa kur'an'da açıkça müslüman olmayanları dost edinmeyin, onlarla savaşın, emredilmiştir.

bu bakımdan, hem türkçü-turancı olup hem müslüman olunamaz.
vatan sevgisi imandandır.
Bir kişi hem yazar hem mal olabiliyosa türkçü ve turancı biri de pekala müslüman olabilir.

Ama buna gök tengri ne der onu bilemem.
Aynı kur`an şöyle devam eder ; ... Yalnız dininize sövmüşlerse ... (onlarla arkadaşlık etmeyiniz)
bütün türkler müslüman olduğu için * yanlış bir tespittir.
hem arapçı hem müslüman olunuyorsa; hem türkçü,turancı milliyetçi hem de müslüman olunabilir.
müslüman olmayı arap olmak sanan bünyenin hedesi... itibar etmeyin.

türk, müslüman olamaz mı yeğenim?
velev ki öyle, ''yoksa sikmişim ingiltere yi '' söznüne binaen, ''yoksa sikmişim arabiya yı ''
hicte bile asla kabul etmiyorum. elhamdulillah Müslümanım Türküm ve turkcuyum. hemde sapina kadar.
lafı ne tarafından anladığını çözemediğim bir takım çapsızların saçma sapan şeylerle karşı çıktığı önerme.

türk olan biri müslüman olabilir ama türkçü, turancı olan olamaz. bunun nedenini de yazdım. kavramları işinize geldiği gibi yorumlayamazsınız. turancılık bir ülküdür, türklerin ülküsüdür. türkçülük, dışarıdan gelmeyen tek düşüncedir. daha türkçe ibadet etmekten bile korkan, türkçe ibadet etmeyi hatta günah sayan zihniyet nasıl türkçü olabilir?
katılmadığımız önerme. ayetleri kesip kesip aktardıktan sonra "savaşın" kelimesini alıyorsunuz beyninize gerisi yok.
Türkçülükten kasıt salt ırkçılık ise doğrudur. Bir müslüman ırkçı olamaz. ırkçılık islamı arap dini zannedip, herşeyin mutlak sahibine iftira atanların yoludur.

Türk islam ülküsünün yoluda, yöntemide bellidir.

Her fırsatta islama saldıran insan türkçü bile olamaz. türkçüyüm deyip dünya üzerinde yaşayan türklerin yuzde 99 unun inancı olan islama saldıran ile müslümanım deyip her fırsatta 900 yıldır islamın koruyucusu olmuş türke dil uzatanın bir farkı yoktur. Türk islam ülküsü ile yollarını ayırmış olan, dini ikinci planda bir sembol olarak gören türkçü nihal atsız ın bunlar gibilere sorduğu bir soru vardır:

"bunu cehalet veya hamakatlarından mi, yoksa gizli maksatlarından mı yapıyorlar?".
bir insan neden türkçü turancı ve aynı zamanda müslüman olmak istesin ki? yani sadece türkçü olsa kötü; yalnızca müslüman olsa yine kötü ama ikisi birden olunca, kimse istemez zaten.
yanlış önerme.

değerli kardeşlerim, ben burada ideolojik münakaşalara girerek kümseye kendi görüşümü empoze etme saikiyle fikirlerimi deklare edecek biri değilim. olmadım olmam. yine böyle bir çabaya girişmem bu nazenin ve nadide sosyal platformun taaaaa en kuytuda kalmış yegane bireyini bile kırabilecek olma ihtimali de bu hususta geri durmama neden olan başka bir faktördür.

lakin müsaade varsa ben de naçizane bayık ve basit görüşlerimi ileteyim. teşekkür ederim.

türkçülük nedir değerli kardeşlerim? türk dostu olmak, olabilmek.

turancılık nedir? türk birliğidir, türklerin tek çatı altında feraha ve refaha kavuşmasıdır.

müslüman kime denir? islamiyeti benimseyen, hazreti muhammed sav'ın allah'ın kulu ve elçisi olduğuna inanan, tek tanrılı bir dine mensup nadide ve nazenin şahsiyettir.

eeee sonuç olarak? sonuç olarak türklerin tek çatı altında huzurla yaşamasını isteyen, bu esnada namazını eda eden, kalp kırmayan, fitresini zekatını neyimi ifa eden müslüman ve türk dostu olmak mümkündür. hatta mümkünden öte böyle bir insan ne de güzel bir insandır çok da güzel bir insandır. adamdır, insandır!

