bugün

kör cahil türkçü safsatasıdır. sormak lazım neyle övünebiliyorsunuz ?

yapılan katliamlarla, vahşetlerle, soykırımlarla mı övünüyorsunuz?

ülkeyi soyup soğana çeviren adamları %50 ile yine başa getirmekle mi övünüyorsunuz?

ortadoğu'da bataklığa gömülmüş olan araplarla iş tutmakla mı övünüyorsunuz.?

savaş suçu işlemiş bir ülke olmakla mı övünüyorsunuz?

babaya 9 yaşındaki kız çocuğunu helal gören diyanetle mi övünüyorsunuz?

günde 2-3 kadının cinayete gitmesiyle mi övünüyorsunuz?

binlerce tır silah gönderip bir ülkeyi iç savaşa boğmakla mı övünüyorsunuz ?

almanya'da bir yarışmada 1. olan dansözle mi övünüyorsunuz ?

ağzınız kokuyor açlıktan bununla mı övünüyorsunuz?

mustafa kemal'in bıraktığı ne varsa içine etmekle mi övünüyorsunuz ?

artvinde orada burada doğanın talan edilmesine ses etmemekle mi övünüyorsunuz ?

70-80 günde 3 tane ilçeyi alamayıp, o şehirleri yakıp yıkarak, bodrumlarda insanları yakmakla mı övünüyorsunuz ?

Ne icat edilmiş bu topraklarda. ayranla baklavayla mı sadece övünüyorsunuz?

siz bir de utanmadan bunlarla övünürken, bir de insanların size itaat etmesini mi bekliyorsunuz ?

size köpek bile itaat etmez köpek.
http://www.uludagsozluk.com/e/31428425/ bu olanlara sen dur dedin de ne oldu veya birkaç kişi toplandı elinde pankartlarla yürüş yaptı da ne oldu ben dur desem, yürüyüş yapsam ne olacak? kendinizi işin içinde çıkarmak için o onu yapsın bu bunu yapsın yok. kuvayi milliye ruhunu yeniden yaşatalım desem kaçacak delik ararsın. konuşmak çözüm değil bu ülkede. (övündüğüm damarımdaki kandır. )
Ulan zorla trakyayı böldürecekler bana şimdi.
görsel
dostlar, romalılar. önce saygı. insan olmaktan ötürü birbirimize saygı duymalıyız. sosyal varlık olmanın temelidir saygı. ben bile isteye türk vatandaşı olarak doğmadım ya da suriyeli ya da ingiliz. kendi isteğimiz dışında gerçekleşen bir olay yüzünden kendimizi yüceltip(ya da alçaltıp) başkalarını alçaltmak(ya da yüceltmek) niye?

--spoiler--

ulusal gurur konusunu hiç anlayamadım, etnik gururu hiç anlayamadım .. ve bir türlü anlayamadım; çünkü biliyordum ki "irlandalı olmaktan gurur duyuyorum" rozeti satan adamlar, evet, aynı adamlar cristof colomb gününde "italyan olmaktan gurur duyuyorum" rozeti satıyorlardı. ardından siyahi gururu ya da porto rikolu gururu geldi. bu yüzden ulusal ya da etnik gururu hiç anlayamadım.

çünkü bana göre gurur, kendi başınıza bir şeye ulaşarak ya da başararak kazanılan şeydir, "kazara doğarak" gerçekleşen bir şey değil. iRLANDALI OLMAK BiR YETENEK DEĞiL Ki! BOYUMUN 1.80 OLMASINDAN GURUR DUYUYORUM DEMEZSiNiZ Ki.YA DA KALIN BAĞIRSAK KANSERiNE YAKALANMA RiSKiMiN YÜKSEK OLMASINDAN GURUR DUYUYORUM. ÖYLEYSE NE diye iRLANDALI,AMERiKALI YA DA iTALYAN OLMAKTAN GURUR DUYUYORSUN?
AMA BUNDAN MUTLUYSAN,BU iYi,TAMAM. BUNU SÖYLE, ARABANIN ARKASINA “AMERiKALI OLMAKTAN MUTLUYUM” YAZDIR.MUTLU OL, AMA GURUR DUYMA, BU GEREKSiZ BiR GURUR. ÇÖKÜŞTEN ÖNCE GURUR VARDIR, ATASÖZLERiNi UNUTMAYIN TAMAM MI?

