bugün

ben türk oğlu türküm bu ülkenin adı türkiye dir kimliğinde tc damgası bulunupta türklüğü kabul etmeyen herkese sesleniyorum.ben türklüğümle gurur duyuyorum rabbime de bundan dolayı sükürler olsun o ataların torunları olduğum için ben bir ülkücüyüm milliyetçiyim benim ülkem vatandaşlarım için seve seve canımı veririm.faşist değilim her insanı allah yarattı kimse seçmedi ırkını doğacağı yeri ama bu ülkede yaşayıpta tc vatandaşı ben türküm demiyorsa göğsünü gere gere terk etsin bu vatanı kendini nereli görüyorsa oraya gitsinde dostu düşmanı bilelim.

ne mutlu türk üm diyene.
türk olmak kimsenin elinde olmadığından dolayı olmamak da problem değildir türkiye cumhuriyetine zarar vermediği sürece herkes eşittir.
kimsenin türk olmayı kabul etmek gibi bir zorunluluğu olmadığından, gayet normal vatandaşlardır. anne babası kürt olup, ''ben türk'üm'' diyen biri ancak bir gerizekalı olabilir. asıl gerizekalı bir vatandaştan hayır gelmez bu ülkeye.
kürtlüğü kabul etmeyen türk gibidir . olum niye kürt olmuyonuz lan. kürt olmak şereftir, her kürt müslüman doğar hem.
veletli konuşan yaratığa sözüm türkler ve kürtler birbiri içine girmiş kız vermiş kız almıştır benim demek istediğim bu ülkede yaşayıpta dil isteyen dağa çıkan ülkeyi bölmek isteyenlere asıl sen evinde klavye başındayken ben hakkaride ülkemi koruyordum o insanlardan ne yazık ki senin gibi dengesizleride.
nasıl ki bir türk, ingilterede yaşıyor diye ingiliz vatandaşlığını kabul etmek zorunda değilse; aynı şekilde türkiye cumhuriyeti devletinde yaşayan, bu vatanın bayrağına ve bütünlüğüne halel getirmeyecek şekilde hangi ırka ait olursa olsun yaşayabilme özgürlüğüne sahip türkiye vatandaşlarıdır. türk olmak zorunda değildir.

ben de türküm. mutluyum, gururluyum; lakin bu ırka sahip olmamın dünya üzerinde beni çok ayrıcalıklı bir insan yaptığı kanaatinde değilim. ırkçılıkla, faşizmle, kafa tasçılıkla bu ülkeyi yıllarca böldünüz, darmadağın ettiniz, geriye götürdünüz.
(bkz: itler)
türklük bir etnik kökenlik değil türkiyedeki bütün etnik unsurları kuşatıcı, kapsayıcı bir vatandaşlık tanımıdır, türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının milletçe ortak adıdır.

edit: zazayım ve ailem zazaca konuşuyor ileri derecede kürtçü faşistlik yapan ibnelere girsin.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduğunu kabul etmesi yeterli olacaktır. bu ülkede yaşayan herkesin türk olmadığını zaten biliyoruz.
türk değildir. kürttür, rumdur, çerkestir. ırkını inkar etmek zorunda değildir. türkiye cumhuriyeti vatandaşı olması soyunu değiştirmez.
(bkz: sen bu olayı çok yanlış anlamışsın be abi)

(bkz: git dersine iyice çalış öyle gel)

(bkz: sınav yapıcam)
türk ırkından olmayandır. ben almanyada yaşasaydım almanım demeyeceğim gibi. gerçi hoş milli kimlik bir işe yaramaz ozon tabakası delinirken!