bugün

zaten bildiğimiz ama iki gündür daha da kesinleşen durum.

bizim türk milliyetçisi güruha bakıyorum da - marjinal ırkçılar hariç - filistin, doğu türkistan, kerkük, suriye demeden dünyanın neresinde bir zulüm varsa karşısında duruyor.

Diyanet sağ olsun bugün filistin için yardım topladı, bir saniye düşündüysek yardım ederken allah belamızı versin. Ama 1 aydır Ülkü ocakları ve Türk Ocakları kerküktekiler için yardım toplarken en kolay para toplayabilen diyanet neredeydi?

biraz para yardım götüren kızılay ve afad da topladıklarını peşmergeye verdi.

Sadece müslüman alemine değil dünyanın neresinde bir zulüm varsa biz karşısındayız, dili, dini, mezhebi, ırkı ne olursa olsun.

--spoiler--
Türk Ocakları,ikinci yüzyılda milletimizin önüne,insanlık için yeni hedef koydu.Bu medeniyetimizin ihyası ile hayat bulacak olan ''Yeni Medeniyet Tasavvuru''nun va'zı ve tebliğidir.Türk mefkûresi daha Oğuz Kağan'dan itibaren bütün insanlığı kucaklar.islâmi kabulümüzle, mefkûremiz,millî,islâmî ve insanî hususiyetiyle yine bütün insanlığa hizmeti esas almıştır.Gerek kadim medeniyetimizi anlamak,gerekse medeniyet tasavvurumuzu esaslarını ortaya koymak bakımından da tarih öğretimi önem arz etmektedir.
--spoiler--

(bkz: Cezmi Bayram)
konuşsana müslüman
hiç sesin duyulmuyor,
yoksa türkmen türk diye,
ümmet mi sayılmıyor???
1 aydır katledilen türkmenler için ülkücüler dışında 1 tane yürüyüş düzenlenmedi, 1 dakikalık yas ilan edilmedi, 1 kuruşluk yardım toplanmadı.
Konuşsana Müslüman, hiç sesin duyulmuyor. Yoksa Türkmen Türk diye
Ümmetten mi sayılmıyor?
Arap olmadıkları ve alevi kökenli oldukları için.
başbakanlığın filistin için 3günlük yas ilan etmesinin ardından düşünülen durum.
Biz kimseyi ırkına göre ayırmayız.

Kendini milliyetçi olarak addeden çok sevdiğiniz bahçeli niz sivil toplum kuruluşlarını, örgütlerini harekete geçiremiyor mu? yoksa bu konuda samimi değilde bu durumu kullanıyor mu?

Hükümet ıraktaki türkmenlere yardım elini uzatmıştır rahat olun.

http://www.youtube.com/watch?v=VkmOTSBpU3w

http://www.aa.com.tr/tr/h...-saldirilardan-kaygiliyiz
Akşam ekmeleddin ihsanoğlu'nun anlattığı olaydan sonra zaten siz savunmayın şerefsizler dedirtir.
12-13 yaşlarındaki bir türkmen kız çocuğuna defalarca tecavüz edip öldürmüş şerefsizler.
Ama türkiyedeki daha büyük şerefsizler aman birileri bize milliyetçi der korkusuyla adlarını anmaktan korkmaktadır.
Kendinden olanı dışlama hastalığı "aman bizi böyle sanıp da saldırırlar " düşüncesiyle hep vardır.
Ümmetçilik gibi yandan hümanist çarklı bir sistem işe iyi gelmektedir bu yüzden.
Hemde din kardeşliği mavalından epeyce prim yapılır.
özellikle Türkmenlere destek olmamak Irkçılık yapanın imanında sıkıntı olma ihtimalinden dolayı hem dini yönden hem de insani yönden zayıflığı gösterir.
(bkz: türkmenler 50 derecede aç susuz/#24576521)