ALIN SiZE BAŞKA BiR SLOGAN “TANRI AMERiKA’YI KUTSASIN”. BiR KEZ DAHA CIVIMADAN KENDiME “BU NE DEMEK LAN ŞiMDi” DiYE SORDUM. “TANRI AMERiKAYI KUTSASIN”.. BU BiR iSTEK Mi? BiR TALEP Mi, ÖNERi Mi? POLiTiKACILAR BUNU HER KONUŞMALARININ SONUNDA KULLANIRLAR, SANKi KURTULAMADIKLARI BiR TÜR TiK GiBi. TAHMiNiMCE EĞER BUNU KULLANMAYI BIRAKIRLARSA BiRiLERi ONLAR HAKKINDA “KÖTÜ AMERiKANLAR” DiYE DÜŞÜNCEKLERi iÇiN KORKUYORLAR.

SiZE TANRI HAKKINDA BiR SIR VEREYiM. TANRI AMERiKA’YI UMURSAMIYOR TAMAM MI? UMRUNDA DEĞiL, BU ÜLKEYi HiÇ UMURSAMADI VE UMURSAMYACAK DA. BU ÜLKEYi MOĞOLiSTAN’I, KUZEY KUTBUNU YA DA SÜVEYŞ KANALINI UMURSADIĞINDAN DAHA FAZLA UMURSAMADI. KISACA UMRUNDA DEĞiL, TAMAM MI?

bugün dünya'da ikiyüz ülke var. bu insanlar gerçekten samimi olarak, tanrının oturup en sevdiklerini seçtiğine mi inanıyorlar? bunu neden yapsın ki? neden tanrının bir en sevdiği ülkesi olsun ki? ayrıca bu ülke neden amerika olsun ki? boş hezeyanlar bunlar, boş hezeyanlar .

VE BU TiP BOŞ HEZEYANLARA SAHiP OLANLAR YALNIZCA AMERiKALILAR DEĞiL. DÜNYANIN DÖRT BiR YANINDAKi ASKERi MEZARLIKLAR, TANRININ ONLARIN TARAFINDA OLDUĞUNA iKNA EDiLMiŞ, BEYNi YIKANMIŞ ÖLÜ ASKERLERLE DOLUDUR.

AMERiKA TANRI’YA DÜŞMANLARINI YOK ETMESi iÇiN YALVARIR.DÜŞMANLAR AMERiKAYI YOK ETMESi iÇiN TANRI’YA DUA EDER. SONUNDA BiRiLERi HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAK ZORUNDA.BiRiLERi ZAMANINI FENA BOŞA HARCIYOR.
YOKSA, “HERKES” OLMASIN?

eğer insanlar "tanrı amerikayı kutsasın" demek istiyorlarsa, bu kendi bilecekleri iş, bana ne?! ama benim anlamadığım şu; eğer "tanrı amerikayı kutsasın" diyorlarsa, bu tanrıya inandıklarını gösterir. ve eğer inanıyorlarsa, tanrının herkesi eşit sevdiğini duymuş olmaları gerekir .

George Carlin

tamamı için;
https://www.youtube.com/watch?v=cFi7S5-GgYw

--spoiler--
' Düşmanlarınızı sevin; çünkü kusurlarınızı yalnız onlar açıkça söylerler. ' diye ne güzel söylemiş Benjamin Franklin.

'kör cahil türkçü safsatasıdır. sormak lazım neyle övünebiliyorsunuz ? yapılan katliamlarla, vahşetlerle, soykırımlarla mı övünüyorsunuz? ... savaş suçu işlemiş bir ülke olmakla mı övünüyorsunuz? ' kısımları hariç maalesef ki bir türkçü olarak yazdıklarına katılıyorum.

çünkü aynı eleştirileri bir özeleştiri olarak ben de yapıyorum. ama bu kadar insanın övün dediği şeyler elbette bunlar değil. türk milletini bu hale getiren başta yöneticiler olmak üzere ardından bataklığa gidişe ses çkartmayan, adeta milli hissiyatları uyuşmuş halk utanmalı.

yineliyorum, övün derken bunları kastetmiyoruz. nelerle övündüğümüzü merak edenler azıcık tarih kitapları okuyabilirler.