bugün

az önce içinden 10 kadar çocuğun haber türke davet edildiği olimpiyatlar. gözlerim doldu gerçekten etkileyici. bu çocuklar zeki mürenden bile şarkılar söylüyor urfalıyam ezelden diyor ve daha niceleri. ama en güzeli bu çocuklar türkçe anlaşabiliyorlar. böyle güzel organizasyon ayakta alkışlanmaktan fazlasını hakeder. tüm türkiye destek olmalıdır.tek kelimeyle muhteşem!
feto olimpiyatları desek daha doğru olacak yarışmavari bişeydir. (olimpiyat demeye dilim varmıyorda..)
cemaatin kendi reklamını yapma olimpiyatı(!) dır.
başarıdır kardeşim bu.
eskiden kemalistler 23 nisanlara çocuklar getiriyordu, hiçbiri türkçe bilmiyordu.
bunlar türkçe şarkı söylüyor abi.

kim yaparsa yapsın, alkışlanır bu.
fetoculara tebrikler.
chp-mhp-bdp-israil şer üçgenini hasetinden çatlatan, dünyanın en güzel organizasyonlarından biridir. gün itibariyle ankara'da resmen başlayacaktır. onlarca yabancı çocuk ve gencin, şakır şakır türkçe konuşup şarkı söylemesi insanın gözünden yaş getirtiyor. düzenleyenlerden allah binlerce kez razı olsun. gerçek milliyetçilik neymiş herkes görsün. ve tabii ki kıskananlar çatlasın.

atatürkçü geçinen hırsız chp'liler, milliyetçi geçinen hortumcu mhp'liler, kürt geçinen zerdüşt bdp'liler bu ülkeye gerçek hizmetin ne olduğunu anlasınlar. gölge etmesinler başka da ihsan istemez.
feto'nun daha çok mürit toplamak için oluşturduğu etkinliktir. göz boyamak adına yapılan etkinliktir hem mürit hem para götür. ama iyidirmidir kötümüdür derseniz, iyidir mirim iyidir. (bkz: bu ne yaman çelişki)
bugün ve yarın ankara altınpark'ta olup gidilesi organizasyondur. kim yapmış kim kurmuş neyin nesiymiş pek bakmamak gerek yapmış mı yapmış tebrik edilir.
bir kısmı bugün fox ekranlarına çıkmıştır. türkiyedeki birçok insandan çok daha güzel türkçe konuştu bir tanesi. nedense içim kıpır kıpır oluyor bu çocukları ekranlarda izlerken ve çok duygulanıyorum.
--spoiler--
türkçe olimpiyatlarına start verildi
--spoiler--

gibisinden ironi içeren bir zaytung haberine de konu olmuştur.
Fethullah gülenin diyaloğun üstünü örtmek ve halka sıcak görünmek için yaptırdığı olimpiyatlardır.
fethullah gülen cemaatinin papağanlarını sergilediği sözde olimpiyat.
Arkasında Fethullah gülen var diye olumsuz eleştirilere maruz kalan ama Atatürk görseydi gurur duyardı denilecek organizasyon. türkçe açısından önemli, gurur vericidir.
ben bir fehullah gülen cemaati üyesi değilim. cemaatlerin birer sivil toplum örgütü olarak kabul edilmesine de inanan bir adamım. ancak size şöyle bir bilgi vermek istedim. bir dönem kazakistan da yaşadım. oranın en iyi okulu türk koleji adındaki okuldu. bu okul f cemaatinin bir okuludur. okulu da gittim gördüm. hocaların neredeyse tamamı türk. okul türk bayrağı ile hatta atatürk köşesi ile gayet bildiğin bir türk okulu. neredeyse tüm zenginler ve bürokratlar çocuklarını bu okula gönderiyorlar. bu çocuklar ilerde ülke yönetiminde söz sahibi olacak olan çocuklar.

sonuç olarak buradan bakıldığında ne örülüyor bilmiyorum ama oradan bakınca bu bir türk olarak insanı onurlandırıyor.
(bkz: çatla sodom gomore patla bizans ve roma)
sahip olunamiyan cigere , mundar ! diyen zihniyetin hosuna gitmeyen organizasyondur, yapanlari tebrik ederim..
türk milletinin 40 asırdır yapmadığı soykırımı ve sömürgeyi 20 senede yapan fetullah gülen cemmatinin yaptığı yarışmadır. ganalı bir çocuk türkçe öğrense ne anlam ifade eder güneydoğudaki ahmet ayşe öğrenmedikten sonra.
fethullah gülen hocaefendiyi 28 şubat ayağına ülkeden kaçırtırsanız güneydoğuda'ki okullarını kapattırırsanız elbette ayşe öğretmen türkçeyi öğrenemez. adam, dünyanın her yerinde çocuklara türkçe öğretirken 28 şubatçı gerizekalı laikler, ülkesine girmesine izin vermiyor. (yasak kalktı demeyin, chp'nin elindeki yargıtayın kararı var ülkeye girerse tutuklanacak).