--spoiler--

sponsorlu link: görsel

--spoiler--
kul kula ne olup olmayacağını dayatamaz. Allah ın işine karışılmaz hikmetine sual olmaz.
beş vakit namaz kılan ateistlerin bulunduğu ülkede yanlış olan önermedir."kavramların bu ülkedeki gibi altüst edildiği başka bir yer yoktur."gibi birşeyi söylemişti zatan cemil meriç.
evet, olamaz. ancak islam dinini tanımayanlar ya da türkçülüğün, turancılığın anlamını bilmeyenlerce mümkün gözükebilir, gözükmekle de kalır.

bakın, hakaret etmek istemiyorum ama nerden bakarsam bakayım geri zekalı görünüyorsunuz arkadaşlar. bilmiyorsunuz; anlatıyoruz, anlamıyorsunuz. bu bilgisizlik ve şuursuzluk içinde hareket etmekten de çok memnun görünüyorsunuz. hayret bir şey yani.

kur'an: hak dini (yani islamı) din edinmeyenlerle, boyunlarını büküp kendi elleriyle cizye verene kadar savaşın, diyor. Farklı inançtaki anne ve babalarınız için bile Tanrı'dan mağrifet dilenmeyin, diye emrediyor. Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin, onlar ancak birbirlerinin dostudur, diyor.

açın bakın al-i imran suresine, tevbe suresine.

turancılık ne demek? türk birliği demek, türk birliği!

türk birliğinde hristiyan da olur, yahudi de olur, dinsiz de olur, ateist de olur, şamanist de olur.

e benim geri zekalı kardeşim, islam'dan başka dine yönelenleri kabul etmeyen ve onlarla savaşmayı, onları dost edinmemeyi emreden bir din ile nasıl türk birliğini sağlayacaksın? türkçülük ile ümmetçiliği nasıl bağdaştıracaksın? sen daha türkçe ibadet edemiyor, yaratıcı'ya türkçe seslenmekten, "tanrı" demekten çekiniyorsun.

senden türkçü de olmaz, turancı da olmaz, benim beyinsiz insan kardeşim.
türk'ün binlerce yıllık kendine ait kadim dini olduğu için müslüman olmaya ihtiyacı yoktur.

ben şahsen türk'üm, turancıyım. müslüman olmasam da olur, pek de umurumda değil.

türkler müslüman olmasa birşey kaybetmezler. ama türkler olmasa islamiyet her şeyini kaybeder...
Beyin yerine bellek kullanan papağanın sahibi olacak Müslüman Türk düşmanından öğrendiği ile kendini zeki sanan eşşekten zeki papağandan biraz gerizekalı olan bireyimsinin ortaya atabilecegi bir tez. Bunların ferdi arap emperyalizmini Türk Milleti üzerinde hakim kılmaktır. Ciddiye almayın, kavram kargaşası içerisinde benlik arayışında olan bir organizmanın iddiası olmaktan öteye geçemez!
yanlıştır. kelime-i tevhid'i söyleyen herkes müslümandır.
Yanlış tespit, insanlar özgürdür, istediğini yapar.
(bkz: kim demiş)
islam, türk milletinin islam öncesi ve tarihinden ve geleneklerinden çıkma olmadığı için türk insanın niteliklerine ve milliyetçilik heveslerine ters ve aykırı düşen bir dindir. bundan dolayıdır ki, islamiyet ile türk milliyetçiliği yürümez. islama dayanmak suretiyle türkler milliyetçilik duygularını, milliyetçilik bilincini oluşturamazlar.

islam, araplaşmaktır.
hem türkçü hem turancı hem Müslüman olunur hem de akp li olmadan bunların hepsi olur! bal gibi de olur!
bu iddiada bulunan kişi dinden bile çıkabilir. siz kimsiniz, nasıl fetvalar veriyorsunuz böyle.
güncel Önemli Başlıklar