bugün

abi bunu yan sozlukten gonderttiler;

"ç"
"uludağ sözlük türkçe dostudur."

arkadaşlar söyledi, böyle bir teknoloji varmış. "ç, ğ, ı, ö, ş, ü" karakterlerini kullanabilirmişiz. bu yüzden desteklediğim kampanya. gerçekten.
c, g, s harflerinin noktasi bende olmadigi icin yazamiyorum. benim gibi yurtdisinda olan bircok kisinin yasadigi olay. ayriya noktasiz i yani ispartanin i harfide yok.
türkçe klavye kullanmayanların diğer entry lerden kopi/pasta yaparak destekleyebilecekleri kampanya.
başlık yazımlarında yanlış anlamaya sebep olan durumu düzeltme çabası, takdire laik kampanya.
madem sözlük ingilizce yazımı destekliyor bende ''ç'' harfi yerine onun okunuşu olan ''ch'' harfini kullanarak nick aldım * hay almaz olaydım devamlı eleştiri ne yani erdinc yazınca türkçemizi bozmamış mı oluyoruz ha erdinch ha erdinc arasında hiç bir fark yok sonuç olarak gerçeği bunun erdinç dir.
türkçe'nin diğer dillere göre alfabesinin ne kadar sağlam olduğunu gösteren bir istek. destekliyoruz.
olası bir itü sözlüğe girip sol frame'i görmüş uuser cümlesi.
yeni başlayanlar için ölümsüzlük başlığımın altına girilen olumsuzluğa giriş entrylerini gördükten sonra canı gönülden desteklediğim kampanya.
desteklenesi cümle..
şahane türkçemiz noktalı harfleriyle şahanedir, bu şahanelikten yararlanmak istioruz.. *
bunu daha önceden yapanlar var;

(bkz: itü sözlük)

ee, bizde ne olmasın o zaman.
(bkz: gelmiş lan)
istek gerçekleştiten sonra yazarlar doyasıya "ğçğçöşççişöü" diye klavyelerini tırmalamış lakin eklememişlerdir entrylerini. Hevesimizi almışızdır.
(bkz: entrylerde türkçe karakter kullanma zorunluluğu)
nick alırken kullanılabilecek türkçe karakter isteğinin de başlangıcıdır.