şimdi bu türkçe olimpiyatları gözyaşları içinde seyrederken laik geçinen chp'lilere şunları söylemek isterim:

"siz türkiye ve türk sevdalısı değilsiniz. ama yüzünüze maske takmışsınız ve türkiye ve türk sevdalısı görünüyorsunuz. hayır efendim siz apaçık türkiye ve türk düşmanısınız. çünkü korkaksınız. açık açık islam düşmanıyım türkiye ve türk düşmanıyım diyemiyorsunuz. eğer derseniz başınıza gelecekleri biliyorsunuz.

"heronlar çok kayıp verdiriyor heronları çekin" diyen pkk'lılara "tamam heronları bölgeden çekiyoruz" diye cevap verenleri meclise sokmanızın başka bir izahatı yok.
nurcuların organizasyonudur.
türkiye'nin yapabildiği en güzel organizasyon.
--spoiler--
201.türk milletinin 40 asırdır yapmadığı soykırımı ve sömürgeyi 20 senede yapan fetullah gülen cemmatinin yaptığı yarışmadır. ganalı bir çocuk türkçe öğrense ne anlam ifade eder güneydoğudaki ahmet ayşe öğrenmedikten sonra.
--spoiler--

ekşi'deki kürtçü komünistlerin yorumlarını andıran entrylerin görüldüğü başlık.

kürtçe, zazaca filanda olsa, hoşunuza giderdi dimi ?
çatlayın lan.
sike sike türkçe, sadece ve herkese!
güzel olan bir şeyi takdir etme duygusundan yoksun halkım, sana sesleniyorum!

elin endonezi , italyanı, etiyopyalısı, moldovalısı dışarıdan baktığında bilmez fettullah' ını, cemaatini. aynen müslüman denince terörist algısındaki gibi. o yüzden onların gözünde tamamen türkiyenin yapmış olduğu bir organizasyondur. haa sen beğenmiyor olabilirsin orası ayrı ama sen daha iyisini, daha güzelini yapana kadar en iyisi bu.

not: cemaatçi falan değilim realistim.
türkçe konuşan zenci, capon ve envayi çeşit diğer gavurları gördükçe yüreğim gururlan doluyor. o derece yani...
bir kısım türk milliyetçierinin gözünü boyayacak olimpiyatlardır.
aslında sadece türkçe olimpiyatları bile cemaatin türklük konusunda ne derece pragmatist olduğunun göstergesidir.

insanların gururu okşanmak için olimpiyatlar gerçekleştirilir. ülkemin insanları türkçe konuşan yabancı çocukları görünce gururlanır, göğsü kabarır. ardından şunu söyler:
"çok milliyetçi adam bunlar!".

halbuki bu ne milliyetçiliktir ki türkçe olimpiyatlarını yapan cemaatin gazetesi zaman'ın sayfalarında pkk terör örgütünün açıkça savunuculuğunu yapan bejan matur yazmaktadır.
dağın ardına bakarak teröristleri sevimli göstermek misyonunu sürdüren bejan matur yok bir tek o gazetede...

etyen mahçupyan da var, söz de milliyetçi mümtaz'er türköne de var. hepsinin ortak noktası ise anayasadan türk adının kaldırılması.

bu ne perhiz demezer mi adama? demiyor işte nedense insanlarımız. demiyor.
keşke herkes kendi diliyle rengiyle katılsa ..allah'ın yarattığı tüm diller en sakıncalı görülenlerden(ermenice zazaca kürtçe arapça ibranice) en muteber görülen dillere (ingilizce fransızca italyanca) kadar tüm diller cıvıl cıvıl bilerce ses oluştursa şu gökkubede binlerce hoş sada bıraksa...işte o zaman bir anlamı olurdu dil olimpiyatlarının..marifet binleri bir yapmaktan ziyade binleri yaşatmaktır...
bu konuda bile eleştiren zihniyete acıyorum.atatürkçüyüz kemalistiz biz diyorsunuz.elin afrikalısı ingilizine ilk atatürk'ü istiklal marsını öğretilmesini gözden yumuyorsunuz.hani atatürkçüydünüz ya? tebrik etsene.
neyse o konuyu geçelim..bu yıl 9.düzenlenen olimpiyatlardaki kardeşlerimze hangi takımlısın diye sorduklarında(ben barcelona,r.madrid,man.und gibiisnden cevap beklerken) fenerbahçe,galatasaray cevaplarını verdiklerinde ayrı mutlu oluyor insan.