Evet sadece savaş üzerine yoğunlaşmamız genlerde meydana gelen bir mutasyon yüzünden olabilir

Ciddiyim bak.
Ulan almanları gelen giden sikti onlarda niye bozukluk yok savaşlarda 100yıl icinde 10milyon insan kaybettiler bi o kadarda yaralı veya sakat döndü yani komik tespit.

Edit: yani sacma cevabına ithafen :ben hatta az söylemişim sadece 2. dünyasavaşında almanyanın 10milyon askeri ölüyor ve 10milyonuda yaralı esir alınmış işkence görmüş cogu zaten döndügünde travmatik ruhsal hastalanmış yani bide öyle bozulmuş sadece 1940-45arasında bahsediyoz almanyanın 80milyon insanı var o dönem diyelim yarısı erkek diyelim ve onun yarısı genc diyelim yani hepsini kaybetmis yada yaralı yada sakat gelmiş ama 10yıl icinde yine ekonomik süper güc oldu almanya sadece ekonomik degil bilim, sanat, teknik edebiyat, spor vs. ama türkiye halen 1.dünya savaşında kaybettiği 500bin askeri bitmeyen bahane olarak gösteriyor şaka mı bu ya 100sene gecmiş ve türkiyenin o dönem insan sayısı 15milyon 1milyon gitsebile 4milyon genc erkek var o dönem bi milyon, ceyrek kayib bile degil.

Edit2: bide almanyanın 2.dünya savaşında milyonca kadını cinsel istismara ugruyor rusların 2.cihanharbindeki tecavüzleri meşhur. Yani bide milyonlarca kadınları bedensel ve ruhsal tahribe ugruyor onlarıda saymadık.
Türklerin yerine kürtlerin yazsaydı ırkçı bir başlık derdiniz. Şimdi düşünce özgürlüğü dersiniz. Kolay gelsin.
Hazır gıdalardan kaynaklanıyordur. Yabancı ülkedekilerin de sağlığı çok parlak değil. Güzellik, kişilik olarak da çok parlak değil kimse. Sırf dizi, filmlere bakarak konuşmaya gerek yok. Çoğunun güzel ve karizmatik görünmesi yönetmenin ve makyaj uzmanlarının başarısı. Halkı bizim gibi paçoz çoğunun. Bu arada almanların yıllık çalışma saati 1400 saat. Bizim 1800 mü 1900 mü öyle bir şey. Erken çöküyoruz doğal olarak.
He bu arada atası sakat diye utanıyorsa bir insan kusura bakma onun beynini sikeyim ne yani benim dedemin tek bacağı yoksa öleyim mi dede korkak diye biz de mi korkak oluyoruz öşekçi yöngeci kardeşim

Genetik olarak bozukluk derken ben şunu demek istedim bazı milletlerin daha savaşçı ve hırçın olması(türk,moğol,berberi vb.) Genlerde meydana gelen bir mutasyon yüzünden olabilirmiş

Uçuk bir teori bilmiyorum.